Klášterec porazil poslední Milevsko

Klášterečtí hokejisté si v dnešním zápase poradili s posledním Milevskem a vyhráli 5:2. Po první třetině se ujal Klášterec vedení 2:1 a hrál velmi aktivně. Ve druhé části přidal domácí celek další dvě trefy a do šaten šel s vedením 4:1. Poslední vyrovnaná třetina už jen upravila skóre na konečných 5:2. Klášterec tedy bere všechny tři body
13. února 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
5:2
2:1, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: 9. Salač (Diviš), 9. Kalinovič (Jáchym), 28. Salač (Polanský, Mála), 36. Diviš (Kalinovič, Heindl), 60. Diviš (Kalinovič) - 20. Drda (Štych), 48. Urbanec (Procházka, Nikodém)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Tichý); Loučka, Dostál, Mašek, Žižka, Revay, Koblitz, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Miklovič, Salač, Mála, Diviš, Svoboda, Heindl

Milevsko: Pipek(Kolář); Procházka, Srdínko, Klíma, Štych, Hlinka, Cifreund, Čunát, Krol, Urbanec, Sumerauer, Drda, Hamerle, Fořt, Kořánek, Radosta, Sýbek, Matějka, Nikodém, Volf

V dnešním zápase přivítal Klášterec na svém ledě poslední celek tabulky Milevsko a jak se později i ukázalo, utkání to bylo pro něj vítězné. Začátek první třetiny byl vyrovnaný a obě mužstva se snažila dát rychlou branku. V 9.minutě se mohl radovat domácí celek dokonce během pár vteřin hned dvakrát. Nejprve se mohl radovat po přihrávce Martina Diviše Vlastimil Salač kterého o pár vteřin napodobil Martin Kalinovič, který bleskurychle využil domácí přesilovku a poslal tak Klášterec během chvilky do dvoubrankového vedení. Ani rychlé dvě branky však Milevsko nesrazily do kolen a hostující celek aktivně napadal domácí rozehrávku. Hra se přelévala ze strany na stranu kde si obě mužstva vytvářela několik šanci ale jak domácí Pavel Damašek tak i hostující Václav Pipek drželi své týmy od inkasovaných branek. Milevsko se dočkalo patnáct vteřin před sirénou první třetiny když se trefil v přesilové hře Lukáš Drda. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1.

Druhá třetina začala podobně jako první. Hned po úvodním buly se uvolnil Libor Řepík kterého však vychytal hostující brankář. Milevsko se dostalo k vážnější situaci ve 23.minutě kdy puk do skrumáže před Damaškem poslal na teč Pavel Procházka, s nahozeným pukem si však domácí jednička poradila. 28.minuta přinesla třetí branku pro domácí celek. Nádherná akce domácích kteří jeli ve třech na jednoho obránce. Puk se po trase Tomáš Polanský a František Mála dostal až k volnému Vlastimilu Salačovi pro kterého nebyl problém tefit prázdnou branku. Klášterec se tak dostal do dvoubrankového vedení. Po vstřelené brance byl aktivnější domácí celek. Ve 35.minutě Klášterec odskočil již o tři branky. Puk se po několika odrazech dostal do volného prostoru kam si dojel Martin Diviš, který poslal puk do sítě. Po druhé třetině byl stav utkání 4:1 a domácí si pohodlně kráčeli pro tři body.

Do poslední části nastoupilo Milevsko ve velkém stylu a domácí hráče i přehrávalo ale bezúspěšně. Branku se povedlo dát hostům ve 48.minutě kdy se trefil Josef Urbanec. V 50.minutě se na hřišti strhla šarvátka do které se zapojili dohromady čtyři hráči. V první pěstím souboji byl uspěšnější domácí hráč a ve druhém hostující. Šarvátka tedy skončila smírně 1:1. Poté opět pokračovala vyrovnaná hra. v 59.minutě se Milevsko odhodlalo k power-play jenže to se mu nepovedlo. V 60.minutě se trefil do prázdné klece Martin Diviš a upravil tak skóre na 5:2. Klášterec si tedy připsal druhé domácí vítězství zasebou když obě utkání proti Kobře Praha resp. Milevsku vyhrál shodně 5:2.