Tygři urvali výhru v samotném závěru utkání!

Základní část Krajské ligy mužů ledního hokeje je již minulostí a v sobotu 9.2. se tak mohlo rozjet semifinále play-off. Klášterec v prvním utkání přivítal svého semifinalového protivníka z Litoměřic "B", který skončil v konečné tabulce na třetím místě.
9. února 2019 | 17:00 | KlastereK nad Ohří
3:2
1:0, 0:1, 2:1

branky a nahrávky: 18. Hartman (Kosina, Blažek), 57. Suk (Blažek, Hartman), 58. Procházka (Vlastník) – 23. Damašek (Zedek), 48. Pavlata (Domský)

Klášterec nad Ohří: Tichý (Kufa) – Kozelnický, Váňa, Koblitz M., Blažek, Videv, Suk, Drazdík, Procházka, Hartman, Birhanzl, Vlastník, Beran, Bečka, Koblitz O., Kosina

Litoměřice B: Sklíba (Kuneš) – Kolenatý, Drábek, Leitner, Votrubec, Rusý, Zedek, Domský, Racek, Domin, Damašek, Smola, Student, Hruška, Vandas, Cerman, Purma, Pavlata.

V první třetině mohli diváci na tribunách sledovat vyrovnaný souboj, kterému kralovali oba brankáři. První branku vstřelil Klášterec v 11.minutě, ale ta nakonec nebyla uznána z důvodu hrou vysokou holí. Litoměřice take dokázali několikrát zahrozit a to zejména z brejků, brankář Tichý si však s jejich pokusy poradil. Regulérní zásah přišel v 18.minutě a domácí poslal do vedení Martin Hartman. Za stavu 1:0 také skončila první třetina.

Ve druhém dějství přibylo několik velmi tvrdých soubojů a rozhodčí měli plné ruce práce. Litoměřice dokázali srovnat krok s tygry ve 22.minutě zásluhou přesné trefy Damaška. To byla také jediná trefa druhé třetiny, která spíše nabídla několik potyček a vyloučení.

Do poslední dvacetiminutovky tak šli oba týmy za nerozhodného stavu. Úvod třetiny patřil domácím, kteří svého soupeře přehrávali, ale Sklíba v brance byl vždy dobře postavený. Bohužel pro domácí se ve 47.minutě dostal do rychlého protiútoku Pavlata, který přesnou ranou prostřelil Tichého. Po inkasované brance se domácí vrhli do útoku avšak bez výsledku, zatím. V čase 57:59 se po skvělé přihrávce opřel do puku klášterecký oblíbenec David Suk a jeho dělovka skončila až v síťi. V ten moment domácím spadl obrovský kámen ze srdce. Neuběhlo ani třicet vteřin od vstřelené branky a Klášterec dokonal skvělý obrat. Na levém kruhu se s pukem dlouho nemazlil Vít Procházka a po jeho přesné střele nad lapačku Sklíby se kotouč zastavil až v brance. Hosté to zkoušeli v závěru utkání bez svého brankáře, ale domácí si už vydřenou výhru nenechali vzít a slaví tak první bod v sérii na dva vítězné zápasy.