Bílina zdolala Klášterec

Klášterci se v závěru utkání nepodařilo vyrovnat jednobrankový rozdíl, i když odvolali Damaška z braky, tak jim to nepomohlo. Klášterec dokázal v první třetině vstřelit dvě rychlé branky v rozmezí dvaceti vteřin a o několik minut později další dvě. Dnešní utkání také ovlivnilo několik sporných rozhodnutí sudích dnešního utkání. Jenže s tím nikdo nic nenadělal a Klášterec to rozložilo.
8. ledna 2012 | 17:00 | Klášterec
5:6
4:2, 1:2, 0:2

branky a nahrávky: 16. Stehlík (Bečvář), 16. Polanský (Freiberg), 19. Stehlík (Hofmeister, Loučka), 20. Řepík (Kocek), 33. Kalinovič (Bečvář, Kaššák) - 3. Hošek (Novák), 5. Přeučil (Muller, Havlůj), 21. Přeučil (Szakal), 32. Hrubant (Urban, Salač), 45. Salač, 47. Hrubant (Salač, Urban)

Klášterec nad Ohří: Kaššák(Damašek) - Mašek, Kocek, Kolčava, Řezníček, Loučka, Tollinger, Miklovič, Řepík, Freiberg, Polanský, Jáchym, Stehlík, Pražák, Tenkač,Růžek,Panocha, Kalinovič, Bečvář, Hofmeister, Mužík

HC Draci Bílina: Kolinger(Fikrt) - Havlůj, Müller, Szakal, Přeučil, Kýhos, Ketner, Polák, Urban, Hrubant, Salač, Zeman, Kunrt, Lhotka, Novák, Hošek, Švácha, Maďa, Jirkovský

Ve 3. minutě našel Ondřej Novák za kláštereckou obranou schovaného Vojtěcha Hoška, který dostal přesnou přihrávku a propálil puk mezi Kaššákovy betony. V 5. minutě využil přesilovku pět na tři Tomáš Přeučil, když si s Josefem Mülerem a Alešem Havlůjem pohráli s Kláštereckou trojicí. Klášterec začal tlačit až v přesilové hře, když byl vyloučen Havlůj. Ale ani přesilová hra jim nepomohla, aby zkorigovali stav utkání. V 16. minutě snížil na 1:2 Jiří Bečvář, když tečoval Tolingerovu střelu od modré čáry. O dvacet vteřin později srovnal stav na 2:2 Tomáš Polanský při dorážení střel Řepíka a Freiberga. V 19. minutě našel Jakub Hofmeister před Kolingerem najíždějícího Jana Stehlíka a ten dostal přesnou přihrávku a zavěsil. Necelou minutu na to Klášterec přidal další branku, když si Martin Kocek, Petr Freiberg a Libor Řepík vychutnali Kolingera.

Po jednadvaceti vteřinách druhé třetiny Bílina přidala branku po akci Tomáše Přeučila a Adama Szakala. Kaššák vychytal Nováka překrásným skluzem. Ve 32.minutě srovnal stav na 4:4 Martin Hrubant po dorážce Urbanovy střely. O necelou minutu později Klášterec na tuto branku odpověděl. Akci založil Jan Kaššák už v obranném pásmu, odkud poslal přihrávku Jiří Bečvář až na červenou čáru Petru Miklovičovi a ten Kolingera propálil. Tato branka vyhnala Kolingera z branky a na jeho místo nastoupil Tomáš Fikrt. Kaššák se pěkně zapotil při likvidaci Bílinské kanonády.

Ve 45.minutě se prokličkoval kláštereckou obranou Vlastimil Salač a ještě dokázal zakončit. Ve 47.minutě byl při úniku Kalinovič faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Kalinovič své trestné střílení neproměnil. Ve 48.minutě si Kaššákovu branku obkroužil Martin Hrubant po přihrávce od Salače a Urbana. Po této brance Kaššák odstoupil a na jeho místo v brance nastoupil Pavel Damašek. Klášterec zkoušel power-play a pokusil se tak o vyrovnání stavu utkání. Ale ani to jim nevyšlo a stav se nezměnil.