Klášterec si poprvé vyzkoušel nájezdy a neuspěl

Diváci v Litoměřicich neviděli v prvních dvou třetinách ani branku. Oba celky si přesné trefy schovávaly až na poslední dvacetiminutovku. Po šedesáti minutách byl stav vyrovaný 2:2, rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a oba celky si poprvé vyzkoušely samostatné nájezdy. Pevnější nervy měl domácí brankář Volke a Klášterec veze jeden bod.
24. září 2008 | 18:00
3:2sn
0:0, 0:0, 2:2 - 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 49. Procházka (Veverka), 50. Patzenhauer (Vejvoda) - 45. Loučka (Panocha), 50. Moro (Lang), rozh. nájezd Petrus. Rozhodčí: . Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 4:4. Diváci: 300. Střely na branku: 22:47.

Litoměřice: Volke - Kaltenböck, Macaj, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Vejvoda, Tvrzník - Bauer, Svoboda Jiří - Patzenhauer, Svoboda Dalibor - Procházka, Pánek, Horejsek - Petrus, Veverka, Buďa - Myšík, Hudec, Zámečník

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Ambrož, Lang, Kocek, Zmeškal, Všetečka - Novák, Kotrouš, Panocha, Suk, Moro, Krpenský, Pražák, Novotný, Pabuljak

Úvodní třetina nenabídla příliš pohledného hokeje. Alespoň optickou převahu měli hráči Klášterce. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu. Výjimkou byly ojedinělé útočné výpady obou celků a tři přesilové hry. V prostřední části úvodní dvacetiminutovky představovala dvě vyloučení domácích v těsném sledu za sebou dokonce 47 vteřin trvající přesilovku Klášterce pět na tři. Domácí brankář Martin Volke měl prozatím více práce než jeho protějšek Pavel Damašek.

Narozdíl od první části druhá dvacetiminutovka přinesla aktvinější výkony od obou mužstev. První polovina patřila týmu Klášterce, který nabudila také úspěšně ubráněná přesilovka domácích. Čekání na první vážnější střelecký pokus domácích trvalo až do druhé poloviny třetiny, kdy z levého křídla zaměstnal Damaška útočná opora Vlastimil Patzenhauer. Závěrečná část druhé třetiny znamenala značné přiostření před oběma brankami a přinesla několik vyloučení. Jedním ze tří vyloučení v krátkem časovém rozmezí byl i desetiminutový osobní trest pro Daniela Tvrzníka.

Od začátku třetí části se hra stále zrychlovala. Zejména z domácích hráčů spadla nervozita patrná od začátky utkání a pouštěli se do stále většího počtu útočných výpadů. Změna vývoje utkání a tempa hry se projevila také vstřelením první branky. Po rychle využité přesilové hře Klášterce inkasovali domácí z hole Jakuba Loučky. Od 49. minuty do minuty 50. skórovali hned tři hráči. Za tým Litoměřic skóroval nejprve Petr Procházka. Z následné akce se prosadil také Vlastimil Patzenhauer. Domácím však vedení dlouho nevydrželo. Klášterec se z protiútoku dočkal vyrovnávací branky. Skóroval Miroslav Moro. I v dalších minutách třetí třetiny obě mužstva stupňovala svou aktivitu. K rozhodnutí však nedospěl ani jeden z týmů, a tak utkání pokračovalo do prodloužení.

Prodloužení se neslo ve velmi opatrném duchu. Ani jeden z celků se nechtěl dopustit chyby. Závěr nastavení byl trochu nervóznější, což vyústilo ve vyloučení Daniela Tvrzníka po souboji s hostujícím hráčem, tentokrát již na deset minut + dokonce utkání, a tak putoval hrající trenér domácích do kabin. Zbytek prodloužení nerozhodl o vítězi. Následovaly tedy samostatné nájezdy.

Rohodující nájezd proměnil Jiří Petrus. Klášterec si do tabulky připsal jeden bod.