Most míří do baráže, pro Klášterec sezona skončila

Ani za stavu 0:3 sice klášterečtí hokejisté nesložili zbraně a Martin Kalinovič dvěma góly mohl přispět k odvrácení druhého mosteckého mečbolu. Jenže na velký zvrat už bylo pozdě. Závěrečná hra bez brankáře vytoužené vyrovnání nepřinesla. Stejně jako už několikrát v minulosti, i tentokrát znemožnil Klášterci finální krok do baráže Most.
5. března 2011 | 18:00
4:2
1:0, 2:0, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Vrtek (Kadela), 23. Martinec (Vrtek, Luštinec), 26. Havlíček (Vrtek, Hanzl), 60. Martinec (Vrtek) - 41. Kalinovič (Stehlík), 46. Kalinovič (Stehlík, Pražák) Rozhodčí: Prchal - Marek, Rybáček. Vyloučení: 2:5 navíc Šíp (KNO) 10. minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Mostečtí Lvi: Brzobohatý (Melichar) - Charousek, Havlůj, Hanzl, Kadela, Martinec, Boháč, Panuška, Brožovský - Hruška, Divíšek, Rod, - Havlíček, Vrtek, Salač - Nedrda, Přeučil, Luštinec - Bíza, Švácha, Kabeláč

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Loučka, Kocek, Zmeškal, Řezníček, Mašek, Martínek, Žižka, Koblitz - Stoklasa, Šíp, Pražák - Polanský, Stehlík, Řepík - Kadlec, Kalinovič, Miklovič - Toman, Hartman

Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivněji a již v první minutě se pokusil Kaššáka překvapit Rod. I druhá šance patřila domácím, ale pozorná obrana Klášterce Vrtka včas zablokovala. Hosté poprvé zahrozili až po čtyřech minutách hry, Brzobohatého vyzkoušel Řezníček.

V osmé minutě měli domácí poprvé výhodu přesilové hry. V té se prosadil Vladislav Vrtek a střelou zpoza obránce překvapil Kaššáka. Domácí měli i nadále více ze hry. Kašáka postupně ohrozil Boháč, Hruška a Nedrda. Hosté se před domácí branku dostávali jen sporadicky, ale vždycky z toho bylo veliké nebezpečí. V 16. minutě mohl po chybě domácího beka vyrovnat Kadlec a o tři minuty později i Kalinovič. Proti oběma vytáhl vynikající zákrok Brzobohatý.

Tlak domácích hokejistů na začátku druhého dějství vyústil ve druhou početní výhodu. Po obléhání klášterecké branky napřáhl na modré Lukáš Martinec a tvrdou střelou prostřelil Kaššáka mezi betony. Další šanci Mostu měl Nedrda, ale jeho střela gólmana Klášterce nepřekvapila.

Ve 26. minutě při obrovském tlaku domácích hokejistů se střelou zápěstím prosadil Ondřej Havlíček, z prostoru kruhů poslal Most již do tříbrankového trháku. Po třetím mosteckém úspěchu tlak domácích opadl a hru postupně ovládl Klášterec. Zvláště při hře ve čtyřech na obou stranách byl výrazně lepší. Opatrná hra na údržbu se Mostu málem nevyplatila. Ve 36. minutě se již hosté radovali z dosažené branky, ale rozhodčí nekompromisně rozpažil.

V šatně hosté zmobilizovali síly, stáhli řady na dva útoky a pokusili se ještě o zvrat. Již v první minutě třetí třetiny zamotali domácím hlavu a Martin Kalinovič bleskově snížil. Překvapení domácí nejednou nevěděli, co mají hrát a klášterští po ledě jenom létali. Ve 46. minutě přišla další nedůslednost v domácích řadách a byl to opět Martin Kalinovič, který střelou do horní poloviny branky vstřelil kontaktní gól. Útok za útokem se valil na Brzobohatého, hosté pálili snad ze všech možných pozic, a domácí se dlouhé minuty spokojovali jen s vyhazováním kotouče.

Hra vabank za strany Klášterce měla občas díry, ale Most je dlouho nedokázal využít v rozhodující branku. Drama vyvrcholilo v posledních pěti minutách zápasu. Nejdříve hosté opět reklamovali vstřelenou branku, ale rozhodčí byl znovu neoblomný. V 59. minutě odvolali gólmana a zkoušeli hru v šesti, kterou ještě umocnilo vyloučení domácího hráče za zdržování hry. Domácí ale vytlačili kotouč z pásma, a po chybě klášterského beka zpečetil osud Klášterce do opuštěné klece Lukáš Martinec.

Most byl dnes čtyřicet minut lepším celkem, zbytečný strach o výsledek sice zápas zdramatizoval, ale navíc, než na snížení to Klášterci nestačilo. Mostečtí hokejisté si tak připsali třetí rozhodující výhru a mohou se těšit na barážové zápasy.