Klášterec kapituloval po střelách exprvoligových hráčů

Hokej mnoha tváří mohla vidět hrstka diváků která navštívila utkáni 28. kola základní části druhé ligy západ. Do Mostu zavítal dlouholetý soupeř z Klášterce nad Ohří. V první a na začátku druhé třetiny se odehrával lítý boj. Střední část pak přinesla střeleckou nemohoucnost hostů a naopak tři  branky domácích v rychlém sledu. V závěrečném dějství se rozpoutala střelecká přestřelka, kterou Klášterec skoro dovedl do dramatického konce.
22. prosince 2006 | 18:00
6:4
1:1,3:0,2:3

branky a nahrávky: Branky a asistence: 6. Balázs (Oliverius), 33. Szakál (Plaček R.), 35. Gergel (Plaček R.), 38. Gergel (Koláček, Plachý), 45. Oliverius (Balázs), 55. Gergel (Kašťák) - 10. Suk (Ambrož), 51. Panocha (Ambrož), 54. Diviš (Soukup), 56. Babka (Nerad). Vyloučení: 11:10, navíc Oliverius (MST) 10 minut OT. Využití: 1:1.

Mostečtí Lvi: Hrazdíra - Plaček R., Martinka, Zetek, Szakál, Plaček O., Stütz, Kunrt, Kašťák, Oliverius, Balázs, Karli, Gergel, Plachý, Kašík, Koláček, Urban, Křivan, Kýhos, Šafařík, Nedrda

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Pokorný, Kocek, Kuncl, Ambrož, Znojemský, Kreus, Šedivý, Soukup, Babka, Diviš, Novák, Kotrouš, Zika, Tenkač, Panocha, Suk, Kout, Novotný, Řepík

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, zatlačili domácí na čtyři minuty do jejich obranného pásma a vypadalo to, že Mostečtí neví, jak mají na tuto nátlakovou hru odpovědět. Tlak Klášterce ještě umocnila přesilová hra hned v úvodu utkání. Hosté z této výhody nic nevytěžili, naopak v šesté minutě sami inkasovali. David Bálázs obdržel přesnou přihrávku od Michala Oliveria, jako lasička se protáhl za obranu hostí, a střelou do horní části Damaškovy klece zaznamenal úvodní branku utkání. Domácí tak dokázali proměnili první akci v zápase. Hosté odpověděli o pět minut později. Střelu Romana Ambrože od modré stačil Emil Hrazdíra jen vyrazit před sebe, a pro Davida Suka nebylo žádným problémem vrátit ji za jeho záda.

V úvodu druhého dějství se přiostřilo, a to přineslo i časté vylučování. Ve 26. minutě měli hosté šanci jít do vedení. V přesilové hře 5 na 3 zatlačili domácí do jejich pásma, ale Jan Soukup trefil jen tyč mostecké branky. Podobné představení předvedli na druhé straně i domácí. Tyčku Damaškovy branky orazítkoval Ondřej Plaček. Do vedení šel Most ve 33. minutě. Martin Szakál, v přesilové hře 4 na 3 po chaotické rozehrávce domácích obránců, nakonec vystřelil a jeho střela skončila v klášterecké síti. Po druhé brance dostali domácí křídla a třetinu dohráli ve velkém stylu. O dvě minuty později našel přesnou přihrávkou Robert Plaček volného Lukáše Gergela, který střelou o tyčku poslal Most do dvoubrankového vedení. Ve 38. minutě při signalizované výhodě roztočili domácí před Damaškem rychlou kombinační akci na jejímž konci byl opět Lukáš Gergel.

Když pak ve 45. minutě zařídila dvojice mosteckých útočníku David Balázs - Michal Oliverius pátou branku, byli hosté na kolenou. Ale Klášterec zápas nevzdal! Trenér hostů zformoval všechny zbývající síly do dvou útočných formací. Klášterečtí sice zahodili dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3, ale po jejím skončení dvakrát udeřili. Nejdříve v 51. minutě Jiří Panocha a o dvě minuty později Martin Diviš překvapili trochu uspokojené domácí a vrátili Klášterec do zápasu. Proti dramatickému závěru utkání byl Ondřej Kašták. Po návratu z trestné lavice vybojoval puk ve středním pásmu, našel na útočné modré Lukáše Gergela, který se z nájezdu ani napotřetí nemýlil. Vypadalo to, že domácí zápas v poklidu dohrají. Pět minut před koncem ale přišla akce Milana Babky, ze které Klášterec snížil opět na rozdíl dvou gólů. V závěru se očekával pokus hostů o vyrovnání, ale ti se faulem a později i chybou v rozehrávce sami o tuto výhodu připravili.