Severočeské derby nemělo vítěze

Náhodný divák, který zavítal na děčínský stadion, musel mít v prvních minutách pocit, že sleduje minimálně přímý souboj o první příčku v tabulce. Přesné kombinace, důsledná defenziva, vysoké tempo a nasazení, to vše podpořeno suverénními výkony obou brankářů. S takovým arzenálem se v úvodních minutách vytasili oba soupeři. Kouskování hry a zbytečné vylučování v poslední dvacetiminutovce ale dokázalo divákům zápas znechutit.
9. září 2007 | 17:00
1:1
0:0, 0:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 46. Gottfried (Luka M.) - 25. Libor Řepík. Rozhodčí: Štěpán – Hynčica, Toman. Vyloučení: 8:12, navíc M. Luka (DEC) 10 min. OT, Milan Preussler (DEC) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Děčín: Zámostný – Stezka, Bedan. Luka M., Saska P., Havlíček, Kučera, Třeštík, Saska M., Gergel, Stibor, Divíšek, Štverák, Kratochvíl, Tomeček, Preussler, Myšík, Hříbal, Gottfried, Zámečník, Chvátal

Klášterec nad Ohří: Damašek (40. Farkaš) – Loučka, Řezniček, Pokorný, Ambrož, Znojemský, Satora – Kotrouš, Řepík, Panocha, Novák, Krpenský, Růžek, Suk, Šedivý, Toman, Diviš, Hartman, Iterský

Klášterečtí si po úvodním buly vytvořili mírnou převahu, ale s neúspěchy v zakončení se na jejich hole začala vkrádat nervozita a na koně se dostali domácí. Ti ustáli dvojnásobné oslbení a ve své přesilovce, která přišla téměř vzápětí, nepustili hostující celek z pásma. Svou převahu nevyužili jen díky výbornému Damaškovi v brance. Kláštereckým dlouho trvalo, než se znovu srovnali a domácí se z útočného pásma nenechali jen tak vytlačit. Přesto se po první třetině odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

I úvod druhé třetiny patřil hostujícímu celku. Tentokrát už ale Klášterečtí nic neponechali náhodě a ve 25. minutě prostřelil Zámostného Libor Řepík. I ve zbylém čase druhé dvacetiminutovky hosté svému soupeři příliš protoru nedávali a hrálo se především před Zámostným. Děčínští se dostali ze sevření pouze při dvojnásobné přesilové hře, kterou ale nedokázali využít. Osm vteřín před sirénou byl za Damaškovou brankou faulován klášterecký Řežniček. Rozhodčí udělil provinivšímu se Preusslerovi trest do konce utkání a obě mužstva poslal do kabin.

Nastala tak kuriózní situace. Farkaš, který střídal Damaška v klášterecké brance musel odchytat ještě osm vteřin, které zbyly z druhé třetiny. Teprve poté obě mužstva zaujala pozice pro poslední dějství. To měli v režii domácí hráči a Farkaš se zapotil více než jeho golega v předchozích čtyřiceti miutách. Svou snahu korunovali Děčínští ve 46. miutě gólem. David Gottfried rozezvonil vnitřní konstrukci klášterecké branky. Oba soupeři tak odešli z posledního přátelského utkání neporaženi.