Klášterec nestačil na Klatovy a je devátý

Boj o páté místo nevyšel. Hokejisté Klášterce nad Ohří nestačili ve 36. kole druhé ligy na Klatovy, podlehli jim jednoznačně 2:6. Na vedení domácích o dvě branky ještě dokázal zareagovat kontaktním gólem Spitzer. Soupeř však rychle odskočil, a nic na tom nezměnila ani Buchalova trefa ze šestatřicáté minuty. Severočeši tak v tabulce spadli až na deváté místo. Už v sobotu to ale mohou napravit vítězstvím nad Rokycany.
4. března 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klatovy
6:2
3:1, 1:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Hauer (Špaček, Pavlis). 9. Tureček (Geltner), 19. Straka M. (Švík, Maxa), 35. Tureček (Špaček, Straka), 41. Straka M., (Pavlis, Tureček), 44. Maxa (Dorňák, Hauer) - 14. Spitzer (Freiberg), 36. Buchal ((Freiberg). Rozhodčí: Poskočil - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 9:8, navíc Fiala (KLT) 10. min. nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 495. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

SHC Klatovy: Jež (Tvrdík) - Fiala, Tureček, Straka M., Klaus, Hauer, Holub, Plánička, Špaček, Straka M., Pavlis - Maxa, Dorňák, Geltner - Švík, Hobl, Kepl - Kuželík, Setikovský, Kocman.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Spitzer, Řezníček, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Kramár, Boguský, Panocha, Buchal, Freiberg, Bečvář, Novotný, Řepík, Pražák, Stehlík, Ton, Kalinovič, Jáchym, Krpenský.

Klatovští hned v úvodu čelili dvojnásobné přesilovce hostů, kterou ale úspěšně ubránili. Poté Damašek čelil střele Dorňáka a na druhé straně pokus Buchala zlikvidoval Jež. Pak dvakrát v rozpětí 24. vteřin udeřili domácí. Špaček si našel najetého Lukáše Hauera a ten švihem zakončil za Damaškovo záda. Vzápětí další obránce tentokrát Karel Tureček po asistenci Geltnera zvyšoval náskok na 2:0. Hosté se o čtyři minuty později vrátili do hry, když nahozený puk Spitzera od modré propadl překvapenému klatovskému Ježovi mezi betony. Ale dvougólový náskok domácím vrátil gólem do šatny Michal Straka, který využil výhody při signalizovaném vylučování na straně hostů.

Druhá třetina byla chudá na góly, což se ale nedá říci o počtu vyloučených. Časté necitlivé vylučování brzdilo spád hry a místo hokeje se zahřívaly trestné lavice. V 35. minutě vedl klatovský tým již o tři branky zásluhou Karla Turečka, který po spolupráci se Špačkem a Strakou prostřelil hostujícího Damaška podruhé v utkání. Po necelé minutě hry se trefili i hosté. Jaroslav Buchal střelou po ledě snížil na rozdíl dvou gólů. Do slibné šance ze strany Klatov se dostal Richard Kepl, ale tváří v tvář Damaškovi neuspěl.

Také do závěrečné třetiny klatovští hokejisté vstupovali s dvoubrankovým náskokem, které už po šestnácti vteřinách hry navýšil na rozdíl tří gólů Michal Straka, který střelou nad lapačku vymetl kláštereckému Damaškovi pavučinky v horním růžku jeho klece. Další gól přidali Klatovští ve 44. minutě při přesilové hře. Klatovský kapitán Jiří Maxa po asistenci Dorňáka s Geltnerem navršil skóre na cifru 6:2. Další snaha hostů byla marná, šance likvidoval Jež a v pohodě hrající klatovský tým si už vítězství pohlídal do závěrečného hvizdu.