Klášterec z jihu body nepřivezl

Výhra v klatovech by bývala mohla posunout klášterecké hokejisty v tabulce nahoru. K zisku tří bodů sice Klášterečtí učinili první krok a ve druhé minutě se v přesilové hře radoval z gólu Libor Řepík. Pak už ale góly padaly pouze do Damaškovy sitě a hosté tak odjeli bez bodů a s prohrou 1:5.
14. ledna 2007 | 17:30
5:1
2:1,0:0,3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Pavlis (Špaček, Kepl), 20. Maxa (Várek), 44. Kepl (Švík, Špaček), 59. Benedikt (Švík), 60. Samlot (Sýkora, Fiala) - 2. Řepík (Novák). Rozhodčí: Lacina - Šperl, Vavruška. Vyloučení: 12:10, navíc Suk, Znojemský (oba KLS) oba 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0.

SHC Klatovy: Halmoši - Sýkora, Bárek, Herzig, Fiala, Kepl, Štefl, Mužík, Tureček, Dorňák, Špaček, Maxa, Švík, Kuželík, Pavlis, Benedikt Bednář, Hochman, Brožík, Kňoul, Samlot

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kuncl,Ambrož, Březina, Kocek, Znojemský - Soukup, Novotný, Diviš, Babka, Kotrouš, Zika, Řepík, Suk, Šedivý, Novák

Souboj o čtvrtou příčku tabulky sliboval divácky atraktivní utkání. O vítězi se rozhodlo prakticky až v samotném závěru. Jedinou skvrnkou na jinak napínavém klání byla trojice arbitrů, která některými necitlivými zásahy do průběhu zápasu degradovala hokejový zápas na pouliční boj gangů, ve kterém se nad týmové cíle povznesly střety muže proti muži. Utkání přitom začalo velmi slibně. Oba celky vsadily na své hokejové přednosti a bylo se na co dívat. Hosté, kteří se stále postrádají několik hráčů základní sestavy, měli v úvodu více štěstí a hned ve 2. minutě Libor Řepík bekhendem překonal v přesilové hře Halmošiho v brance Klatov. Domácím se v útoku zpočátku nedařilo. Smůlu v koncovce prolomili až ve 14. minutě, taktéž v přesilové hře. Vyrovnaný stav do první sirény nevydržel. V 19. minutě si nepovoleným zákrokem pomohl hostující Březina a o 7 vteřin později jej na trestnou lavici následoval Babka. Klášterecká trojice se sice bránila s obrovským nasazením, 11 vteřin před odchodem do kabin ale Damašek musel lovit puk ze sítě podruhé. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval klatovský kapitán Jiří Maxa.

Ve druhé třetině diváci gól neviděli, oba týmy jim místo proměňování šancí nabídly bezpočet osobních soubojů a zahozených tutovek. Ke kuriozitám bezpochyby patřilo špatné střídání na obou stranách. Nejprve se přílišným počtem hráčů na ledě provinili domácí. Vzápětí se ale špatně spočítali také hosté a oba celky tak musely hrát ve čtyřech. Šanci na vyrovnání v podobě dvojnásobné přesilové hry dostali hosté v polovině utkání, ale nevyužili ji. Vzápětí pak znovu naskočil na led šestý hráč ve žlutomodrém a Klášterečtí o svou výhodu přišli.

Radost tak znovu proběhla domácími ochozy. Ve 44. si ve vlastním oslabení vychutnal Damaška Richard Kepl. Hosté museli ještě více otevřít hru, čímž ale poskytli prostor pro klatovské rychlíky. Znovu v oslabení se před Damaškem vystřídali Švík s Keplem. Klášterecký brankář ale jejich pokusům čelil bezchybnými zákroky. Na druhé straně zase promarňovali své šanci hráči soupeře. Po Maxově chybné rozehrávce se ke slovu dostali Suk s Řepíkem, ale nezakončili. Tečku za utkáním tak udělali domácí, a to v podobě hned dvou gólů v závěrečných dvou minutách. Nejprve Jiří Benedikt využil další přesilovou hru, v samotném závěru pak definitivně pohřbil kláštereckou naději na bodový zisk Zdeněk Samlot.