Klášterečtí v Děčíně neuspěli

Osmé kolo druhé hokejové ligy svedlo mezi sebou souboj dvou tradičních rivalů v severočeském derby. Medvědi přivítali na svém ledě celek Klášterce nad Ohří. Před samotným duelem došlo k návštěvě malých Medvíďat v kabině prvního mužstva a budoucí hvězdy děčínského hokeje pak povzbudily ty současné svou přítomností a i jejich zásluhou se zrodilo vítězství 6:3. Medvědi tak konečně poprvé v sezóně získali plný počet bodů. Do utkání zasáhl už také Lukáš Zika, který se vrátil zpět do Děčína, aby posílil útočné řady.
10. října 2015 | 17:00 | Děčín
6:3
2:0, 2:1, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Hašek (Volráb, Vaněk), 20. Kuchynka, 29. Volráb (Hašek, Vaněk), 37. Kment (Havlíček, Buďa), 43. Havlíček (Hašek, Buďa), 53. Buďa (Kuchynka) – 29. Toušek (Neuman, Huňady), 42. Hammerbauer (Huňady, Jáchym), 55. Toman (Deveri, Toušek)

Děčín: Lavinger (Kácha) – Molnár, Havlíček, Hříbal, Vaněk, Kaltenböck, Klement, Strnad, Vegner – Volráb, Hašek, Fojt – Faigl, Oliverius, Zika – Kuchynka, Drnec, Kment – Musil, Buďa

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Drobný, Koblitz, Kozák, Žižka, Neuman, Sklenička – Andres, Vrtek, Hrdlička – Hammerbauer, Jáchym, Deveri – Huňady, Toman, Toušek – Diviš

převzato z: hcdecin.cz

ápas začal dvěma velkými šancemi, a to na obou stranách. Nejprve ujel sám Kuchynka na Kaššáka, ale přestřelil. Z rychlého brejku pak svou střelou orazítkoval tyč domácí branky Huňady. V šesté minutě se Volráb dostal k opuštěnému puku, který byl nikým nehlídán a bekhendovou střelou ho poslal do odkryté klece. Sudí však nemohl gól uznat, neboť byl po předchozí akci v domění, že má hostující brankář kotouč ve své moci, přerušil hru a tudíž nemohla být branka uznána. Medvědům to ale nemuselo vůbec vadit, protože o chvilku později už se ze vstřeleného gólu radovali, když se v blízkosti hostující branky nemýlil JAROSLAV HAŠEK - 1:0. O vyrovnání se snažil Andres, jenž pálil nebezpečně na Lavingera, ten se proti němu ale zaskvěl efektním semaforem. Ke konci první třetiny to vypadalo, že se za jednobrankového náskoku půjde poprvé do kabin, ale opak byl pravdou. Pouhé dvě sekundy před sirénou se v samostatné akci prosadil ŠTĚPÁN KUCHYNKA a brankou do šatny.

Hosté se dočkali kontaktní branky na počátku devětadvacáté minuty, když o čisté konto Lavingera připravil ONDŘEJ TOUŠEK - 2:1. Klášterečtí se však moc dlouho neradovali. Půl minuty poté totiž zblízka prostřelil Kaššáka DANIEL VOLRÁB a vrátil Medvědům dvoubrankový náskok - 3:1. Necelé čtyři minuty před vypršením druhé části hry se domácí hokejisté drželi delší dobu v pásmu Klášterce a JAN KMENT se napřáhl k mohutné střele. Kaššák s jeho ranou nemohl nic dělat a počtvrté tak musel lovit puk ze své sítě - 4:1. Hned po vhazování ve středovém kruhu se do šance dostal Huňady, jeho střela, která měla gólové parametry ale skončila na hrudi Lavingera.

V úvodu třetí periody využili početní výhodu hosté, když svou ranou z vrcholu pravého kruhu vymetl pavučiny v síti Děčína JAN HAMMERBAUER a pro hosty to vypadalo zase o něco lépe - 4:2. Znovu však po jejich přesném zásahu přišla krutá rána. JAN HAVLÍČEK poslal puk za záda Kaššáka popáté a v tu chvíli už hrající manažer věděl, že by zápas mohl pro Medvědy dobře dopadnout - 5:2. Šestou trefu pak přidal ve dvojnásobné přesilové hře MILAN BUĎA a jeho tým rázem vedl rozdílem čtyř branek - 6:2. V pětapadesáté minutě ještě vykřesal malou jiskřičku naděje JAN TOMAN, ale ze strany Klášterce to byla už jen kosmetická úprava skóre - 6:3. Medvědi po skvělém výkonu konečně získali všechny tři body a na konci utkání tak mohli slavit společně s fanoušky v hledišti.