Klášterec oplatil porážku z předchozího utkání

Dnešní zápas se hrál velice opatrně na obou stranách. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých byl Klášterec úspěšnější. V první třetině během dvou minut leželi na ledě tři Jablonečtí hráči. Shodou okolností všichni tři hráči byli udeřeni holí do obličeje. Až poslední zákrok hlavní rozhodčí odpískal.
23. listopadu 2011 | 18:00 | Klášterec
3:2sn
1:0, 0:1, 1:1, 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: 7. Hofmeister (Růžek, Toman), 58. Mašek (Dostál), 65. Růžek - 37. Stehno (Nevyhoštěný), 43. Bříška (Nevyhoštěný, Stehno)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička); Kolčava, Kocek, Žižka M., Žižka D., Loučka, Dostál, Mašek, Tenkač, Řepík, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Stehlík, Pražák, Miklovič, Bečvář, Jáchym, Toman, Růžek, Hofmeinster.

Vlci Jablonec nad Nisou: Štěrba (Hanousek); Petrmichl, Hobza, Beránek, Abraham, Zeman, Duda, Pulec, Mulač, Břiška, Tondr, Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno, Měrtl, Brokeš, Hájek, Šulc, Krátký, Peřina.

Hned v úvodu utkání Klášterec vystrčil růžky. Jan Stehlík poslal puk před Hanouskovu branku, tam stál Petr Freiberg, ale trefil pouze Hanouskovy betony. O několik vteřin později se v přesilové hře utrhl Jiří Bečvář, ale ani ten Hanouska nedokázal překonat. Na začátku 7. minuty se k opuštěnému puku před Hanouskovo brankou dostal Jakub Hofmeister a s naprostým klidem dopracoval puk do branky, asistence Jindřich Růžek a Jan Toman. Damašek měl co dělat s tvrdou střelou Tomáše Hobzi, který pálil od modré čáry. Jen co se Klášterec ubránil jedné přesilové hře 5:3, vzápětí se musel bránit znovu. Klášterec se úspěšně ubránil a hned zase začal útočit. Libor Řepík poslal na Hanouska vynikající střelu, ale ta skončila v Hanouskově lapačce.

Kamil Bříška způsobil před Damaškem nepříjemnou situaci, ale Damašek si s ní dokázal poradit. Ve 27. minutě prostřelil Damaška od modré čáry Daniel Stehno po přihrávce od Michala Nevyhoštěného. Marek Jáchym a Petr Freiberg nedokázali proměnit šanci při situaci dva na jednoho. Ondřej Mašek poslal mazanou střelu přes dva hráče, ale ani ta za Hanouska neprošla.

Kuriozitou začátku třetí třetiny byl jeden z čárových, když v plné rychlosti zakopl a skončil v Damaškově brance. Ve 43. minutě přihrál Michal Nevyhoštěný mezi kruhy Kamilu Bříškovi a ten propálil puk až za Damaška. V 58. minutě dokázal srovnat stav Ondřej Mašek trvdou střelou od modré čáry, asistence Jiří Dostál. Martin Kalinovič se ocitl sám před Hanouskem, ale puk mu sklouzl z hole. Stav po základní hrací době byl nerozhodný a šlo se do prodloužení. Libor Řepík mohl dvakrát rozhodnout utkání, bohužel ani jednou netrefil branku. I po prodloužení byl stav stále nerozhodný a musely se jezdit samostatné nájezdy. Rozhodující branku Klášterce vstřelil Jindřich Růžek.