Klášterec urval pouze bod

Kláštereckým hokejistům se v poslední době příliš nedaří. Nejisota a nepřesnost v kominaci se logicky odráží na výsledcích utkání. Ani proti Litoměřicím se Klášterčtí příliš nepředvedli. V první třetině sice několikrát neskórovali z vyložených šancí a i ve zbytku zápasu soupeře jasně přestříleli. V rozehrávce a přechodu do útočného pásma ale za svým soupeřem zaostávali.
15. prosince 2007 | 17:00
2:2
1:1, 1:0, 0:1 - 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Znojemský (Suk), 60. Řepík (Řezníček) - 18. Janus (Gottfried), 27. HAnz (Kuda, Tvrzník). Rozhodčí: Zubzanda - Gerat, Merc. Vyloučení: 8:12, navíc Svoboda J. (LTM) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 60:19. Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníčk, Loučka, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Všetečka, Šedivý, Saska, Řepík, Kotrouš, Zika,Diviš, Novák, Panocha, Suk, Růžek, Krpenský, Černý, Novotný, Babka

Litoměřice: Slipčenko - Šindela, Kuda, Jakl, Kolbaba, Macaj, Tvrzník, Janus, Svoboda J. ,Gottfried, Zámečník, Hanz, Mišaga, Svoboda D. , Petrus, Veverka

Již v počátku utkání se vše jevilo velice nadějně, a to pro Klášterecké hokejisty. V čas 2.07 se z první branky radoval Martin Znojemský po asistenci Davida Suka. I v následujících minutách se hosté v podstatě nedostali k puku a mužstvo domácích se několikrát vyskytlo v obrovských šancích. Nejednou mohli Klášterečtí vstřelit gól do prázdné branky, avšak ani Černému a ani Sukovi se to nepovedlo. K nebezpečnější střele se Litoměřičtí dostali až ke konci první třetiny, avšak Damašek ji bez problému ukryl v lapačce. V čase 17.35 se ke smůle domácích trefil Jakub Janus, který využil chybnou hru s pukem Lukáše Ziky v brankovišti. Do šatny si tedy oba celky nesly jednu vstřelenou branku.

V druhé třetině se poměrně dost vylučovalo a toho využil ve 27. minutě v přesilové hře 4:3 hráč hostí Antonín Hanz. Přesně v polovině utkání vyjeli do rohu za nahozeným pukem Slipčenko a Novák. Po odehrání puku se litoměřický brankář bezdůvodně rozpřáhl a basebalovým úderem přetáhl kláštereckého útočníka zazadu přes hlavu. Rozhodčí už však byli očima na druhé straně kluziště, kde bylo hlavní dění hry, a tak nic nezaregistrovali. Pět minut nato se strhla u litoměřické branky bitka všech hráčů, kteří byli momentálně na hrací ploše. Několik z nich se tedy posadilo na trestnou lavici. Klášterečtí se dnes všemožně snažili překonat Slipčenka, avšak za celou druhou třetinu se jim to ani jednou nepovedlo. Brankář hostí byl dnes ve skvělé formě a tak si po druhé třetině připsali branku akorát hosté.

Ve třetí třetině se opakovala situace z druhé třetiny, kdy se domácí neustále pokoušeli vstřelit vyrovnávací branku. Všechny přihrávané puky bohužel končily buďto na holích hostí, nebo úplně mimo. Když se v 49. minutě dostal k puku David Suk, vše nasvědčovalo vyrovnávací brance, avšak jeho střela pouze přelétla branku. Hosté nezůstávali pozadu, ale drtivá většina akcí přímo neohrožovala Kláštereckou branku. Oba týmy si chvíli před koncem utkání vzaly oddechový čas. Po domluvě opustil Damašek svou branku a domácí se tedy ocitli v početní výhodě. Puku se čtyři sekundy před koncem poslední části zmocnil Libor Řepík, který přinutil zůstat fanoušky na stadióně ještě o chvíli déle.

Prodloužení zahrály oba celky skvěle. Nejméně dvě obrovské šance se naskytly nejen Kláštereckým, ale také i Litoměřicím. Na obou stranách byl ale vždy pohotový brankář. Žádnou změnu nepřineslo ani prodloužení a tak duel Klášterec – Litoměřice skončil s výsledkem 2:2.