474 376 851 hcklasterec@email.cz

Ve šlágru kola zdolal Klášterec lídra skupiny Západ

Kláštereckým hokejistům se podruhé v sezóně povedlo přehrát na vlastním ledě vedoucí celek tabulky HC Děčín. Přetahovanou o body v Mostě nakonec domácí v prodloužení prohráli, a tak se bodové rozdíly na čele tabulky znovu zmenšily. Klášterečtí si udrželi třetí pozici, na vedoucí celek ale ztrácí 8 bodů.
9. prosince 2006 | 17:00
3:1
1:1, 1:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Hahn (Březina ,Zika), 23. Panocha (Loučka ,Nerad), 53. Kocek - 8. Werner (Tomeček).14. Hahn (Březina ,Zika), 23. Panocha (Loučka ,Nerad), 53. Kocek (KNO) - 8. Werner (Tomeček). Rozhodčí: Jílek - Sichrovksý, Šerý. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Březina, Kocek - Znojemský, Ambrož - Kuncl, Kreuz - Panocha, Kotrouš, Suk - Pokorný, Zika, hahn - Tenkač, Řepík, Diviš - Novotný, Kout, Novák

Děčín: Volke - Havlík, Sádovský - Stezka, Kříž - Chromý, Havlíček - Saska - Hašek, Werner, Tomeček - Luka O., Stibor, Bašta - Chvátal, Kupec, Filipovský - Rubeš

Po utkáních s celky z konce tabulky v minulém kole bylo vidět, že se oba celky na vzájemný duel těšily. Přestože oba týmy nasadily od úvodního buly vysoké tempo, brankáři v úvodních minutách díky výborné defenzivě příliš práce neměli. Více starostí měl ze začátku přeci jen hostující brankář. Zika těsně minul a Pokorný trefil jen připravenou Volkeho náruč. Hosté si na svou první velkou příležitost počkali o poznání déle, gólovou šanci ale proměnili. Skóre otevřel Pavel Werner. Inkasovaný gól domácí ještě více nabudil, ale přes výborně bránící hosty se nemohli dostat do pásma. Ve 12. minutě mohl vyrovnat třetí útok. Diviš přenechal na modré puk Tenkačovi s Řepíkem, kteří přebruslili hostující obránce, ale Volke perfektním rozklekem zastavil puk po Řepíkově střele. Vzápětí v oslabení fauloval děčínský Havlíček a domácí dostali výhodu dvojnásobné početní převahy. Už po 16 vteřinách rozvlnil síť za Volkeho zády Milan Hahn, který tečoval Březinovu střelu od modré. I v pokračující přesilovce 5 na 4 se Klášterečtí usadili v pásmu soupeře, ale jejich kombinace gólem neskončila. V závěru třetiny se opět hrálo v plném počtu a na Damaška v několika vlnách zaútočila první děčínská formace. Wernerovu střelu z ostrého úhlu i ostatní méně nebezpečné pokusy ale klášterecký gólman zlikvidoval.

I úvod druhé třetiny patřil domácímu celku. Při hře 4 na 4 vyslal Kotrouš na zteč Suka. Volke se ale roztáhl přes celou branku a klášterecký útočník nenašel prostor pro gólové zakončení. Neuspěl ani ve 26. minutě Panocha, jehož jedovatá střela mířila jen nad horní tyč děčínské branky. Výborná práce obou gólmanů přinesla nervozitu na hole útočníků obou celků a kromě zbytečných chyb v rozherávkách také přibývající vyloučení a s ním kouskování hry. Ve 30. minutě vyzkoušel Damaškovu pozornost jeho spoluhráč Pokorný, který tečoval děčínskou střelu směrem ke klášterecké brance. Gólman ale včas zastavil puk betonem. Vzápětí si Damašek znovu prohlédl puk z těsné blízkosti, když kotouč po Sádovského teči prolétl těsně podél tyče. Po polovině hrací doby se hra přesunula znovu nebezpečně blízko děčínské branky. Hostující obránci polevili v ostražitosti a Volke se ocitl pod palbou. Dorážkám z bezprostřední blízkosti úspěšně čelil až do 33. minuty, kdy jej překonal Jiří Panocha. O minutu později předvedl děčínský brankář kláštereckým fanouškům své herecké nadání, když zůstal ležet v prostoru mezi kruhy, kam vyjel za pukem proti unikajícímu Hahnovi. Přestože nedošlo ke kontaktu těchto dvou hráčů, udělil rozhodčí domácímu útočníkovi menší trest. Bránící čtveřice ale odvedla výbornou práci a hosté na Damaška prakticky nevystřelili. Necelé čtyři minuty před odchodem do kabin se u mantinelu srazili hostující Hašek a domácí Suk, oba hráči skončili na zemi, přičemž klášterecký útočník nešťastně dopadl na hlavu svého soupeře. Jaroslav Hašek odešel otřesen do kabiny, do závěrečné třetiny už ale znovu nastoupil a spolu s Pavlem Wernerem kláštereckému gólmanovi třetí dvacetiminutovku nejvice znepříjemnil.

Ve 44. minutě domácí chybovali v rozehrávce v obranném pásmu a právě Hašek s Wernerem promarnili příležitost ke srovnání skóre. Na druhé straně si Volke vychutnal Tenkače, jehož gólem zavánějící střelu bezpečně skryl v lapačce. Stejně dopadl i o pět minut později Panocha. Ze třetího gólu se tak domácí radovali až v 53. minutě a to znovu v přesilové hře. Domácí znovu výborně sehráli přesilovou hru a Volke nestihl včas zareagovat na střelu Martina Kocka. Děčínští tak necelých osm minut před koncem prohrávali o dvě branky. Vybojovat pro svůj tým alespoň bod mohl Jaroslav Hašek. Ten nejprve tečoval Havlíkovu střelu do modré, ale puk opět jen prolétl podél konstrukce Damaškovy branky, v 57. minutě se pak děčínský útočník zoufale chytal za hlavu znovu. Z hranice brankovištště poslal Wernerovu přihrávku podél brankové čáry prázdné klece zpět na druhou stranu. Děčínští tak museli přenechat všechny body svému soupeři.

8. března 2020 | 17:00 | Louny
1:1, 2:5, 2:0