Klášterec začal druhou část vítězně

Kláštereckým hokejistům se na 100% vydařil vstup do druhé části 2. hokejové ligy. Poslední celek tabulky ale nebyl nejlehčím soupeřem. Hosté se nenechali zatlačit do defenzívy a Damašek v klášterecké brance má na vítězství svého týmu významný podíl.
25. října 2006 | 18:00
4:2
1:0, 2:0,1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Panocha (Suk), 23. Diviš, 32. Diviš (Pokorný), 49. Kuncl (Tenkač) - 46. Novák (Frolík, Bezouška), 52. Frolík (Kořistka, Dvořák). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Kreuz - Kocek, Kuncl - Ambrož, Znojemský - Pokorný, Kotrouš, Diviš - Tenkač. Babka, Suk - Panocha, Šedivý, Kout - Novotný

HK Lev Slaný: Schwamberger - Spilka, Kohoutek - Vaněk, Šťastný - Nosek - Pavlík, Průcha, Bezouška - Wolf, Novák, Kořistka - Frolík, Prítoka, Dvořák

Klášterečtí nastoupili do zápasu oslabeni o zraněného Hahna, Loučku, který nstoupil v dresu své mateřské Kadaně, a Soukupa, který posílil jejího dnešního soupeře z Chomutova. Trenéři Mikeš s Rozsypalem tak měli k dispozici pouze jednoho hráče na střídání. Soupeř ze Slaného na tom nebyl o moc lépe. Podle očekávání nepřivezl ani kompletní tři lajny a jediným náhradníkem, který zahříval střídačku byl brankář Formánek. Na ledě to vůbec nevypadalo na souboj jednoho z vedoucích celků s posledním týmem tabulky. Své technické nedostatky Slánští nahrazovali bojovností. Ani jeden z týmů se dlouho nemohl trefit. Suk v samostatném nájezdu bekhendem mířil nad, Kout, který vyjel zpoza branky trefil jen Schwambergerovu výstroj. V 18. minutě se do obrovské šance dostali hosté. Před Damaškem se objevil osamocený Novák, ale trefil je ležícího brankáře. Skóre otevřel až půl minuty před první sirénou Jiří Panocha. První tečí mířil jen do brankáře, svůj druhý pokus hned vzápětí proměnil v gól.

Hosté okamžitě po úvodním buly druhé třetiny znovu faulovali. Klášterečtí přesilovou nevyužili, vzápětí po návratu vyloučeného slánsého hráče přidal druhou branku Martin Diviš. V polovině utkání mohla zvýšit nově složená třetí klášterecká lajna. Akci Šedivého s Koutem ale Panocha zakončil mimo svatni hostí. Na třetí gól ale domácí nečekali dlouho. Podruhé se v utkání trefil Martin Diviš. V závěru třetiny dostali hosté výhodu dvojnásbné přesilové hry. Při signalizovaném třetím vyloučení hráče v modrožlutém mířil k tyčce Damaškovy branky Pter Šťastný. Klášterecký brankář ale jeho střelu pohotově zastavil betonem. Dlouhé dvojnásobné oslabení tak domácí přestáli bez úhony.

Domácí svého soupeře nijak výrazně nepřehrávali, ale pomalu a jistě kráčeli k vítězství. Čtvrtou branku přidal ve 43. minutě Miroslav Kuncl. Také hostům se podařilo odměnit své snažení brankou v Damaškově síti. Slánští potřebovali několik dorážek, aby domácího brankáře překonali. Šťastným střelcem se stal v 46. mintě Jiří Novák. Tři minuty před koncem mohli domácí ještě zvýšit svůj náskok. K puku se ve slánské obranné třetině dostal Karel Kout. Schwamberger ale jeho bekhendovou střelu pohotově vyrazil betonem. Skórovat se tak podařilo na druhé straně hostům. Devatenáct vteřin před koncem se trefil Tomáš Frolík.