Přehlídku neproměněných šancí vyhráli domácí

Jedná spálená šance za druhou, takový byl obraz utkání 17. kola mezi Kláštercem a Mělníkem. Diváci byli svědky téměř sta zásahů brankářů! Ještě tři minuty před koncem byl ale stav vyrovnaný a, vzhledem k počtu šancí, "pouze" 3:3. Pak ale domácí zatnuli zuby a zvrhli misky vah na svou stranu. Díky gólům Loučky a Diviše se po čtyřzápasovém půstu radovali z vítězství.
5. prosince 2007 | 18:00
5:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Svoboda, Gerat, Merc. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Všetečka, Hartman, Šedivý - Řepík, Kotrouš, Zika - Diviš, Novotný, Panocha - Suk, Růžek, Krpenský - Moro, Toman, Černý

HC Mělník: Houdek - Krejčí, Cafourek, Kalivoda, Kala R., David O., Příhoda, Urban, Hrdlička, Maršík, Nosek, Vach, dobiáš, Kotěšovský, Nový

Domácí začali utkání více než dobře, v úvodních minutách na soupeře vlétli a produkovali hokej, který se od předního celku druhé ligy očekává. Neproměňování šancí jim ale znovu ubralo na sebevědomí a hosté hru srovnali. Gólových šancí se tak už v první třetině urodilo požehnaně. Oba celky ale měly problémy v koncovce. Jako první se ujala až dorážka Jindřicha Růžka v 9. minutě. Ten nejprve vybojoval puk za Houdkovou brankou, vyjel si do střelecké pozice, ale první rána se pouze odrazila od hokejky ležícího gólmana. Druhý pokus už ale svůj cíl našel. Klášterečtí se ale z vedení neradovali dlouho. Hosté ještě přidali na bojovnosti a vydobyli si vyrovnání skóre. Ve 12. minutě zatáhl Kalivoda puk do pásma a domácí hráči se k němu školácky ve třech stáhli. Pro najíždějícího Lukáše Hrdličku se tak otevřel dostatek prostoru pro prostřelení domácího brankáře.

Vyrovnaný stav donutil domácí znovu zabrat. Václav Kotrouš z otočky trefil střed Houdkovy branky, a to přímo nad hlavou klečícího gólmana. Ani tentokrát se ale Kláštereckým nepodařilo svému soupeři gólově odskočit. Hrubka při rozehrávce v obranném pásmu a hosté znovu srovnali. Druhou branku zařídil Tomáš Urban.

Ve třetí třetině předvedli domácí famózní obrat do té doby vyrovnaného zápasu. Nejprve znovu v prvních minutách po návratu na led zvýšil Jindřich Růžek. Poté si ale domácí notně zkomplikovali situaci, když nedokázali využít přesilovou hru 5 proti 3. V pokračující přesilové hře 5 na 4 navíc udělali chybu na útočné modré a David Kalivoda proměnil samostatný nájezd. Fanoušci už se zřejmě začínali obávat dalšího nepříliš pěkného výsledku, ale domácí hráči si nedovolili znovu zklamat své příznivce. V posledních minutách nepustili soupeře z pásma. Zikův gól neplatil pro přihrávku rukou. Pak ale hosté učinili kolosální chybu. Při přerušení hry odvolali trenéři brankáře Houdka ke střídačce a podle pravidel jej tudíž museli vystřídat. Frolík se ale v brance ani neohřál a při dalším přerušení hry musel pustit zpět do klece Houdka. Chvilkové rozhození mělnického celku hosté zkušeně využili. Nejprve Jakub Loučka v přesilové hře od modré zvýšil. V 59. minutě definitivně rozhodl dorážkou do prázdné branky Martin Diviš.