Klášterec je krůček od postupu!

Dnešní zápas nabídl divákům na kláštereckém stadionu rovnou devět branek a k jejich radosti se jich hned sedm vešlo do hostující branky. Zápas přitom pro domácí tým nezačal dobře a dlouho prohrával 1:0. Až poté co se podařilo vyrovnat se Klášterec ukázal v plné parádě, když během 36.vteřin dokázal poslat za záda brankáře Kobry hned tři puky. Poslední třetina nabídla tři branky, dvě do hostující klece a jednu do domácí. Klášterec tak vede v sérii na tři vítězné utkání už 2:0 a v sobotu bude na ledě Kobry usilovat o postup mezi nejlepších osm týmů.
27. února 2014 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
7:2
0:1, 4:0, 3:1

branky a nahrávky: 27. Řepík (Štrach, Žižka), 39. Schönauer (Koblitz), 39. Jáchym (Řepík), 39. Kuncl (Suk), 45. Žižka (Řepík, Mála), 46. Toman (Koblitz), 60. Schönauer (Koblitz) – 5. Hampl, 59. Hampl (Paris)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý), Štrach, Žižka, Loučka, Kuncl, Koblitz, Dostál, Pokorný, Řepík, Mála, Freiberg, Bečvář, Suk, Schönauer, Toman, Kalinovič, Zicho, Toušek, Neuman

Kobra Praha: Mouček (Malík), Žáček, Ton, Cafourek, Verbík R., Verbík J., Sem, Návrat, Jakeš, Kocman, Čurda, Strnad, Bárta, Slanina, Jonáš, Paris, Hampl, Sekerka, Šrámek, Malý

Do dnešního utkání nastupoval Klášterec v roli vedoucího týmu v sérii a na domácím ledě chtěl potvrdit výhru 3:1 z prvního utkání na ledě Kobry Praha. V úvodu zápasu se ani jeden tým nikam nehrnul, aby nepřišla první chyba a zbytečná branka na jedné či druhé straně. V 5.minutě ale vyrobil chybu právě domácí tým. Po faulu kláštereckého hráče na pražského útočníka Ondřeje Hampla bylo nařízeno trestné střílení, které už jmenovaný hráč proměnil. Kobra se tak dostala rychle do vedení a trochu to také připomínalo první utkání na pražském Braníku, kde se však dlouho s jednogólového vedení radoval Klášterec. Domácí tým se po inkasované brance hnal do útoku za vyrovnáním, ale ani pokus Freiberga a o chvilku později Mály se neujal. Po první třetině tak vedle Kobra 1:0.

Ve druhé třetině předvedl Klášterec hokejové tornádo a prakticky rozhodl o celém zápase. Ve 27.minutě se klášterecký stadion společně s hráči mohl zaradovat. Štrachovu střelu doklepl za záda Moučeka v hostující brance nejlepší klášterecký střelec po základní části Libor Řepík a stav byl vyrovnaný. Domácí tým po této brance hosty přehrával, ale i oni měli šanci vstřelit branku a to když Jakeš prověřil schopnosti domácího Kaššáka v bráně, ale neuspěl. Ve 34.minutě zazvonila pravá tyč po střele Františka Mály. Druhá třetina se pomalu blížila ke konci, když se náhle klášterečtí hráči rozhodli dávat jednu branku za druhou. V rozmezí 36.vteřin vstřelil Klášterec hned tři branky a o zápase bylo tak prakticky rozhodnuto. Po jedné brance vstřelil Lukáš Schönauer, Marek Jáchym a Miroslav Kuncl. Po této kanonádě vedl domácí tým 4:1 a do třetí třetiny mohl nastoupit ve velké pohodě.

Do třetí třetiny už nastoupila brankářská dvojka Kobry Ondřej Malík, který nahradil slávistického odchovance Václava Moučeka, ale ani ten nezůstal dlouho bez inkasované branky. Nejprve se pokusil ve 42.minutě překonat Kaššáka Martin Kocman, ale klášterecký brankář ukázal že má momentálně hodně velkou formu. Ve 45.minutě už opět skóroval domácí tým. Michal Žižka poslal od modré čáry nechytatelnou střelu a upravil skóre už na 5:1 pro domácí. Trvalo to pouze 16.vteřin a Klášterec vedl už o pět branek. Jan Toman šikovně tečoval nabídku od Koblitze a puk si našel cestu za záda Malíka. Klášterec vedl už 6:1 a vše se zdálo být rozhodnuté. Ve 49.minutě sehrál tým Kobry pohlednou kombinaci a na jejím konci střílel David Bárta, ovšem opět pouze do připraveného Kaššáka. Konec zápasu se blížil a domácí diváci už tleskali svým hrdinům za předvedený výkon, ale kde se vzal tu se vzal Ondřej Hampl a svojí druhou brankou v zápase už jen zkorigoval stav utkání. V čase 59:35 dal ještě kosmetickou úpravu skóre Lukáš Schönauer a domácí tým se tak mohl radovat z vysoké výhry.

Klášterec vede v sérii na tři vítězná utkání už 2:0 a v sobotu na ledě Kobry může rozhodnout o svém postupu mezi nejlepší osmičku. Pokud se mu to nepovede už v tomto zápase čeká ho v pondělí na domácím ledě další pokus.