Klášterec slaví první letošní nulu

Pavel Damašek letos poprvé nepustil za svá záda ani jednu ze soupeřových střel. Jeho protějšek Vitali Taskinen odešel po šestém inkasovaném gólu do šatny. Klášterci se utkání proti Kobře vyloženě povedlo a minimálně do zítřejší dohrávky skupiny se usadí na druhé příčce tabulky. Dvakrát se gólově prosadili hned dva z hráčů ve žlutomodrém. Dvěma góly otevřel skóre Martin Diviš, dvěma pak Ondřej Novák.
13. října 2007 | 17:00
6:0
1:0, 1:0, 4:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Diviš (Novák), 40. DIviš (Panocha), 43. Růžek (Krpenský, Suk), 47. Řepík (Kotrouš), 49. Novák (Panocha, Pokorný), 52. Novák (Diviš). Rozhodčí: Chochola, Marek. Vyloučení: 7:11, navíc Skácel (KOB)10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek – Řezníček, Loučka, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Všeteška, Hartman, Šedivý, Černý, Kotrouš, Řepík, Panocha, Novák, Diviš, Krpenský, Růžek, Suk, Babka, Novotný, Ton

Kobra Praha: Taskinen (52. Křivánek)– Němeček,Banič, Černý, Pazourek, Urbanec, Skácel, Žáček, Barta, Paris, Jakerle, Georgiev, Knotek, Wurm, Novák, Šeba, Langamajer, Papež

V dnešním zápase se výrazně dařilo domácímu Klášterci, který věnoval svému soupeři šest branek. Již v první minutě Martin Diviš jako první vyzkoušel z ostrého úhlu Taskinena. Puk pouze škrtnul o lapačku a skončil mimo brankoviště. Ve třetí minutě Řezníčkova střela od modré proklouzla klubkem hráčů před brankou pražanů, ale minula pravou tyčku. Neuspěl ani z dorážky Řepík. Na konci páté minuty se, i přes pečlivou obranu hostí, domácí znovu dostali do šance. Růžkovu střelu z pravého kruhu před brankou ještě tečoval David Suk. Taskinen byl ovšem pohotový a kotouč vyrazil. O minutu později Panocha prokličkoval obrannou linií soupeře a puk nebezpečně prolétl brankovištěm. Až v patnácté minutě první třetiny konečně fanoušci mohli shlédnout první branku zápasu. Ondřej Novák vyslal do samostatného nájezdu Martina Diviše. Blafák jako ve zpomaleném záběru, ale přitom v přímém přenosu, kupodivu Taskinen nedokázal zneškodnit a domácí vedli 1:0. Po obdržené brance se hosté konečně probrali a začali kombinovat v útočném pásmu, ale příliš se jim nedařilo a k jejich smůle byl Damašek vždy na svém místě. Tři minuty před koncem první třetiny se naskytla šance Ondřeji Jakerlemu, který pronikl po levém křídle až před Damaška, ale klášterecký gólman si prostor u tyče pohlídal. Do konce třetiny se ani jednomu z mužstev nepovedlo ohrozit soupeřovu branku, a tak se do kabin odcházelo do stavu 1:0 pro Klášterec.

Z počátku druhé třetiny si lépe vedl tým hostí. Jaroslav Žáček dotíral na Damaška z bezprostřední blízkosti, ale neprosadil se. O chvíli později se domácí celek opět probral. K útoku zavelel David Suk a jeho přesnou přihrávku Růžek zřejmě jen díky nervozitě neposlal přímo do odkryté branky, ale těsně minul. Ve 25. minutě si střídající Knotek počkal na soupeřově modré na přihrávku, ale puk zbytečně rozehrál zpět směrem do středního pásma a další slibná akce hostí byla ta tam. O několik sekund později Jiří Panocha dostal přihrávku mezi kruhy, ale převlečená chobotnice v brance Kobry vytáhla jedno ze svých chapadel a puk zachytila. Minutu na to Jindřich Růžek lehce projel až před Taskinenovu branku, puk sice prolétl brankovištěm za gólmanovými zdy, ale na druhé straně zase vylétl z modrého půlkruhu ven. Během první poloviny druhé třetiny se hostům vůbec nedařilo dostat do obranného pásma svého soupeře. Ve 31. minutě se však přiotrávené Kobře, která usínala nejspíše pod účinky svého jedu, podařilo dostat do útočného pásma. David Bárta rozezvonil tyč Damaškovy branky. O pár okamžiků později Georgievovo nahození před kláštereckou branku okamžik poletovalo vzduchem před Damaškem, ten nakonec puk vyrazil do bezpečí. Ve 37. minutě dva hostující hráči hrubě faulovali téměř zároveň. Nejprve Knotek u hrazení nedovoleně zastavil pronikajícího domácího útočníka, před přerušením hry pak nedovoleně zahrál také jeho spoluhráč Černý. Domácí ale během dvouminutové dvojnásobné přesilové hry ohrozili Taskinena snad pouze jednou. Patnáct sekund před koncem třetiny Klášterečtí vstřelili druhou branku. Martin Diviš na sebe opět vzal největší díl odpovědnosti. Snad pátou dorážkou posunul bekhendem puk za brankovou čáru nebohého Taskinena. Klášterečtí si tedy pojistili stav alespoň druhou brankou, ale hlavní překvapení si nechali na poslední třetinu.

Kláštereckému týmu se dnes opravdu dařilo a kdo se přišel podívat alespoň na poslední třetinu, ten nelitoval. Sice si z počátku domácí příliš nelámali hlavu s defenzívou a Damašek musel několikrát zakročit, ale po počátečních problémech Klášterečtí zvedli svůj náskok. Celkem lacino se mohl z branky radovat Jindřich Růžek. Ve 47 minutě se po hrubém zákroku na Pokorného domácí ocitli v početní výhodě, a toho taky dokázali ihned využít. Tentokrát už si ve dvojnásobné přesilovce nenechali uniknout příležitost ke skórování. Kotrouš na milimetr přesně našel před brankou volného Libora Řepíka a Klášterec již vedl 4:0. Téměř o dvě minuty později se skóre opět zvyšovalo. Ondřej Novák tečoval Pokorného nahození od modré a puk projel podl přesunujícího se Taskinene za brankovou čáru. Poslední protijed na kobří uštknutí vytáhl o další dvě minuty později Ondřej Novák. Z pravého křídla se natlačil až před branku a z otočky s přehledem zakončil. Do konce třetiny se už ani jeden z celků nedostal k akci, která by změnila konečný výsledek, a tak Damašek vychytal svůj první letošní shot out. Konečný výsledek uktání HC Klášterec – HC Kobra Praha 6:0.