Klášterec veze z Jablonce tři body, po základní části však skončí druhý

Souboj o první místo po základní části svedli na dálku hokejisté Klášterce nad Ohří a Řisut. Oba týmy byly ve svých zápasech úspěšné. Řisuty si lehce poradily s Českou Lípou a Klášterec díky gólům Kadlece a Kajera v první třetině zvítězil v Jablonci nad Nisou 2:1. Po šestatřiceti kolech tak skončili hokejisté od Ohře na druhém místě tabulky, na špici pořadí jim scházel pouhý bod. Soupeř Klášterce pro play-off ještě není znám, jisté je pouze to, že jím bude sedmý tým tabulky, tedy Děčín nebo Most. Právě Děčínu ještě chybí odehrát dva duely.
6. března 2010 | 18:00 | Zimní stadion Jablonec nad Nisou
1:2
0:2, 0:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 54. T. Kadeřábek (Měrtl, Drábek) – 2. Kadlec (Mašek, Bečvář), 10. Kajer (Derfler, Zíka). Rozhodčí: Würtherle – Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 3:7, navíc Mrňa 10 + DKU, Stehno 5 + DKU (oba JAB). Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Vlci Jablonec nad Nisou: Blažíček – Drábek, Knesl, Petrmichl, Zeman, Müller, Duda, Antal, Výrut – Tondr, Liška, Kotrba – Měrtl, Mrňa, Stehno – Chamrád, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Bílek, Dostál, Rudiš.

Oba týmy měly před utkáním své jisté. Jablonec věděl, že se z osmého místa nehne ani jedním směrem, ať už dopadně utkání s Kláštercem jakkoliv. Hokejisté od Ohře zase nemohli počítat s tím, že by vedoucí Řisuty ztratily body se zbytkem naprosto zdecimované České Lípy.

Podle toho i celý duel vypadal. Klášterec zvítězil jen díky skvělé první třetině. Vlci hráli špatně a už ve druhé minutě inkasovali z hole Martina Kadlece. V 10. minutě navíc přidal druhou branku po Derflerově asistenci Miloš Kajer a Klášterec vedl o dva.

Jablonec se zvedl až ve druhé části, pomohly mu k tomu i čtyři přesilové hry. Tlak domácích však utnul oplácením a následnými protesty jablonecký Mrňa, který tak musel předčasně pod sprchy. Vlci korigovali na konečných 1:2 až šest minut před koncem. Po krásné přihrávce Měrtla se z jasné pozice nemýlil Kadeřábek. Schylovalo se tak k dramatu. K tomu ovšem nedošlo, protože se domácí nechali před koncem zbytečně vyloučit a Klášterec tak v klidu dohrál nejen základní hrací dobu, ale i celou základní část.