Klášterec dostal v Děčíně další debakl

Po prohře 8:3 od Řisut se tentokrát Klášterec musel sklonit před Děčínem a skousnout debakl 1:9. Jediný čestný úspěch hostujícího celku zaznamenal Jan Toman, který jen kosmeticky upravil skóre. Klášterec dostal v posledních dvou zápasech dohromady sedmnáct branek a pouhé čtyři vstřelil.
2. prosince 2012 | 17:00 | Děčín
9:1
4:0, 4:0, 1:1

branky a nahrávky: 5. Drnec (Hošek, Růžek), 9. Růžek (Oliverius), 10. Baránek (Vacek, Nikl), 15. Drnec (Hošek, Filipovský), 28. Chládek (Kopas, Racek), 36. Oliverius (Stezka, Zika), 39. Baránek, 40. Zika (Oliverius, Hříbal), 44. Vacek (Pořický) - 59. Toman (Hartman)

Děčín: Lavinger (Petrásek) - Hříbal, Stezka, Filipovský, Grin, Molnár, Sádovský, Nikl, Šetka, Vávra, Oliverius, Zika, Růžek, Hošek, Drnec, Racek, Kopas, Chládek, Baránek, Pořický, Vacek

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) - Loučka, Pozděna, Havlůj, Žižka, Mašek, Dostál, Freiberg, Hofmeister, Hartman, Diviš, Řepík, Miklovič, Škorik, Salač, Mála, Heindl, Toman, Ptáčník

Klášterec v říjnu doma porazil Děčín 9:1. A stejným výsledkem skončilo i utkání v neděli 2.12.2012, ale tentokráte to byl Děčín, kdo soupeři nadělil devět branek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si hned v úvodu utkání vytvořili slibnou šanci, ale Lavinger se uvedl skvěle. Poté se ve vlastním oslabení nadvakrát snažil prosadit Chládek, ale Damašek taktéž předvedl dobrý zákrok. Chvíli poté už ale inkasoval. Brankostroj první třetiny načal totiž Drnec na začátku 5. minuty, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující brankou - 1:0. O chvilku později to Klášterečtí zkoušeli znovu proti brankáři Děčína, ale opět marně. Když se v 8. minutě Děčínští ubránili dvojnásobné přesile hostí, udeřili podruhé. Růžek se totiž dokázal prosadit proti svému bývalému klubu, když doslova propálil vše, co mu stálo v cestě střelou zblízka - 2:0. A za 34 sekund už bylo vedení Děčína o tři branky. Prakticky okamžitě po buli se puku zhostil Baránek a střelou z prostoru mezi kruhy nedal Damaškovi šanci - 3:0. Ve 12. minutě pokazil velkou šanci Klášterce Řepík, jenž místo střely volil přihrávku na svého spoluhráče, kterému se ale nepodařilo puk zpracovat. V 15. minutě vybídl Hošek Drnce přihrávkou do samostatného úniku a posledně jmenovaný blafákem vsítil svou druhou branku v utkání - 4:0. V samotném závěru první třetiny měl hattrick na holi Drnec, když puk po jeho střele jen těsně minul branku Klášterce.

Ve 21. minutě druhé třetiny pálil Zika z úhlu a po jeho projektilu zazvonila tyč Damaškovy branky. Poté vyslal dobrou střelu na Lavingera Žižka, ale ten si opět věděl rady. A to i s další střelou, tentokráte Hofmeistera. Ve 28. minutě rozvlnil kláštereckou síť popáté Chládek, jenž se střelou do pravého růžku branky hostí nemýlil - 5:0. V polovině utkání ujel ve vlastním oslabení Růžek a byl sražen. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které Růžek blafákem neproměnil. To ho ale mrzet nemuselo, protože o pět minut později ho zastoupil Oliverius, který z blafáku nedal šanci Damaškovi a poslal puk do odkryté klece - 6:0. V samotném závěru druhé třetiny padly ještě dvě slepené branky v rozmezí půl minuty. Nejprve mířil přesně z beckhendu Baránek - 7:0 a hned po něm Zika, který poslal Damaška na střídačku - 8:0. V brance ho nahradil Tichý.

Na začátku třetího dějství se do pásma Děčína proháčkoval Toman a na Lavingera vyslal jedovatou střelu. Ale výborný Lavinger i tentokrát byl úspěšný. Děčínské publikum v tu chvíli skandovalo "deset" a hnalo svůj tým dopředu. Poté po střele Chládka zazvonilo břevno hostující branky. Ve 44. minutě signalizoval rozhodčí vyloučení hráče Klášterce, ale Vacek dokázal využít velkého tlaku svého celku před hostujícím gólmanem a nekompromisní střelou přivítal novou akvizici v brance Klášterce - 9:0. Medvědi si vypracovali další velké šance a desítka byla na spadnutí. Ale klášterečtí obránci byli proti, obětavě padali do střel, aby potupnou desítku nedostali. A to se jim podařilo. Naopak dvě minuty před koncem třetí třetiny dali alespoň čestný úspěch, když Toman zblízka pokazil čisté konto Lavingera - 9:1.

Děčín si tak po zásluze připsal tři body do tabulky, v celém utkání jasně dominoval a hosty z Klášterce doslova přehrával. Nutno ale podotknout, že Klášterečtí ač přes velmi nepříznivý výsledek dokázali útočit a snažili se o zkorigování stavu.