Klášterec zvládl i odvetu a v play-off jde dál!

Dva nula. Tímto výsledkem skončila osmifinálová série play-off druhé hokejové ligy mezi Kláštercem nad Ohří a Klatovy. Severočeši neponechali nic náhodě, vyhráli i svůj druhý duel, a můžou se proto těšit na čtvrtfinále. V Klatovech šel Klášterec do vedení už po pětapadesáti vteřinách zásluhou Kadlece. Domácí stihli ve druhé třetině srovnat a rozhodnout muselo prodloužení. V 67. minutě napřáhl Jaroslav Buchal a zajistil tak sobě a svým spoluhráčům pokračování sezóny.
19. března 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klatovy
1:2p
0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 31. Pavlis (Sullman) - 1. Kadlec (Řepík), 67. Buchal. Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 12:16 navíc Fiala 10. min. nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 665. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

SHC Klatovy: Jež (Štelmach) - Kepl, Švík, Fiala, Špaček, Geltner, Setikovský, Kocman, Špiler, Straka M., Sullman, Klaus, Kuželík, Straka J., Hobl, Pavlis, Holub, Hauer, Maxa, Dorňák, Tureček.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Kramár, Ambrož, Boguský, Panocha, Buchal, Freiberg, Bečvář, Kotrouš, Řepík, Stehlík, Pražák, Ton, Kadlec, Novotný.

Utkání začalo lépe pro Klášterec. Už v 1. minutě se po vyhraném buly v útočné třetině přesně trefil klášterecký Martin Kadlec. V dalších minutách se bojovalo hlavně o střední pásmo. Ani v přesilovkách si mužstva nevytvořila moc šancí. Až ve 12.minutě se naskytla příležitost opět hostům, když v přečíslení dvou na jednoho trefil Petr Freiberg břevno klatovské branky. Poté zahrozili také domácí z přesilové hry, ale Pavel Damašek stál na svém místě. V 18.minutě zachránilo domácí celek opět břevno, tentokrát ho při akci dvou na jednoho trefil Jaroslav Buchal.

Druhá třetina se hrála bezmála 50 minut a to díky úzkostlivě a bez hokejového citu pískajícímu hlavnímu rozhodčímu. Obě mužstva měla několik přesilových her 5 na 4, ale bez brankového efektu. Na konto hostů přibylo jen další břevno po dělovce Dominika Kramára. Vyrovnávací branka padla ve 31. minutě při hře 4 na 4, když Damaška prostřelil Jan Pavlis. V závěru druhé třetiny se po nesmyslně odpískaných faulech naskytly domácím dvě dvojnásobné přesilovky, ale obětavě hrající Klášterec vše ubránil.

V poslední části zápasu hrály oba celky zodpovědně v obraně. Více ze hry však měli domácí, kterým pomohlo několik rozhodčím darovaných přesilovek. Gól však už do konce závěrečného hvizdu rozhodčího nepadl a tak se šlo do prodloužení.

V něm si první velkou šanci vytvořili domácí, ale jejich střelu vytěsnil Damašek na tyčku. O postupu Klášterce do dalších bojů play-off rozhodl v 67. minutě Jaroslav Buchal, když střelou z kruhů prostřelil brankáře Ježe a uzavřel skóre zápasu na 1:2 ve prospěch hostů.