Klášterec zaspal první třetinu a nakonec dostal devět branek.

Do dnešního zápasu nastupoval Klášterec jako papírový favorit, ale jak zápas začal papírové předpoklady shořely právě jako papír. Děčín nasázel během prvních deseti minut hned čtyři branky a Jan Kaššák putoval rychle z branky, kde ho nahradil Jiří Tichý. Bohužel ani ten se svými spoluhráči nedokázal zabránit dalšímu přídělu od Děčína. Klášterec se snažil utkání zvrátit, ale vždy když se dostal na dostřel, inkasoval další branku. Po přestřelce jak na divokém západě se nakonec radoval Děčín, který uštědřil domácímu mužstvu hned devět branek a zápas nakonec skončil 6:9 z pohledu Klášterce.
6. ledna 2016 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
6:9
2:5, 2:1, 2:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Koblitz, 13. Vrtek (Kuncl, Charousek), 31. Vrtek (Lehnert, Deveri), 39. Lehnert (Vrtek), 57. Deveri (Huňady, Koblitz), 59. Mála (Kuncl) – 1. Volráb (Vacek), 5. Vacek (Molnár), 8. Volráb (Molnár, Hašek), 9. Faigl, 17. Hašek (Zika), 25. Drnec (Zika, Vaněk), 44. Zika (Vaněk, Oliverius), 51. Vaněk (Hašek), 59. Faigl

Klášterec nad Ohří: Kaššák (8-60 Tichý) – Kuncl, Koblitz, Žižka, Kozák, Pokorný, Sklenička, Váňa, Lehnert, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Mála, Huňady, Nguyen, Deveri, Toušek, Toman, Diviš.

Děčín: Lavinger (Šticha) – Molnár, Hříbal, Kaltenböck, Chmel, Procházka, Zdvořáček, Vaněk, Vegner, Hašek, Volráb, Vacek, Oliverius, Drnec, Zika, Patzelt, Faigl, Buďa, Brandejský, Kment, Sýkora.

Do dnešního utkání nevstoupil Klášterec vůbec dobře. Neuběhla ani minuta a Děčín už se mohl radovat ze vstřelené branky a to když se trefil Daniel Volráb. Domácí tým úvodní branka zaskočila a Děčín si vytvářel další šance. Jednu z nich proměnil ve 4.minutě po chybě domácího brankáře ve druhou branku Radim Vacek. O minutu později se dočkal i Klášterec. Miroslav Koblitz se nadvakrát prosadil a domácí tým se dostal na dostřel. Během pěti minut tak viděli diváci hned tři branky a to rozhodně nebylo vše. V 8.minutě se totiž dostal ke střele Daniel Volráb, který prostřelil Kaššáka mezi betony a vrátil tak svému týmu opět vedení o dvě branky. A za minutu to bylo pro klášterecké hokejisty ještě horší. Děčín sice hrál v oslabení, ale ani to nezabránilo aby vstřelil branku. Tomáš Faigl se dostal do úniku, který proměnil v dalši gól. V 9.minutě tedy prohrával Klášterec už 1:4, Jan Kaššák odjel na domácí střídačku a v brankovišti ho nahradil Jiří Tichý. Další přesný zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 13.minutě vystřelil puk Vladislav Vrtek, který trochu překvapil Lavingera v brance a puk skončil až v síťi. Po této brance se domácí tým trochu zvedl a několikrát ohrozil hostující branku, ale nakonec to byl on kdo inkasoval ještě jednu branku v první třetině. Jaroslav Hašek dostal u domácí branky až příliš prostoru a na třikrát dokázal překonat Tichého v brance. První třetina tedy skončila za stavu 2:5.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Děčín se sice nedokázala prosadit hned v úvodní minutě, ale branku v jejím úvodu přeci jen dal. Ve 24.minutě se prosadil Tomáš Drnec a s Kláštercem to nevypadalo vůbec dobře. Ve 30.minutě ujížděl sám na Lavingera domácí Marek Jáchym, ale svůj únik vstřelenou brankou nevyšperkoval. O minutu později se ale už radoval jeho spoluhráč Vladislav Vrtek. Poté se hra trochu uklidnila. 39.minuta sebou přinesla dalši branku a k radosti domácích jí vstřelil Daniel Lehnert. Do šaten se tak šlo za stavu 4:6 a domácí tým měl ještě naději s utkáním něco udělat.

Třetí třetina opět přinesla brzkou branku a opět do sítě domácích. Lukáš Zika dostal přihrávku přesně na svou hůl a poté krásnou střelou překonal bezmocného Tichého. V 50.minutě uháněl sám na branku opět Marek Jáchym, ale bohužel pro Klášterec znovu nedokázal najít recept na překonání Lavingera. V 51.minutě inkasoval Klášterec další branku. Radomír Vaněk se po přihrávce od Haška dostal k zakončení a k jeho radosti se puk dostal až do domácí branky. Utkání bylo tak již rozhodnuto. Klášterec vstřelil do konce utkání ještě dvě branky a to když se prosadil v 56.minutě Danko Deveri a o dvě minuty později František Mála, ale poslední slovo měl přeci jenom Děčín. V 59.minutě se krásnou střelou do rúžku domácí branku prosadil Tomáš Faigl. Klášterec tak an domácím kluzišti prohrál vysoko 6:9.