Po úspěšné sérii přišla porážka

Po výhrách nad Slaným, Děčínem a Sokolovem přerušila tříbodovou šňůru kláštereckých hokejistů pražská Kobra. Hosté přijeli s nepříliš líbivým stylem hry, který ale na domácí platil. Hra klášereckých hokejistů se dostala do útlumu. Nedařily se přihrávky, což se podepsalo na psychice hráčů. Domácí dokázali zvednout hlavu jen jednou, trefil se Jakub Loučka. Hosté prostřelili Vackeho čtyřikrát. Střídajícího Damaška dvakrát zachránila tyč.
23. září 2006 | 17:00 | Zimní stadion HC Klášterec nad Ohří
1:4
0:2, 0:2, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 48. Loučka - 9. Žáček (Vítů), 13. Žáček(Bárta), 29. Šeba (Čurda), 36. Paris (Žáček, Němeček). Rozhodčí: Svoboda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 13:13, navíc Čurda (KOB) 10.min a OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Klášterec: Vacke (36. Damašek)– Nerad, Znojemský, Kocek, Kuncl, Ambrož, Loučka, Kreuz – Pokorný, Kotrouš, Suk – Tenkač, Vyžďura, Panocha – Soukup, Řepík, Diviš – Novotný, Kout, Šedivý

Kobra Praha: Vostárek - Němeček, Prošek, Černý, Vítů, Urbanec, Banič, Skácel - Žáček, Bárta, Paris, Valášek, Georgiev, Knotek, Čurda, Kovál, Šeba, Vaculín, Jána, Jobek, Langmajer

Obrovští hostující hráči se nechali na začátku zatlačit do defenzivy a na ledě to vypadalo, jako by domácí hráli přesilovou hru. Řepíkova střela bekhendem ale přeletěla Vostárkovu branku. První vyloučení na obou stranách si vysloužili oba brankáři, kteří doplatili na nové pravidlo o zdržování hry. Zatímco Klášterečtí nedokázali Vostárkovo vyloučení potrestat, v 9. minutě kapituloval na druhé straně Vacke po střele Jaroslava Žáčka. Vedoucí gól hosty probral. Ve 13. minutě proklouzl podél levého mantinelu znovu Jaroslav Žáček a střelou od modré překonal Vackeho podruhé. Dvougólové vedení hostům stačilo, a tak se nemuseli přehnaně tlačit do útoku a pokoušet se o nějakou kombinaci. Vystačili si pouze s rozbíjením akcí soupeře a čekali na jeho chyby.

Ve stejném stylu hry pokračovala obě mužstva i po přestávce. Domácí se nedokázali přes vysoké hráče Kobry prosadit a většina přihrávek končila na holích soupeře. Čekání na šanci se hostům málem vyplatilo v 6. minutě, kdy před brankou zůstal nekrytý Patrik Šeba, ale Vacke jeho pokus zneškodnil. Syn trenéra Kobry se prosadil až v přesilové hře, 5 vteřin před návratem vyloučeného Ambrože. Patrik Šeba zařídil vedení 3:0 ve 29. minutě. Jedinou větší šanci domácích ve druhé třetině neproměnil Jiří Panocha. Ten sice projel kluziště a dostal se až před Vostárka, ale pálil nad. Z protiútoku pak zahrozil Martin Paris, ale Vacke jeho nájezd vyrazil betonem. Právě Martin Paris pak přidal čtvrtý gól hostí. Pražané rozebrali domácí obranu a Paris zakončoval do prázdné branky. Po inkasování čtvrtého gólu došlo v brance domácích ke střídání, nastoupil Pavel Damašek. Téměř vzápětí musel čelit nájezdu Jana Knotka, po jehož střele zazvonila tyč.

Dvacet vteřin po návratu na ledě byli domácí znovu krůček od prvního gólu. V přesilové hře 4 proti 3 ale David Suk zpracovával puk o zlomek vteřiny déle a Vostárek se stihl přesunout. Vzápětí chyboval na modré Loučka a David Bárta měl našlápnuto k pátému gólu. Damašek proti jeho nájezdu bezchybně zakročil. Ve 48. minutě zůstal puk po akci domácích ležet ve Vostárkově brankovišti. Než jej stihl brankář zakrýt lapačkou, doklepl kotouč do sítě Jakub Loučka. Ani vstřelená branka domácí k lepšímu výkonu nijak zvlášť neprobudila a Damaška po střele Knotka podruhé v zápase zachránila tyč. Klášterec podlehl Kobře 1:4.