Klášterec v přípravě poprvé vítězně

Až čtvrté přátelské utkání přineslo vítězství. Hráči Řisut trénují teprve týden, a tak byl rozdíl mezi oběma mužstvy znát na první pohled. Zatímco domácí po ledě doslova létali, ale měli problémy se sehraností jednotlivých formaci, hosté o sobě naopak věděli a přesnými přihrávkami se dostávali do rychlích protiútoků. V dresu Řisut se objevila také kláštereckým fanouškům známá dvojice Nesládek - Ibl.
15. srpna 2006 | 18:00
0:4
0:1, 0:2, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Vyžďura, 27. Suk (Babka), 29. Kotrouš, 59. Novotný (Vyžďura). Rozhodčí: . Vyloučení: 10:7, navíc Aschenbrenner (RIS) TS. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.

HC Řisuty: Novák - Aschenbrenner, Procházka, Fiala, Link, Janega, Mádl, Fiala - Ullrych, Müller, Hegenbart - Štefan, Klaus, Landa - Ibl, Nesládek, Lapáček - Lichtenberg, Pištej, Šelicha

Klášterec nad Ohří: Farkaš (31. Vacke) - Nerad, Znojemský, Kocek, Janouch, Ambrož, Pokorný, Kohoutek - Suk, Kotrouš, Babka - Vyžďura, Řepík, Panocha - Windisch, Šedivý, Novotný - Hauner

I letošní ročník oodehrají Řisuty na slánském zimním stadionu, kde také v prvním přípravném utkání přivítali klášterecké hokejisty. Na hostech byl po třech odehraných utkáních znát jistý pokrok v sehranosti jednotlivých formacích, na druhé straně však byla patrná také únava z náročné přípravy. Domácí se nechali zaskočit hned v první minutě. Za střelou Jiřího Vyžďury se Novák stačil jen ohlédnout.

Přestože se hrál rychlý a pro diváky pohledný hokej, vyznamenávali se především oba brankáři. Na další góly si muselo zhruba padesát fanoušků ve slánském ochozu počkat až do druhé třetiny. V přesilové hře Klášterečtí rozebrali domácí obranu a David Suk zakončoval do prázdné branky. O dvě minuty později ujel sice zkušeným, ale již ne tak rychlým řisutským obráncům Václav Kotrouš. Ve svém nájezdu byl ale zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný klášterecký centr jej pak bez větších obtíží proměnil. Ve 34. minutě pak hořelo na druhé straně. Ve vlastním oslabení ujel Tomáš Ullrych, ale střídající Vacke jeho nájezd vychytal.

Domácím útočníkům se vůbec nedařilo v koncovce, kterou jim v utkání znepříjemňovali oba mladí klášterečtí brankáři. Ti jako tradičně odchytali každý polovinu zápasu, poprvé však z ledu oba odešli s nulou na svém kontě. V samotném závěru utkání se ještě před řisutskou branku natlai jako tradičně odchytali každý polovinu zápasu, poprvé však z ledu oba odešli s nulou na svém kontě. V samotném závěru utkání se ještě před řisutskou branku natlačil Karel Novotný, který uzavřel skóre na konečných 4:0 ve prospěch hostí. Klášterec si tak připsal v přípravě první vítězství.