Další tři body z Jablonce

11. ledna 2012 | 18:00 | Jablonec

branky a nahrávky: 2. Kadeřábek (Nevyhoštěný), 15. Duda (Peřina) - 7. Jáchym, 17. Kalinovič (Stehlík), 20. Stehlík (Polanský), 60. Řepík (Jáchym, Růžek)

Po cenném nedělním vítězství na ledě Děčína chtěli Vlci naplno bodovat i v zápase s dosavadním suverénem soutěže, celkem Klášterce. A úvod utkání tomu nasvědčoval – hned na začátku druhé minuty našel Nevyhoštěný kolmou přihrávkou na útočné modré Kadeřábka a ten pronikl za obranu hostí a jeho střela si našla pod rukou brankáře Damaška cestu do sítě. Radost domácím borcům vydržela pouze do sedmé minuty. Na trestné lavici v tu chvíli seděl obránce Hobza a hostující Jáchym využil slabší chvilky bránící čtveřice, vyjel z rohu až před Hanouska a s pomocí bruslí bránících hráčů dostal kotouč do domácí branky. Vlci se obdrženou brankou nenechali rozhodit, byli svému soupeři více než vyrovnaným partnerem, a tak byl k vidění rychlý, důrazný hokej s řadou tvrdých soubojů a také šancí na obou stranách. V 8.minutě zvedali domácí ruce nad hlavu po střele Abrahama, která se podle jejich názoru odrazila od vnitřního oblouku Damaškovi branky vylétla ven. Rozhodčí Kareš byl ale jiného názoru, a tak si museli jablonečané s oslavami počkat až do 15.minuty. Peřina dokázal za brankou soupeře vydolovat kotouč, nahrál jej zpět na modrou čáru na najíždějícího Dudu a ten nechytatelnou ranou překonal Damaška podruhé. Ani tentokrát však netrvala radost dlouho – o dvě minuty později bylo srovnáno. Domácí obrana zaváhala v souboji před Hanouskem, kotouč se po teči jabloneckého brankáře dostal k nekrytému Kalinovičovi u levé tyče a ten neměl problém posunout jej do domácí svatyně. A to nejhorší na domácí teprve čekalo – dvě vteřiny před koncem třetiny totiž po chybě v rozehrávce, následném faulu a propadu na vlastní modré čáře ( podílela se na tom celá první pětka ) poslal Klášterec do vedení Stehlík.

Branka do šatny poznamenala psychiku jablonečanů a tak se druhá třetina odehrávala převážně v režii hostí, a že se neměnilo skóre, to byla zásluha hlavně domácího brankáře Hanouska. Ten zmařil i největší šanci Klášterce, když parádním zákrokem lapačkou vychytal hostujícího útočníka, který pláchnul jabloneckým bekům při vlastním oslabení.

V poslední části hry se přeci jen obraz hry zlepšil ve prospěch Vlků, kteří se tlačili do útoku ve snaze minimálně vyrovnat stav zápasu. Bohužel, střelba domácích hráčů postrádala přesnost a dostatečnou razanci, útočníci se neprosazovali v soubojích těsně před Damaškem a ten měl většinou dostatek klidu a výhledu pro svoji práci. Největší šanci na vyrovnání měl Tondr, zblízka ale nedokázal puk dotlačit za Damaškova záda. S přibývajícím časem přibývala i nervozita na holích jablonečanů, nedařila se rozehrávka a hosté chytrou a taktickou hrou v závěru nedovolili Vlkům usadit se v útočném pásmu a zkusit hru bez brankáře. Naopak – v samotném závěru ještě dokázali Růžkem vstřelit čtvrtou branku. Vlci byli sice vedoucímu celku důstojným soupeřem, vítězství mu ale vlastními chybami hodně usnadnili.