Skvělá poslední třetina znamenala pro Klášterec tři body

Klášterečtí hokejisté mají zasebou další úspešný zápas a tentokrát proti Děčínu. Hosté se po první třetině ujali vedení 2:1. Druhá třetina se nesla ve znamení velmi vyrovnané hry. Děčín byl ale o něco šťastnější a dal třetí branku. Po druhé části tak vedli hosté už 3:1 a s Kláštercem to nevypadalo dobře. To, co se stalo ve třetí třetině ale nechá v hlavách děčínských hokejistů pořádný šrám. Klášterec se propracoval postupně k vyrovnání a dokonce v 58.minutě vstřelil vedoucí gól na 4:3. Děčín se sice odhodlal k power-play kde měl možnost hrát po vyloučení jednoho z domácích chvilku šest proti čtyřem ale vyrovnat už se mu nepodařilo. Vítěznou branku si připsal Martin Kalinovič.
16. ledna 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:3
1:2, 0:1, 3:0

branky a nahrávky: 17. Jáchym (Diviš, Svoboda), 46. Hofmeister (Kalinovič, Diviš), 54. Revay (Polanský), 58. Kalinovič (Hofmeister) - 3. Šetka (Hříbal), 19. Vacek (Kaltenbock), 26. Pořický

Klášterec nad Ohří: Damašek(Tichý); Mašek, Loučka, Hartman, Revay, Kolář, Dostál, Zicho, Heindl, Řepík, Kalinovič, Miklovič, Polanský, Salač, Hofmeister, Ptáčník, Mála, Deveri, Diviš, Jáchym, Svoboda

Děčín: Lavinger(Šticha); Filipovský, Hříbal, Kaltenbock, Grin, Molnár, Nikl, Dvořák, Vávra, Oliverius, Vacek, Pořický, Růžek, Hošek, Racek, Baránek, Chládek, Řídel, Šetka, Kopas

Do první třetiny vstoupily oba týmy velmi aktivně. Hned ve 3.minutě se dostal Děčín dokonce do vedení. Nahozený puk od modré čáry šikovně tečoval Marek Šetka a poslal hosty do vedení. Následující minuty nabídly urputný boj o každý puk a hra se velmi často odehrávala ve středním pásmu. Nutno však podotknout že hosté byli v této pasáži hry o něco lepším týmem. V 16.minutě se konečně mohli radovat i domácí borci. Josef Revay zavezl puk do útočného pásma, udělal par kliček a poté poslal puk před branku kde se po několika dorážkách dostal k puku a až jeho dorážka byla ta gólová. Stav byl tedy vyrovnaný a zdálo že po první třetině bude stav nerozhodný, to však bohužel nebyla pravda. V 19.minutě udělala domácí obrana velkou hrubku kterou dokázal využít Radim Vacek a po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:2.

Do druhé třetiny nastoupil velmi aktivně tým Děčína, který od prvních minut zaměstnával Damaška v brance. Klášterec se dostával do útoku jen velmi zřídka. Ve 26.minutě padla branka a bohužel do domácí sítě. Opět nedůrazná obrana necha skórovat Tomaše Pořického a Děčín se tak dostal do dvoubrankové vedení. Klášterec sice inkasovaná branka trochu nakopla ale své šance nedokázal zužitkovat už jen kvůli výbornému Lavingerovi, který hajil svatyni Děčína. Ve 33.minutě zazvonila za Lavingerem tyč po střele Tomáše Polanského. O minutu pozdějš měl možnost Děčín přidat další branku. Jedovatou střelu od modré ještě zlikvidoval Damašek na dorážku bl však krátký a tak ho msuel zastoupit jeden z domácích obranců který tak trochu fotbalovým skluzem nedovolil přejít kotuči za brankovou čáru. Stav po druhé třetině byl tedy 1:3 a s Kláštercem to nevypadalo moc dobře.

Třetí třetina přinesla dohromady tři branky jak k úžasu domácího publika tak i hostujích hráčů všechny padly do hostující klece. Ve 45.minutě se trefil domácí ostrostřelec Jakub Hofmeister a snižil tak stav utkání na 2:3. Poté přišla přesilová hra Klášterce která se mu vůbec nepovedla a byli to právě hosté kteří v ní mohli vstřelit branku ale Baránek vystřelil nad. V 54.minutě už ale bylo na domácím stadionu vesel. Po vhazování před Lavingerem se dostal puk ihned na modrou čáru k Josefu Revayovi a jeho nekrompromisní dělovka zamířila přesně do růžku branky. Klášterci se tedy povedlo vyrovnat na 3:3. 58.minuta znamenala pro Klášterec velký obrat v utkání když se trefil Martin Kalinovič a rozhodl tak o tříbodovém zisku pro Klášterec.

Klášterec tedy po Vánocích vybojoval ve všech třech odehraných utkáních všech devět bodů a veze se na vítězné vlně.