U všech gólů Baníku byli exklášterečtí hráči

Před vhozením buly domácí hráči, funkcionáři a publikum poblahopřáli trenéru Janu Michnovi k významnému životnímu jubileu. Lodivod sokolovského Baníku si ale oslavu příliš neužil. Muži v pruhovaném znechutili zápas všem aktérům i fanouškům. Přestože utkání nedoznalo obvyklé důraznosti ani nějakých přehnaně ostrých zákroků, udělil rozhodčí 33 dvouminutových trestů. U všech tří sokolovských gólů byli bývalí hráči Klášterce. Na dvě branky nahrával Hynek Práchenský, na jednu Michal Jäger.
20. září 2006 | 18:00
3:4
1:1, 2:2, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Anderle (Práchenský), 34. Nový (Práchenský), 34. Dobřemysl (Jäger) - 5. Soukup (Loučka), 26. Kotrouš (Nerad), 30. Soukup (Kocek), 47. Řepík Rozhodčí: Machačný - Brejcha, Černý. Vyloučení: 18:15. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 747.

Baník Sokolov: Schafhauser, Csipka - Orlich, Pech, Krátký, Jager, Anderle, Diblík, Holejšovský - Veverka, Nový, Vrba, Müdra, Sedláček, Rozsypal, Jor, Dobřemysl, Kašpar, Sopr, Formánek, Prácehnský, Eismann

Klášterec nad Ohří: Damašek, Vacke - Nerad, Znojemský, Kocek , Ambrož, Loučka, Kreuz, Šedivý - Pokorný, Panocha, Kotrouš, Suk, Tenkač, Novotný, Vyžďura, Soukup, Řepík, Diviš, Kout

Rozhodčí neponechali týmům příliš možností na rozehrání. Již na začátku druhé minuty si trest odpykávali tři hříšníci a ve stejném duchu pokračoval hlavní rozhodčí i v dalších minutách. Úvodní šanci zápasu neproměnil Jiří Vyžďura, který v přesilovce 4 na 3 netrefil odkrytou bránu. Při hře 4 na 4 ale domácí chybovali v rozehrávce a Jan Soukup nedal Csipkovi šanci. Vzápětí ale rozhodčí znovu zvedl pravici a chystal se vyloučit jednoho z hostujících hráčů. Při ponechané výhodě se do Damaška obula dovjice Veverka – Jor. Klášterecký brankář ale jejich dorážkám odolal. Vyrovnat se podařilo až vzápětí Tomáši Anderlemu, který dorazil střelu Hynka Práchenského. Teprve v 9. minutě se na ledě objevil plný počet hráčů. Tentokrát chybovali v útoku hosté a nájezd Veverky s Práchenským překazil vracející se obránce Znojemský až těsně pře Damaškovým brankovištěm. V úvodu 13. minuty brankář Csipka málem pomohl Klášterci k druhému gólu. Znojemský nastřelil puk do pásma, puk se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, kde narazil do brusle sokolovského gólmana a zastavil se na brankové čáře.

I ve druhé třetině přistupoval rozhodčí k posuzování zákroků nepříliš citlivě. Běžný zákrok Jägera posoudil jako nedovolené bránění, naopak Veverkovy krosčeky na Soukupa číhajícího před brankou nechal bez povšimnutí. V okamžiku, kdy se Soukup skácel na led, trefil se Václav Kotrouš nad Csipkovo rameno a poslal Klášterec do vedení. Při hře 4 na 4 mohl srovnat Kašpar, který se dostal k puku v obranném pásmu Kláštece. Jeho dělovka těsně minula tyč Damaškovy branky.Při hře 4 na 3 se naopak povedlo hostům zvýšit. Po vyhraném buly v útočném pásmu našel Kocek před brankou volného Jana Soukupa a Csipka z hole téhož hráče inkasoval podruhé. První gól při hře 5 na 5 se podařilo vsítit až ve 34. minutě. I u druhé sokolovské branky byl Hynek Práchenský. Tentokrát přihrával Petru Novému. Hosté po inkasovaném gólu na okamžik polevili v ostražitosti, čehož využil Václav Dobřemysl. V samostatném nájezdu ukázkově překonal Damaška v klášterecké brance. V závěru třetiny se Klášterečtí dostali v přesilové hře do nájezdu tří na jednoho. Akci ale překombinovali a Ambrož mířil nad Csipkovu branku.

Ve 43. minutě byli vyloučeni sokolovští Veverka a Anderle a domácí tak museli přežít dvouminutové oslabení. Vzápětí se na trestnou lavici stěhoval třetí hráč v černožlutém. Pavel Csipka svůj tým podržel. Pochytal tři nebezpečné střely z bezprostřední blízkosti. Dvojnásobné oslabení domácího celku přerušila až akce Libora Řepíka ve 47. minutě. V 52. minutě ujel domácí obraně Karel Novotný, ale byl faulován. Hosté přesilovou hru nevyužili a domácí vrhli všechny síly do útoku, aby se pokusili vyrovnat. Práchenského dotírajícího před kláštereckou brankou poslal k zemi Znojemský. Právě exklášterecký Hynek Práchenský měl na hokejce vyrovnávací gól. Damašek ale pohotově zakročil lapačkou a ukázkovým semaforem pojistil svému týmu tři body za vítězství 4:3. Domácím nepomohla ani závěrečná power play.