Klášterec proti poslednímu zabral po první přestávce

Po dvou prohrách se hokejisté Klášterce nad Ohří dočkali tří bodů. V domácím prostředí si poradili s posledním týmem tabulky, Roudnicí nad Labem, 5:1. Výsledek vypadá jednoznačně, nicméně po úvodní dvacetiminutovce vedla na severu Čech Roudnice. Domácí však po pauze zabrali a díky dvěma trefám Suka a Pražáka a jedné Stehlíka dovedli zápas ke zdárnému konci. Klášterec tak i po dvaatřicátém kole drží druhou příčku.
20. února 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
5:1
0:1, 2:0, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 21. Stehlík (Zika), 28. Suk (Kajer), 43. Pražák (Stehlík), 46. Pražák (Stehlík, Kocek), 50. Suk (Kadlec) - 5. Krastenics (David, Jakeš). Rozhodčí: Nečas – Špůr, Žemlička. Vyloučení: 5:4, navíc Novák a Vernek (oba ROU) 10 min. [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 274. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) – Kocek, Boguský, Koblitz, Řezníček, Hartmann, Krupka – Zika, Stehlík, Pražák – Kajer, Novotný, Suk – Bečvář, Buchal, Kalinovič – Toman, Jáchym, Putyera – Kadlec.

Roudnice n. L.: Kolinger (Matoušek) – Cafourek, Švácha, Boháček, Grin – Příhoda, Novák, Vernek – Krastenics, Jakeš, David – Krob, Kutlák, Sailer.

Ze začátku to však s Kláštercem nevypadalo dobře. Na konci 3. minuty se dostal do šance Jaroslav Buchal, ale Kolingera v roudnické brance nepřekonal. Vidina vytoužené výhry se téměř rozplynula, když se hosté z Roudnice ujali v polovině páté minuty vedení 0:1. Domácí obránci nevyhodili puk, David si najel před Damaška a přesnou přihrávkou našel volného Krastenicse a Roudnice vedla. Zápas se potom změnil v monodrama, ve kterém Klášterec dobýval Kolingerovu branku a statisté z Roudnice se urputně bránili. Ke škodě domácích to šlo hostům výborně a do šaten se odcházelo za stavu 0:1 pro Roudnici.

Překonat Kolingera se podařilo Janu Stehlíkovi až na začátku druhé třetiny. Po devětatřiceti sekundách skončil puk v síti a hosté si stěžovali u hlavního rozhodčího, že tam doputoval v rozporu s pravidly. Stížnosti však sudí vyřešil vhazováním ve středovém kruhu. Bylo vyrovnáno a hosté netušili, jaká pohroma se na ně řítí. Dlužno však dodat, že Damašek se v průběhu druhé části hry dost zapotil, stejně jako na druhé straně Jan Kolinger. Přesto to byl právě on, kdo inkasoval další gól. Neudržel prudkou Sukovu střelu a Klášterec vedl 2:1. Damašek měl pak plné ruce práce, protože roudničtí se rozhodli být u Damaškovy branky častěji, než mu bylo milé. Dostat puk do sítě se však hostům nepodařilo a další branky tak padaly až v poslední části hry. K radosti fanoušků padaly puky do roudnické sítě.

Ve 43. minutě se prosadili Jan Stehlík s Romanem Pražákem a druhý jmenovaný zvýšil vedení domácích na 3:1. Stejná dvojice byla i u čtvrtého gólu. Stehlík zpoza branky přesně nahrál Pražákovi a ten se s Kolingerem nemazlil. Roudnice sice několikrát vystrčila růžky, ale vždy narazila na spolehlivého Damaška. Naopak Kolinger musel v utkání kapitulovat ještě jednou. Sukova střela z levé strany propadla do roudnické sítě a rozhodla o výhře domácích 5:1.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš, trenér HC Klášterec - Hráli jsme s posledním týmem tabulky po dvou prohrách a věděli jsme, že je to takové povinné vítězství,“ řekl nám po utkání klášterecký trenér Petr Mikeš. „Bohužel nám chybělo šest hráčů základního kádru, takže jsme mančaft doplnili juniorkou. Po první třetině jsme sice prohrávali, ale nakonec myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.