Prokletí prolomeno, Klášterec veze tři body z ledu poslední Roudnice

Hokejisté Klášterce nad Ohří si mohou mnout ruce. Vstup do roku 2010 jim totiž vyšel náramně. Poté, co porazili v derby Sokolov, přivezli další povinné tři body z Roudnice. U řeky Labe kralovali Klášterečtí už od úvodu. V první třetině se trefili Kocek a Kajer, ve druhé přidal třetí branku Bečvář. V posledním dějství se prosadili Zíka a Buchal, domácí následně snížili, ale poslední slovo opět patřilo hostům. Klášterec se díky vysokému vítězství 7:1 vrátil na druhé místo tabulky.
10. ledna 2010 | 17:00 | Zimní stadion Roudnice n. Labem
1:7
0:2, 0:1, 1:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 52. Jakeš (T. Novák, Krastenics) - 8. Kocek (Pražák, Stehlík), 14. Kajer (Derfler), 33. Bečvář (Řezníček, Buchal), 43. Zíka (Pražák), 49. Buchal (Bečvář), 58. Řepík (Kajer, Řezníček), 60. Pražák (Stehlík). Rozhodčí: Würtherle - Marek, Žemlička. Vyloučení: 6:4 - navíc Zika (KNO) 5 min + DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.

Roudnice n. L.: Matoušek (Kolinger) - Mikala, Boháček, Cafourek, Hataš, Svaha, Grin, Brožovský, Drahorád - Sailer, Novák Tomáš, Jakeš - Příhoda, Bříza, Vernek - Krastenics, David, Kutlák - Szakál.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Klaus, Martinek, Řezníček, Mašek, Kocek, Krupka, Koblitz, Boguský - Kajer, Derfler, Suk - Bečvář, Buchal, Řepík - Zíka, Stehlík, Pražák - Kalinovič, Jáchym, Kadlec.

Do branky Klášterce se poprvé postavil chomutovský gólman Jan Kaššák a hned si připsal vychytané vítězství. Málem i s čistým kontem, ovšem to mu sebral inkasovaný gól z dvaapadesáté minuty za rozhodnutého stavu.

Klášterci vyšel vstup do utkání parádně. Už v osmé minutě našel Roman Pražák Martina Kocka a ten poslal hosty do vedení. Po šesti minutách zvýšil na 2:0 Miloš Kajer. Do kabin se tak odcházelo po první siréně za stavu 2:0.

Klášterec plnil roli favorita i v dalším průběhu utkání. Ovšem ve druhé části padl jen jediný gól. Ve třiatřicáté minutě se prosadil Jiří Bečvář.

Ta správná kanonáda odstartovala až ve třetině poslední. Na trefy Ziky a Jaroslava Buchala odpověděli domácí čestným úspěchem Jakeše - 1:5. To ovšem neměli dělat, protože hokejisté od Ohře zvýšili tempo a výsledkem byly další dva puky v síti Roudnice nad Labem. V osmapadesáté minutě zvýšil na 6:1 Libor Řepík, v poslední minutě pak pečetil na konečných 7:1 po přihrávce Stehlíka Roman Pražák.

Klášterečtí tak z prvních dvou zápasů roku 2010 vytěžili maximální možný počet šesti bodů a vrátili se zpět na druhé místo tabulky. Na první Řisuty ztrácí devět bodů.