Chomutov ukázal své kvality

Hokejisté Klášterce si k poslednímu přípravnému zápasu před druholigovou sezónou pozvali hokejisty Chomutova. Ti chtějí aspirovat na postup do extraligy a na kláštereckém zimním stadionu svou výkonnost potvrdili. Vedli už 7:0 a teprve poté Václav Kotrouš přidal čestný úspěch domácího celku.
4. září 2008 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
1:7
0:2, 0:3, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 58. Kotrouš (Řezníček) - 3. Domin (Malát), 16. Fábry (Malát), 24. Domin (Fábry), 27. Fábry (Kloz), 30. Hašek, 53. Charousek (Skořepa), 58. Hašek (Chmelíř). Rozhodčí: Dominik, Vaněk, Chmel. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček,Loučka, Kocek, Všetečka, Višňák, Pajublajk, Satora, Koblitz - Novák, Kotrouš, Panocha - Řepík, Novotný, Krpenský - Tauš, Pražák, Chyba - Moro, Toman, Žemlička

Piráti Chomutov: Cikánek (Hollý) - Révay, Chmelíř, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Kloz - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Mikšovič, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Malát, Domin, Fábry - Veverka

Na posledním přípravném zápase se podepsala únava obou celků. Hosté od začátku zatlačili domácí do těžké defenzivy a už ve 3. minutě otevřel skóre chomutovský útočník Domin. Pak sice Damašek vychytal hostujícího kapitána Hlinku a podržel Klášterec i při dalších šancích, ovšem v 16. minutě inkasoval po střele slovenské posily Fábryho. Damašek pak podržel svůj tým skvělými zákroky v oslabení tři na pět, přesto v první polovině druhé třetiny domácí třikrát inkasovali a domácím tak sebrali jakoukoliv šanci na dobrý výsledek. Podruhé v ápase se trefili Domin a Fábry, pátou branku přidal Hašek.

Teprve v závěru druhé třetiny za nepříznivého stavu 0:5 se Klášterečtí osmělili, ale Cikánka nepřekonali. Nevzrušivý hokej, bez emocí a nadšení se trochu rozjel až v poslední třetině, kdy už na ničem příliš nezáleželo. Damašek ve třetí třetině několikrát domácí podržel, přesto Charousek s Haškem zvýšili až na 7:0 pro Chomutov. Půlminutu po sedmé brance hostí zaznamenal čestný úspěch domácích Kotrouš. Na závěr si oba celky střihli ještě samostatné nájezdy, v nichž zvítězili domácí 2:1.