Kobra jen syčela, ale ani jednou neuštkla

Pražská Kobra přijela na klášterecký led ukázat proč je na posledním místě tabulky 2. hokejové ligy. V utkání s domácím celkem předvedl hadí tým bezzubý výkon a daroval Damaškovi vychytanou nulu. Tu si na své konto připsal také Jan Studnička, který nastoupil do klášterecké branky na posledních dvacet minut a rozhodně nezklamal. Do kádru domácího celku se také vrátil Jaroslav Buchal, který hrál celý zápas s přehledem a zasloužil se o několik pěkných hokejových okamžiků. Ty pak korunovalo zasloužené vítězství domácích v poměru 7:0.
6. prosince 2008 | 17:00
7:0
2:0, 4:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Spitzer (Kocek), 17. Řepík (Novák), 27. Spitzer, 27. Krpenský, 35. Krpenský (Kadlec), 40. Dudek (Moro), 54. Novák (Kocek, Loučka). Rozhodčí: Uřidil - Sentenský, Gerát. Vyloučení: 6:7. Střely na branku: 52:28.

Klášterec nad Ohří: Damašek (od 40. min. Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak - Boguský, Kocek, Loučka, Ambrož, Kovácsik - Panocha, Buchal, Kadlec, Jáchym, Kotrouš, Krpenský, Novák, Novotný, Řepík, Moro, Dudek.

Kobra Praha: Matoušek (od 40. min. Kalčík) - Urbanec, Regner, Záhorovský, Velich, Kubišta, Valenta - Nykl, Žáček, Paris, Culka, Novák Z., Slanina, Čurda, Sodomka, Novák K.

Už v páté minutě se Jaroslav Buchal nacpal do třetiny hostů, nenechal se odstavit obráncem Valentou a natlačil se před gólmana Matouška. V zakončení mu zabránilo až Valentovo držení. Poprvé se puk dostal za Matouškova záda v osmé minutě. Panocha zachytil na pražské modré dlouhou přihrávku a sám se řítil na pražského brankáře. Ten první Panochovu střelu vyrazil, na dorážku si však nesáhl. Jenže Panocha puk do branky kopl nohou a rozhodčí po naléhání obránců i brankáře hostů rozpažil a gól neuznal. Ve dvanácté minutě si dobrý den z pražské obrany udělal opět Jaroslav Buchal. Projel ze středního pásma až před Matouška, když si předtím lehce poradil s pražskými obránci, a ke vstřelení gólu mu chyběla jen přesná muška. A tak se poprvé rozvlnila síť pražské Kobry ve čtrnácté minutě. Klášterečtí hráči zamotali hostujícím obráncům hlavu a z množství střel, které musel Matoušek likvidovat se ujala až dělovka Zbyňka Spitzera. Za čtyři minuty se domácí radovali podruhé. Ondřej Novák poslal před Matouškovu branku nahrávku skrze čtyři pražské obránce, puk zachytil Libor Řepík a zvýšil stav na 2:0 pro Klášterec.

I ve druhé třetině pokračovali hosté v bezzubé hře, při které jen ojediněle ohrožovali Damaškovu branku. Stalo se tak například ve čtyřiadvacáté minutě, ale střela Zbyňka Nováka kláštereckého gólmana jen protáhla v jeho dlouhé nečinnosti. Třetí klášterecký gól vypracoval Jaroslav Buchal, který se v sedmadvacáté minutě vydal na výlet před Matouška. Buchalovu střelu pražský brankář ještě vyrazil, jenže obránci nedokázali puk vyhodit od své branky a Zbyněk Spitzer rozvlnil síť hostů potřetí. Čtvrtý gól padl za dalších osmnáct sekund. Před Matouškovou brankou si počíhal Radek Krpenský a zvýšil na 4:0. O pátý gól se postaral v pětatřicáté minutě opět Radek Krpenský, který zužitkoval Kadlecovu dlouhou přihrávku, natlačil se před Matouška a zasunul puk mezi betony do pražské branky. Pošesté kapituloval Matoušek půl minuty před koncem druhé třetiny. Dělovkou od modré jej překonal Libor Dudek, když využil nahrávku Miroslava Mora.

Do poslední třetiny nastoupili na obou stranách náhradní brankáři. Matoušek už toho měl dost a přepustil místo Tomáši Kalčíkovi. Damašek si šel odpočinout a na jeho místo se postavil poprvé v sezoně Jan Studnička. Ten musel řešit nebezpečnou situaci už ve čtyřiačtyřicáté minutě. Ačkoli si Studnička nebyl chvíli jist, kde je puk, za jeho záda neprošel a tato akce byla pravděpodobně tou nejjedovatější šancí hostů. Na druhé straně prověřil Kalčíkovu pozornost o minutu později Loučka, prozatím obstál i pražský gólman. To však neplatilo ve čtyřiapadesáté minutě, když za jeho záda tečoval střelu Martina Kocka Ondřej Novák a uzavřel skóre sobotního zápasu na 7:0. Tečku za utkáním však udělal až v šestapadesáté minutě pražský Pavel Čurda, kterému ruply nervy a vrhl se na Ladislava Řezníčka.