Klášterec podlehl Klatovům

Klášterec bohužel v dnešním zápase proti Klatovům nezůročil výbornou formu s poslední doby a podlehl 3:6. O výsledku bylo rozhodnuto už po druhé třetině kdy byl stav 5:1 pro domácí. Za Klášterec se dnes trefil dvakrát František Mála a jednu branku přidal Jakub Loučka. Klášterec tak dále zůstáva na pátém místě v tabulce.
3. listopadu 2012 | 17:30 | Klatovy
6:3
1:0, 4:1, 1:2

branky a nahrávky: 19. Vizinger (Hucl, Čuban), 28. Kocman (Maxa, Martinec), 29. Vondryska (Maxa, Martinec), 36. Maxa (Martinec, Němec), 40. Němec (Maxa), 57. Čuban - 31. Mála (Ptáčník), 56. Mála (Hartman), 60. Loučka

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Hanus, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček - Pouska, Němec, Maxa - Pitel, Bastl, Pacanda - Topinka, Hájek, Vizinger - Kocman, Čuban, Vondryska

Klášterec nad Ohří: Damašek (Dvořák) - Loučka, Hartman, Žižka, Havluj, Mašek, Dostál, Pozděna, Kolčava, Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepik, Svoboda, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Novák L., Novák J., Ptáčník,

Hned v úvodní minutě se do akce 2 na 1 dostal Němec s Pouskou, ale prvně jmenovaný nedokázal přesně přihrát. Ve 2. minutě pálil od modré Pozděna, jeho střela prolétla pouze nad brankou. Neujala se ani střela Hofmeistera, kterou Pravda ukryl v lapačce. V 5. minutě zlikvidoval Damašek betonem bekhendový pokus Čubana. Po té se hrálo bez vážnějších akcí na obou stranách. Až v 10. minutě přišla střela Nováka, kterou Pravda odrazil do ochranné sítě. O minutu později mířil Blumentrit svou střelu od modré pouze do lapačky připraveného Damaška. Ve 12. minutě skončil pokus Hájka z úhlu na betonu gólmana hostů. Po půl minutě se neujal ani pokus Kocmana. Ve 14. minutě se na kruhách uvolnil Hartman, ale Pravda byl pozorný. V 17. minutě to od modré zkoušel L. Novák, Blumentrit však jeho pokus zblokoval. V 18. minutě golem neskončila ani střela zápěstím v podání Vizingera. V polovině 19. minuty byl za brankou zahákován Čuban, který v ponechané výhodě vyjel s pukem před branku, kde dokázal nachytat Damaška, který se posléze dostal mimo brankový prostor. Poté Čuban nahrál Vizingerovi, jenž se trefil do prázdné branky a poslal domácí do vedení. Posléze si již třetina dohrávala v poklidu a domácí tedy vedli 1:0.

Do prostředního dějství vstoupili aktivněji domácí. První střela přišla z hole Pacandy, ale Damašek byl připraven. Na začátku 22. minuty dostala hostující střídačka trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V přesilovce vyprášil Damaškovo beton svou střelou od modré Blumentrit. Neujala se ani střela Topinky z mezikruží. Ve 24. minutě pokryl Pravda pokus Loučky z těsné blízkosti branky. V 27. minutě ujeli 2 na 1 Maxa s Němcem, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, kotouč však skončil mimo branku. O minutu později se již skóre měnilo, Maxa v útočném pásmu předložil puk Kocmanovi, který střelou z první trefil horní růžek Damaškovy branky. Po půl minutě mohli domácí opět slavit, Martinec nahrál Maxovi, jeho střela však trefila jen Damaška od kterého se puk odrazil k Vondryskovi, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Po minutě se do úniku dostal Bastl, ale Damašek ho zkušeně vybruslil. V 31. minutě vypálil od modré Mála, trefil se nad lapačku Pravdy a bylo sníženo. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale Maxova střela skončila v náruči hostujícího brankáře. O minutu později byl vyloučen domácí Fiala, hosté v přesilovce sice domácí zamkli v jejich pásmu, ale zmohli se jen na jedinou střelu od modré v podání Loučky, se kterou si Pravda poradil. V 34. minutě se do úniku dostal Blumentrit, jeho zakončení však skončilo pouze na Damaškovo rameni. V 36. minutě nahrál za brankou Martinec Maxovi, který vybruslil před Damaška a zakončil bekhendem do šibenice. V 37. minutě se do menší rozmíšky dostal domácí Čuban s hostujícím Havlůjem. V polovině 39. minuty byl vyloučen Hucl. Domácí v přesilovce pozorně bránili, dokonce se jim podařilo skórovat, když se po přihrávce od Maxy dostal do úniku Němec a střelou mezi betony pokořil Damaška. Po dvou třetinách vedli domácí 5:1.

Polovina třetí třetiny moc zajímavého nepřinesla. V 42. minutě se z kruhů zkoušel prosadit Vizinger, ale neuspěl. V 45. minutě přišla střela od modré v podání Tomana, Pravda byl však připraven. Neujal se ani pokus Dostála. V 50. minutě obkroužil branku hostů Vizinger, ale Damašek byl pozorný. O minutu později skončila střela Pozděny v lapačce gólmana domácích. V 56. minutě na modré napřáhl Mála a prostřelil Pravdu. Domácí odpověděli o dvacet sekund později, když se do úniku dostal Čuban, který přehodil lehajícího si Damaška. V 57. minutě Pravda, vychytal pokus Mikloviče. O minutu později ujel hostům Pacanda, ale na gólmana hostů nevyzrál. Na začátku 59. minuty byl vyloučen domácí Maxa. Domácí se v přesilovce dostali do dalšího úniku, jmenovitě Čuban, ale tentokráte byl úspěšnější hostující brankář. Hosté přesilovku přeci jen využili, když se dvě vteřiny před koncem utkání prosadil důrazem na brankovišti Loučka. Tento gól nic nezměnil na tom, že domácí mohli slavit naprosto zaslouženou výhru.