Klášterec se zahojil na Slaném

Rány po nepodařeném utkání se Sokolovem si klášterečtí hokejisté nelízali dlouho. K zahojení šrámů na duši přispěl hned další zápas. Další překvapení v utkání s outsiderem už Severočeši nedovolili a hned od úvodního hvizdu převzali otěže zápasu do svých rukou. V první třetině vstřelili čtyři kousky a pak už jen kontrolovali stav. Díky výsledku 6:1 si vylepšili skóre.
28. října 2007 | 17:00
1:6
0:4, 1:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 34. Kregl (Lapáček) - 4. Krpenský (Březina), 10. Suk (Růžek, Krpenský), 18. Panocha (Novák, Diviš), 19. Růžek (Suk), 37. Babka (Řepík), 42. Ambrož (Novák, Diviš). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:4.

HK Lev Slaný: Kraus (21. Vaňous) - Iterský, Šťastný, Homonický, Málek, Řehoř, V. Petráček, Schlixbier, Šilhavecký - J. Novák, Průcha, Lapáček, Pavlík, Hudíček, Nesvadba, Zelenka, Kregl, Gellner, Škripko, Hořák, Janský.

Klášterec nad Ohří: Farkaš - Řezníček, Šedivý, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Březina, Černý, Řepík, Babka, Diviš, Novák, Panocha, Suk, Růžek, Krpenský, Novotný.

Domácí do utkání nastoupili bez stále zraněného obránce Jana Vaňka, ale už se Stanislavem Lapáčkem. Na střídačce byl do zápasu připraven zasáhnout brankář Zbyněk Vaňous, který ve Slaném působil už v předminulé sezoně.

Ve 3. minutě zápasu se nechali postupně vyloučit domácí hráči Homonický s Novákem a Klášterec tak měl výhodu dlouhé přesilovky 5 na 3. Hosté nabídnutou šancí nepohrdli a po 29 sekundách šli zásluhou Radka Krpenského do vedení. V 7. minutě měli šanci i domácí, ale po situaci 2 na 1 nedokázal Nesvadba dopravit puk za záda Farkaše. V 9. minutě se po špatné rozehrávce obrany Lvů dostal do šance hostující Panocha, ale z prostoru mezi kruhy Krause nepřekonal. O minutu později se ale prosadil v brankovišti nepokrytý David Suk a hosté vedli o dvě branky. Velkou šanci ke snížení mělo Slaný ve 14. minutě. Do samostatného úniku se dostal Kregl, byl zahákován Šedivým a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil domácí kapitán Průcha, ale zakončil jen do Farkašových betonů. Jak se dávají góly ukázal Klášterec domácím v 18. minutě. Novák uvolnil Jiřího Panochu, který si vychutnal Krause - 0:3. O minutu později se po chybě v domácí obraně ocitl sám před Krausem i Jindřich Růžek a na světelné tabuli svítilo pro domácí velmi hrozivé skóre 0:4.

Do druhé třetiny nastoupil ve slánské brance Zbyněk Vaňous, který chytal soutěžní zápas naposledy v sezoně 2005 - 2006. Ten musel hned v úvodu třetiny předvést několik dobrých zákroků a ukázal, že chytat rozhodně nezapomněl. Ve 22. minutě mohl snížit Iterský, který skočil na led z trestné lavice, ale v samostatném nájezdu Farkaše nepřekonal. Domácí se dočkali až ve 34. minutě. Lapáček přihrál před branku Janu Kreglovi, který se nemýlil a snížil na 1:4. Ihned po vstřelené brance byla hra asi na patnáct minut přerušena z důvodu výměny poškozeného plexiskla za jednou z branek. Pokud chtěli domácí ještě myslet na zdramatizování zápasu, tak jim vzal ve 37. minutě vítr z plachet Milan Babka, jenž po Řepíkově přihrávce prostřelil jinak výborného Vaňouse.

Když se po necelých dvou minutách ve třetí třetině prosadil hostující Roman Ambrož, nebylo již o co hrát. Zápas se v poklidném tempu jen dohrával. Domácí navíc několikrát nechali vyniknout hostujícího brankáře Farkaše a skóre se tak až do zaznění závěrečné sirény nezměnilo.