Klášterec udělal další důležitý krok

Klášterečtí hokejisté se ještě více přiblížili svému cíli. I když po první dvacetiminutovce vedli v Benešově nejtesnějším možným rozdílem, ve druhé části svého soupeře jasně přehráli, a pak už jen kontrolovali vítězství. Poprvé po nemoci se na ledě hned od úvodního buly objevili Jiří Panocha s Václavem Kotroušem a oba si připsali body do tabulky střelců. Dvakrát se v utkání trefil Tomáš Chyba, ve výčtu by pak neměl chybět gól Ondřeje Nováka. Klášterec porazil Benešov v poměru 5:2.
21. února 2007 | 18:00
2:5
0:1, 0:3, 2:1
Už od první minty utkání mezi hostujícím celkem HC Klášterec a domácím Benešovem se zdálo, že Benešovští budou mít navrch. Tento dojem potvrzovali nebezpečné akce, ve kterých naneštěstí kotouč vždy skončil mimo branku kláštereckých. Už ve třetí minutě domácí nebezpečně zaútočili, a to když hosté špatně střídali. Kouba nahrál najíždějícímu Frodlovi, ale Damašek jeho nájezd zneškodnil. V šesté minutě se pokoušeli domácí využít přesilové hry, ale nahrávka Hluchého před Damaškovo brankou byla na Frodla příliš dlouhá a kotouč netrefil. V sedmé minutě opět hosté z Klášterce chybovali a špatná rozehrávka Lukáše Ziky přinesla šanci domácímu Ambrozovi, který ji nevyužil a puk skončil v lapačce bystrého Damaška. Na počátku třinácté minuty se štěstí usmálo na klášterecký tým. Lukáš zika nahrával puk, který se odrazil od hokejky domácího hráče a letící objekt dopravil do branky tenisovým úderem Jiří Panocha. Do konce třetiny se ještě domácí pokoušeli o vyrovnání stavu, ale to se jim již nepovedlo.

Do druhé třetiny se aktivněji zapojili hokejisté z Klášterce. Ve třetí minutě druhé části přihrál Kotrouš najíždějícímu Novákovi na soupeřovu modrou čáru, ale Benešovský brankář byl pohotvý a vystřelený kotouč ukryl bezpečně do lapačky. O čtyři minuty později dokázali hosté využít přesilové hry, a to když se přesná nahrávka od Nováka dostala na hůl Tomáše Chyby, který se postaral o druhou branku hostí. O další dvě minuty později se mohli klášterečtí radovat z třetího gólu. Obránce Novák si v útočném pásmu vytvořil prostor a střelu od modré nakonec dorazil do branky Václav Kotrouš. Ve 31. minutě prověřil reflexy Damaška domácí Šťěpán Oberriter, který vystřelil rovnou z vhozené buly. Těsně před koncem druhé třetiny dokázali hosté skórovat ještě jednou. Panocha, nacházející se za soupřovo brankou, našel Tomáše Chybu, který z velkého úhlu dokázal dostat kotouč za brankářova záda. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:4 pro celek z Klášterce.

Do třetí části utkání vstoupili domácí výměnou gólmana. Tento krok se ovšem příliš neosvědčil a v čase 44:29 vedli hosté 0:5. O branku se opět postaral Tomáš Chyba který obdržel přihrávku na druhou stranu soupeřovi branky a gólman už nestihl včas zareagovat. V 51. minutě se skórovat pokusil ještě klášterecký Kotrouš, který z pozice mezi kruhy trefil pouze brankáře. V 62. minutě využil šance domácí celek. Nahrávka od Verbíka šla přímo na Martina Moravce, který se nacházel těsně za brankou a bez problému dopravil do Damaškovi svatyně. Oba celky se do konce utkání ještě pokoušeli nebezpečnými akcemi dostat puk do soupeřovi branky, a to se povedlo v čase 59:33 domácímu Janu Jaegerovi. Konečný stav utkání tedy byl 2:5 a HC Klášterec se stále drží na čtvrté příčce tabulky skupiny Západ.