Kláštereckým se na domácím ledě nedaří

Zatímco venku sbírají body jako na běžícím pásu, doma klášterečtí hokejisté podruhé v řadě prohráli. Na začátku zápasu sice měli více ze hry, ale z branky se radovali pouze jednou. Ve vlastním oslabení využil Jan Soukup trestné střílení. Neproměňování šancí se domácím stalo osudným. Oba brankáři sice zasahovali proti zhruba stejnému počtu střel, více tutovek si ale vytvořili Klášterečtí. Hosté vyčkávali na svou příležitost a dvěma slepenými góly utkání rozhodli. Na konečných 2:3 snižoval až pět vteřin před koncem Martin Diviš.
4. října 2006 | 18:00
2:3
1:0, 0:1, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Soukup TS, 60. Diviš (Kotrouš) - 39. Ullrych (Klaus, Kasík), 52. Šelicha (Suchý), 52. Petrus (Klaus, Ibl). Rozhodčí: Štěpán - Rozlílek, Šulo. Vyloučení: 10:7, navíc Ibl (RIS) TS, Müller (RIS) 10´OT, Štefan (RIS) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek, Vacke - Nerad, Pokorný - Kocek, Kuncl - Ambrož, Loučka - Znojemský, Kreus, Babka - Kotrouš, Suk, Tenkač - Hahn, Panocha, Soukup - Řepík, Diviš, Novotný - Šedivý, Kout

HC Řisuty: Lorenc, Novák - Aschenbrenner, Mádl - Kasík, Janega - Trachta, Petrus - Müller, Ullrych, Klaus - Landa, Ibl, Lapáček - Bělka, Suchý, Šelicha - Štefan

Klášterečtí se do zápasu vrhli plni elánu a Lorenc v řisutské brance se měl co ohánět, puk se ale za brankovou čáru nedostal. Teprve v 8. minutě ujel ve vlastním oslabení Jan Soukup, jehož pokus ale překazil Ibl. Za hození hole bylo nařízeno trestné střílení. Stejně jako v předchozím nájezdu, i tentokrát Jan Soukup zvolil střelu mezi Lorencovy betony a zařídil tak první gól.

Do druhé třetiny vstoupili Klášterečtí oslabeni, ale Damašek pokusy řisutských hokejistů ustál. Překvapila jej až Aschenbrennerova střela. Puk zezspodu trefil Damaškovu masku a ta odlétla. Klášterecký brankář se ale rychle oklepal. Naopak překvapit se nepodařilo Kotroušovi Lorence v brance Řisut. Centr se sice nikým neatakován dostal až do bezprostřední blízkosti hostujícího gólmana a podařilo se mu zvednout puk, Lorenc ale vleže zastavil jeho střelu ve vzuchu betonem. V polovině utkání musel předčasně pod sprchu hostující Štefan,který vyleštil plexisklo s Ambrožem. O tři minuty později dostal dvonásobný menší trest Lapáček. Téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovou hru ale domácí nevyužili. Nejblíže druhému gólu byl znovu Václav Kotrouš, jehož střelu vytáhl Lorenc z brankové čáry. Neuspěl ani o pár vteřin později Tenkač. Naopak hosté svou početní výhodu 5 proti 3 v závěru třetiny využili. Vyrovnal nejlepší útočník hostí Tomáš Ullrych.

Neproměňování šancí se podepsalo na psychice domácích hráčů a hosté se dočkali šance. Nejprve ještě zahrozil Panocha, ale jeho střela těsně minula levou tyčku Lorencovy branky. Pak ale chyboval Kocek a hosté z nájezdu 2 na 1 Damaška překonali. Trefil se Pavel Šelicha. O půl minuty později ale udělali domácí další hrubku při zakádání akce ve vlastním pásmu a Jiří Petrus prakticky rozhodl zápas. Vyrovnání domácím překazila dvě rychlá vyloučení v 56. a 57. minutě. Po návratu obou hráčů se Kláštereckým podařilo jen snížit. Akci Václava Kotrouš zakončil Martin Diviš. DO konce poslední třetiny v té chvíli zbývalo pouze pět vteřin a domácí tak museli přenechat všechny tři body svému soupeři z Řisut.