24. února 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
6:3
2:1, 2:1, 2:1

branky a nahrávky: 8. Hofmeister (Škorík, Revay), 14. Mála (Miklovič, Heindl), 31. Kalinovič (Mála, Miklovič), 35. Hofmeister (Revay, Polanský), 49. Mála (Hofmeister, Polanský), 60. Polanský (Mála, Revay) - 20. Bílek (Křepelka), 36. Křepelka (Kraus, Bílek), 53. Krpata (Záleský) rozhodčí: Šmíd, Belko, Hynek.

Klášterec nad Ohří: Kaššák(Tichý) - Loučka, Mašek, Žižka, Revay, Koblitz, Dostál, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Polanský, Salač, Hofmeister, Miklovič, Mála, Heindl, Freiberg, Škorík, Diviš.

HC Řisuty: Schwamberger (Dlouhý) - Kašák, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Slánský, Landa, Kos, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Záleský, Krpata, Vlček.

Do utkání vstupoval jako mírný favorit hostující celek a na začátku utkání se také více dostával do útočného pásma kde však nic nevymyslel. V 5.minutě vyzkoušel hostující Kašák domácího brankáře Kaššáka který však jeho střelu vyrazil. V 8.minutě se už mohl radovat domácí celek z úvodní branky utkání. Josef Revay přihrál Stanislavu Škoríkovy ve středním pásmu který poté vystřelil na Dlouhého v brance Řisut a jeho odraženou střelu dorazil do branky Jakub Hofmeister. Po vstřelené brance byl domácí Klášterec aktivnějším celkem. Ve 12.minutě měli domácí výhodu přesilové hry ve které se však žádná větší šance nezrodila. Ve 14.minutě se radoval Klášterec spolu s fanoušky podruhé. František Mála zužitkoval přihrávku Petra Mikloviče a šikovným bekhendem poslal puk pod horní tyč. Klášterec se tedy dostal do dvoubrankového vedení a hned to na domácím stadionu bylo veselejší. Poté se hrálo spíše ve středním pásmu. Když už si diváci mysleli že se nic v první třetině již nestane a hráči se viděli v kabinách vstřelil pouhou vteřinu před sirénou branku hostující Filip Bílek a snížil stav na 2:1.

Hned v úvodu se pod tlak dostal domácí Kaššák v bráně ale hned několik dorážek z hokejek hostujícího celku dokázal domácí muž v masce pochytat. Oba celky hrály vyrovnanou partii až do 31.minuty kdy se opět prosadil Klášterec. Třetí branku připisal Klášterci na konto Martin Kalinovič po krásné kombinační akci s Františkem Málou a Petrem Miklovičem. Ve 35.minutě propukla znovu radost domácích. Dělovku Josefa Revaye stačil tečovat ještě před brankářem Jakub Hofmeister, který si tak připsal svůj druhý gól v utkání. Klášterec se ale neradoval dlouho. Pár vteřin po vstřelené brance inkasoval z hole Jonáše Křepelky a znovu to bylo o dvě branky. Ve 38.minutě zatrnulo snad všem na kláštereckém stadionu. Marek Jáchym zůstal ležet na ledě po úderu hokejkou do obličeje a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Po pár minutách se však za pomoci spoluhráčů dokázal zvednout ale v jeho obličeji šla vyčíst velká bolest. Za stavu 4:2 se odcházelo do kabin.

Velmi vyrovnáné utkání pokračovalo i v poslední části. Prvních deset minut hrály oba celky velmi klidně. Ve 49.minutě vstřelil Klášterec další branku. Po předešlém faulu na jednoho z domácích hráčů kdy se musel poroučet z ledu hostující Čermák který dostal trest do konce utkání využil přesilovou hru František Mála a svým druhým gólem poslal Klášterec znovu do tříbrankového vedení. Klášterci opět vydržela radost jen chvilku. V 53.minutě snížil na rozdíl dvou branek Ondřej Krpata, který tak vykřesal jiskřičku naděje pro Řisuty. Hostující celek se rozhodl minutu před koncem zkusit power-play která mu však nevyšla. Tomáš Polanský uklidil puk do opuštěné klece a Klášterec si tak dokráčel k vydřenému vítězství 6:3.