Most si počkal na chyby a v Klášterci zvítězil

Klášterečtí hokejisté sice byli v přípravném derby snaživějším týmem, Kousala v mostecké brance ale překonali jen jednou. Třikrát nastřelili tyč. Dva ze tří gólů hostí vstřelil bývalý hráč Klášterce Lukáš Zika, jeden dokonce ve vlastním oslabení.
18. srpna 2009 | 18:00
1:3
0:1, 0:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Mašek, Klaus, Koblitz, Palubjak, Jor, Kopáč - Dudek, Kajer, Derfler - Jáchym, Novák, Nguen - Bečvář, Řepík, Kotrouš - Suk, Moro, Buchal - Krpenský, Hauer.

Mostečtí Lvi: Kousal (Melichar) - Pospíšil. Řezníček, Šulc, Martinka, Martinec, Panuška, Kunrt, Ambrož - Havlůj, Zika, Salač - Kašťák, Šešina, Růžek - Böhm, Novák, Panocha - Lhotka, Karel, Beránek. Rozhodčí:

Téměř polovinu první třetiny odehráli Klášterečtí v početní výhodě, po dvaceti minutách hry ale prohrávali 0:1. Ve 4. minutě mohl otevřít skóre Řepík, ale trefil jen tyč. O dvě minuty později fauloval Šulc a rozhodčí mu k dvouminutovému trestu za podražení přidal pět minut navíc plus, v přátelském utkání naprosto zbytečně, také trest ve hře a poslal mosteckého útočníka do kabiny. Klášterečtí se v přesilovce ještě ani nedostali ke střele, když se puku zmocnil Lukáš Zika a ve vlastním oslabení zkušeně poslal Damaškovi puk mezi nohy. Domácí zatím v přípravě přesilové hry téměř netrénovali a na hře to bylo znát. Většinu času sedmiminutové početní výhody se sice dokázali udržet v pásmu soupeře, Kousala ale ohrozili pouze dvakrát.

Mostečtí si naopak s přesilovou hrou věděli rady a ve 32. minutě přidali druhý gól, když střelu Ladislava Řezníčka od modré před Damaškem zřejmě tečoval některý z bránících hráčů. I většinu druhé části Klášterečtí odehráli především ve třetině soupeře, i tentokrát ale z tlaku vytěžili pouze další nastřelené tyče. Tentokrát konstrukci rozezvonil v akci tří na jednoho Ondřej Novák a vzápětí mířil do boční tyče Kajer.

Třetí třetinu začali domácí v pěti proti třem. Petr Derfler ale na hranici brankoviště ale nedokázal Kousala přehodit. Bečvářovu střelu přes obránce Kousal se štěstím vyrazil. Domácí se gólu dočkali až v 51. minutě. Marek Jáchym přes šířku kluziště přesně našel Miloše Kajera, a ten ještě před modrou z první Kousala prostřelil. Lukáš Zika mohl zopakovat úvodní gól. Tentokrát jeho únik zastavil Kopáč. Minutu a půl před koncem zápasu si ale Lukáš Zika přeci jen Damaška znovu vychutnal. Po vyhraném buly v útočném pásmu byl sice podražen, ale v pádu ještě stihl Kláštereckého gólmana překonat.