Vyrovnaný zápas zvládl lépe Klášterec, z Nymburka veze tři body

Klášterečtí hokejisté v Nymburce zabrali a díky dvěma brankám v poslední třetině otočili vývoj utkání. Oba zásahy zaznamenal Jan Stehlík a royhodl tak o výhře hostí. Klášterečtí udělali tak další důležitý krok k udržení se v elitní osmičce, která znamená výhodu domácího prostředí v prvním kole v play off.
15. února 2009 | 17:00
2:3
1:1, 1:0, 02

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Škaloud (Švácha), 31. Sem (Turínský, Šimek) - 12. Řezníček (Spitzer), 44. Stehlík (Ton, Kramár), 57. Stehlík (Ton, Pražák). Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.

Nymburk: Jágr – Vlach, Kříž, Kaulfus, Sem, Švácha, Topič – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Dulovec

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kašák) - Řezníček, Spitzer - Ambrož, Palubjak - Boguský, Kocek - Kramár, Koblitz - Řepík, Kotrouš, Jáchym - Bečvář, Ton, Kalinovič - Freiberg, Stehlík, Pražák - Krpenský, Novotný, Novák

Nymburk vstoupil do utkání skvěle a už v první minutě zachránila hostujícího brankáře Damaška po Dvořákově střele tyč. V 6. min. hostující gólman poprvé kapituloval, když ho ze samostatného nájezdu překonal Škaloud. Hosté pak měli dvakrát za sebou možnost hrát minutu a půl v pěti proti třem a po první promrhané početní výhodě, už tou druhou nepohrdli. Řezníček po střele do růžku vyrovnal na 1:1. Pak si zkusil i Nymburk téměř minutu hru 5 na 3, ale neuspěl.

Dalšího gólu se tak diváci dočkali až ve 31. min. Domácí nejprve v přesilovce zamkli hosty v obranném pásmu, ovšem nájezd Nýče a teč Dvořáka mířily mimo. Krátce po skončení přesilovky však zamířil od modré přesně Sem a Nymburk vedl 2:1. Domácím zatrnulo až těsně před druhou sirénou, kdy Spitzerova bomba od modré těsně minula Jágrovu branku.

Vyrovnat se hostům podařilo až v poslední části hry. Stehlík zůstal osamocen mezi kruhy a střelou k tyči podruhé překonal Jágra. Za vyrovnaného stavu dominovaly obrany, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Až 57. min. rozhodla. Nejprve hostující Pražák nedal samostatný nájezd, po něm z protiútoku orazítkoval Šimek tyč Damaškovy branky. A z následného protiútoku hosté rozhodli. Po chybě v obranném pásmu zůstal zcela sám před prázdnou brankou Stehlík, pro kterého již nebylo problémem trefit odkrytou branku.