Klášterec deklasoval Klatovy a srovnal stav série na 1:1

Klášterečtí hokejisté si v dnešním utkání otevřeli střelnici a porazili Klatovy jednoznačně 7:2. Domácí sice po první třetině zaostávali o gól, ale ve druhé třetině předvedli gólovou smršť a rázem vedli 3:1. Poslední třetina nabídla gólové hody a když se Klášterec prosadil čtyřikrát a Klatovy jen jednou bylo o stavu utkání rozhodnuto. Stav série je tedy vyrovnaný 1:1 a další utkání se odehraje ve středu v Klatovech.
4. března 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
7:2
0:1, 3:0, 4:1

branky a nahrávky: 22. Freiberg (Hofmeister), 24. Miklovič (Koblitz), 29. Svoboda (Mála, Neuman), 47. Heindl (Salač), 55. Hofmeister (Polanský, Revay), 57. Polanský (Freiberg, Revay), 59. Žižka - 9. Pouska (Martinec, Pavlis), 56. Pouska (Maxa)

Klášterec nad Ohří: Kaššák(Damašek);Loučka, Mašek, Revay, Dostál, Zicho, Žižka, Kolčava, Řepík, Mála, Miklovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Diviš, Salač, Škorík, Svoboda, Neuman, Heindl, Koblitz

SHC Klatovy: Štelmach(Ruckl); Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Pouska, Bernard, Kajer, Maxa, Nauš, Kodýtek, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Krch

Dnešní utkání začalo opatrně a velmi vyrovnaně. Jako první dostaly šanci ke skórování Klatovy, které v 5.minutě dostaly výhodu přesilové hry, v té gól ale nepadl. V 8.minutě už se ale Klatovy radovaly i když branka nejspíš neměla platit. Odražený puk se dostal k Martinovi Pouskovi, který viditelně kopnul puk do branky bruslí, rozhodčí však branku uznal a Klatovy se ujaly vedení 1:0. Klášterečtí hráči byli inkasovanou brankou rozhozeni a nechali hrát hostující celek s pukem na hokejkách až příliš dlouho před jeho brankou. Tento tlak však Klatovy nevyužily. Ve 12.minutě byl vyloučen hostující Martinec. Klášterec v přesilové hře sice uzamknul Klatovy v jejich pásmu, ale gól nevstřelil. V dalším průběhu hry se hrálo spíše ve středním pásmu. První třetina již branku nenabídla a tak se šl odo kabin za stavu 0:1.

To, co přišlo ve druhé třetině se nedá nazvat jinak než gólová smršť v podání kláštereckých hráčů. Ve 22.minutě signalizoval rozhodčí trest pro jednoho z hostujících hráčů, to se ale nelíbilo Petru Freibergovi, který poslal puk za Štelmacha a srovnal tak utkání na 1:1. Signalizovaný trest se tak neukládal. O necelé dvě minuty bylo na kláštereckém stadionu ještě veseleji. Petr Miklovič doslova propasíroval puk za Štelmachovo záda a poslal tak domácí do vedení 2:1. Ve 24.minutě hrál Klášterec přesilovou hru. Ve stejné minutě také mohli domácí skórovat, jenže Polanského střela jen trefila břevno. Ve 27.minutě se předvedl domácí brankář Kaššák, který zlikvidoval tutovku hostujícího Poura. 29.minuta přinesla další branku utkání. Po sérii střel na klatovskou branku se ujal puku Daniel Svoboda a propálil vše co mu stálo v cestě. Klášterec se tedy dostal do dvoubrankového trháku. Do konce druhé třetiny sice hrály oba celky ještě přesilové hry, ale stav zůstal nezměněn. Klášterec tedy otočil stav utkání a vedl 3:1.

Tak jak Klášterec hrál ve druhé třetině, tak ještě lépe hrál v té třetí. Ve 46.minutě se ve skrumáži před Štelmachem zorientoval nejlépe Tomáš Heindl a Klášterec vedl již 4:1. V 51.minutě dostaly Klatovy výhodu přesilové hry, tu ale nevyužily. Pět minut před koncem se nám roztrhl pytel s góly. V 55.minutě mířil přesně Jakub Hofmeister a Klášterec vedl pohodlně 5:1. Další sporná situace nastala v 56.minutě. Domácí brankář zachytil puk do lapačky, jenže opět hostující Martin Pouska vysekl Kaššákovi puk z lapačky a zakončil do branky. I přes protesty domácích rozhodčí branku uznal. Klášterec se ale pomstil jak nejlépe to šlo. V 57.minutě se po krásné akci trefil Tomáš Polasnký a poslal Klášterec do vedení 6:2. Tečku za utkáním udělal v 59.minutě Michal Žižka, který táhlou střelou překonal Štelmacha a upravil tak stav na konečných 7:2.

Klášterec tedy dnes vyrovnal stav utkání na 1:1 a ve středu zajíždí na led Klatov kde určitě nebude bez šance!