Klášterec musí ve čtvrtek zapnout na 100%

Stejně jako v úvodním duelu i v odvetě Klášterec doplatil na nedisciplinovanost a i tentokrát si dva hráči odnesli tresty do konce utkání. Chyběl především důrazný Petr Martínek. Kášterec podlehl Mostu těsně 3-4 a v sérii prohrává už 0-2. Ve čtvrtek tak musí bezpodmínečně vyhrát, jinak ho místo baráže čeká dovolená.
1. března 2011 | 18:00
4:3
2:1, 2:0, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Charousek (Vrtek), 16. Divíšek (Tauš), 33. Vrtek (Tauš), 36. Tauš (Vrtek, Divíšek) - 18. Stehlík (Pražák, Loučka), 49. Kalinovič (Mašek, Řepík), 56. Kalinovič. Rozhodčí: Vláčil - Chochola, Marek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Mostečtí Lvi: Brzobohatý (Melichar) - Charousek, Havlůj, Hanzl, Kadela, Martinec, Boháč, Panuška - Tauš, Divíšek, Slavíček - Havlíček, Vrtek, Salač - Nedrda, Přeučil, Luštinec - Šulc, Setikovský, Bíza

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Loučka, Mazanec, Zmeškal, Řezníček, Mašek, Martínek, Žižka, Koblitz - Kalinovič, Stehlík, Pražák - Řepík, Šíp, Panocha - Polanský, Stoklasa, Kadlec - Hartman, Toman, Miklovič

Vstup do utkání se lépe vyvedl domácím hokejistům, kteří již ve třetí minutě po akci Salače mohli jít do vedení. O minutu později musel čelit Damašek další nebezpečné střele, když zpoza branky vybruslil Luštinec. Hosté poprvé nebezpečně zahrozili v sedmé minutě, když těžkou střelou z kruhů ohrozil Brzobohatého Polanský. V osmé minutě v početní výhodě našel Vrtek na modré Kamila Charouska a ten nekompromisně prostřelil Damaška. Ve 14. minutě měl dobrou šanci Nedrda, na druhé straně Stoklasovi zabránil ve skórování Kadela. Domácí byli v této fázi utkání aktivnější a to se jim také vyplatilo. V 16. minutě po závaru před Damaškam se nejlépe orientoval Jan Divíšek, který zasunul do klášterecké klece kotouč po vyražené Taušově střele.

Hosty druhý mostecký uspěch konečně probudil a postupně převzali iniciativou do vlastních rukou. Nejprve Brzobohatého prověřil Pražák, po něm Martínek s Maškem. Domácí gólman musel ukázat své umění i po střele Mazance. Klášterec se za svou snahu branky nakonec dočkal. Přesně v 18. minutě se v přesilovce k odraženému puku dostal Jan Stehlík a střelou do poloodkryté domácí brány snížil.

V úvodu druhého dějství likvidoval Damašek na poslední chvíli střelu z hole Salače. Ve 27. minutě úřadoval na ledě mostecký Nedrda, dvakrát nezištně nabil Setikovskému a pak zadovkou dobře hledal Slavíčka, ale ani jedna z těchto tutovek za Damaškem neskončila. V téže minutě měl vyrovnání na holi Řepík, ale důležitou branku nedal. Ve 32. minutě v dohrávce početní výhody hosté chybovali za vlastní brankou, zde se kotouče zmocnil Vladislav Vrtek a přesnou střelou z ostrého úhlu trefil prostor nad Damaškovou vyrážečkou. V následných minutách hosté znovu dvakrát faulovali a darovali Mostu luxusní přesilovku pět na tři.

Ve 36. minutě rozpoutal Most před Damaškam krásnou kombinaci, kterou střelou do prázdné branky zakončil Zdeněk Tauš. Po čtvrté brance vystřídal Damaška Kaššák, ale mohl ihned inkasovat. Jen nemohoucnost domácího útočníka mu nedovolila trefit zcela odkrytý roh klášterecké klece. V závěru se na hostech začala projevovat nervozita a začalo se množit i vyloučených hráčů.

Do třetí třetiny vstoupili domácí pod vlivem tříbrankového náskoku a spíše se soustředili na jeho udržení než pojištění. To dávalo více prostoru hokejistům z Klašterce, kteří se začali častěji tlačit před Brzobohatého. Ve 49. minutě využil nedorozumění v mosteckém brankovišti Martin Kalinovič, který doklepl za záda mosteckého gólmana odražený nikým nestřežený kotouč. Krev do žil to byl pro Klášterec druhý úspěch.

Zatímco Most se v těchto chvílích začal bát o osud dobře rozehraného utkání, hosté v této fázi utkání po ledě doslova létali. Domácí nedokázali využít ani další přesilovku 5 na 3. Klášterec se pokoušel o útok i v oslabení. Utkání se zdramatizovalo pět minut před koncem šedesáté minuty, když Martin Kalinovič vyškolil trojici domácích bránících hráčů a střelou pod víko snížil na rozdíl jediné branky. Vzápětí měli domácí veliké štěstí, vyrovnání měl na holi Pražák.

Závěr utkání, ale hosté nezvládli. Mazanec neudržel své emoce na uzdě a po napadení dvou mosteckých hráčů obdržel trest ve hře (a zřejmě oslabil své mužstvo i pro další finálový souboj). Most tak mohl hrát až do šedesáté minuty v početní výhodě, kdyby nepřišlo vyloučení Přeučila a srovnání sil na ledě. Po poradě Klášterec odvolal gólmana a pokusil se o hru bez brankaře. Snahu o vyrovnání ale hostům pokazil Martínkův faul, který je poslal dnes již po třetí do tří. Pak již Most bez problémů dovedl utkání do vítězného konce a připsal si i druhý finálový bod.

Mostečtí hokejisté tak zvítězili i v domácím finálovém utkání a udělali druhý důležitý krok k postupu do baráže o první hokejovou ligu. Radost z výhry kazí jen zpráva o zranění resp. nemoci tří klíčových hráčů, kteří utkání nedohráli.