Klášterec se rozloučil s baráží porážkou, v Mostě inkasoval osmkrát

Hokejisté Klášterce nad Ohří zavítali k poslednímu duelu letošní sezóny do nedalekého Mostu. Domácí museli k udržení prvoligové příslušnosti zvítězit za tři body, což se jím podařilo. Klášterecký brankář Damašek inkasoval osm branek, jedinou trefu hostujícího týmu vstřelil Marek Jáchym.
16. dubna 2012 | 18:00 | Most
8:1
0:0, 4:0, 4:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Přeučil (Charousek), 32. Přeučil (Látal), 33. Divíšek (Martinec), 39. Slavíček, 41. Tvrdek (Divíšek , Charousek), 44. Slavíček (Tauš), 51. Nedrda (Tvrdek, Divíšek), 56. Tauš (Tvrdek, Charousek) – 56. Jáchym (Loučka, Hofmeister). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 499. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

Mostečtí Lvi: Benda – Charousek, Hanzl, Kabeláč, Látal, Martinec, Přindiš, M. Rohan – Divíšek, Heinisch, Nedrda, Ondráček, Přeučil, T. Rohan, Slavíček, Tauš, Tvrdek, Vachovec, Vaněk, Vrtek.

Klášterec nad Ohří: Damašek – Dostál, Hartman, Kocek, Kolčava, Loučka, Mašek, Pokorný – Frieberg, Heindl, Hofmeister, Jáchym, Kalinovič, Miklovič, Mužík, Polanský, Toman, Řepík.

Hosté již nemohli výrazněji zamíchat postupovými kartami, Most naopak potřeboval bezpodmínečně zvítězit za tři body. Domácí tým usiloval o vedoucí trefu od prvních minut, ale v nepříliš pohledné úvodní části se ani jednou neradoval.

Přeučil se po zaváhání soupeře ve středním pásmu řítil sám na Damaška, leč neuspěl. Na hostujícím brankáři si posléze vylámal zuby také Heinisch, jenž po obkroužení branky narazil na gólmanův beton.

Skóre se poprvé měnilo až ve druhé třetině. Do střelecké listiny se jako první zapsal Petr Přeučil, který došťouchal puk z těsné blízkosti za brankovou čáru. Klášterec mohl odpovědět Mužíkem, ten ale v přímém souboji brankáře Bendu neobelstil.

Ve třiadvacáté minutě se naopak znovu trefil Petr Přeučil, svůj blafák do forhendu provedl bezchybně. Za dalších osmnáct vteřin už vedl Most o tři branky, v síti skončila střela Jana Divíška.

Domácí se zanedlouho radovali počtvrté. Bohumil Slavíček nejprve ve slibné šanci Damaška neprostřelil, spravil si ale chuť o chvilku později – 4:0.

Mostečtí hokejisté nepolevili ve svých útočných výpadech ani ve třetí třetině. Z mezikruží zacílil přesně Kamil Tvrdek, kterého brzy napodobil Bohumil Slavíček – 6:0.

Domácí svého protivníka výrazně přestříleli, jejich aktivita sklidila další ovoce v jednapadesáté minutě. Tvrdkovu akci neomylně dokončil Vítězslav Nedrda. Klášterec se dostával k ohrožení soupeřovy klece jen zřídka, po střele Kalinoviče ale nebyl daleko od snížení. Hostující forvard však trefil pouze břevno.

Vzápětí vstřelil další branku mosteckého celku Zdeněk Tauš, poslední slovo však měli hosté. Čestný úspěch zaznamenal Martin Jáchym, čímž pečetil na konečných 8:1.