Šestý přátelský duel domácích skončil remízou

V šestém přátelském utkání přivítali domácí hokejisté na vlastním ledě soupeře z Litoměřic. Když nepočítáme remízu s "nájezdovým" vyvrcholením v úvodním utkání s Kadaní, poprvé v přátelských zápasech se domácí hokejisté rozešli se soupeřem smírným skóre. Přitom stejný soupeř čeká naše hokejisty hned v dalším zápase, ovšem tentokrát na ledě Litoměřic.
20. srpna 2009 | 18:00

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Kohoutek (Novák, Derfler), 14. Dudek (Krpenský , Koblitz), 49. Kopáč (Suk) - 13. Šnajdr (Hlusička), 26. Hlusička, 36. Horčička (Zuziak), Rozhodčí: Plachý - Ruchař, Majerčí.

Klášterec nad Ohří: Štěrba (Novák) - Mašek, Kopáč, Koblitz, Palubjak, Vilkevich, Kohoutek, Boguský - Kajer, Derfler, Jáchym - Jor, Buchal, Novák - Řepík, Nguyen, Suk - Dudek, Hauer, Krpenský.

Litoměřice: Volke (Davídek) - Musílek, Kaltenböck, Kolbaba, Kouba, Hillmich, Svoboda - Slížek, Horčička, Bacouský - Procházka, Hlusička, Buďa - Zuziak, Petrus, Šnajdr - Myšík, Bauer, Veverka.

Vraťme se však k dnešnímu utkání. V něm se v klášterecké brance představil nový gólman, mladý Erik Štěrba. Ten hned v 5. minutě skvěle vychytal hostujícího Šnajdra. A také díky jeho zákroku se do šance dostali domácí hráči. Derfler nahrál Novákovi, ten prodloužil na Václava Kohoutka, který propasíroval puk za Volkeho záda a otevřel skóre utkání. Tento stav vydržel až do 13. minuty, kdy se za Štěrbova záda trefil z voleje Martin Šnajdr. Litoměřičtí se však neradovali pouze minutu. Potom Krpenský nastřeli litoměřického brankáře, od něho se puk odrazil k Liboru Dudkovi, který s přehledem trefil odkrytou branku hostů. V polovině 16. minuty se před Volkem ocitl ještě osamocený Jor, ale neuspěl a tak se do šaten odcházelo za příznivého stavu pro domácí hokejisty.

Jenže druhá třetina byla pro domácí noční můrou. Nejprve v 26. minutě využili hosté přesilovku, když se před kláštereckou brankou zorientoval Jakub Hlusička a vyrovnal na 2:2. Domácí předvedli slušnou šanci až ve 34. minutě, když se Derfler s Kajerem řítili na Volkeho, ale Kajer svou šanci bohužel neproměnil. A tak se Litoměřice dostaly do vedení. V 36. minutě využil Petr Horčička Zuziakovu nahrávku a dostal Litoměřice do vedení 2:3. A tak také skončila druhá třetina.

V té poslední museli domácí dotahovat a podařilo se jim to až ve 49. minutě. David Suk našel na modré čáře volného Martina Kopáče, který propálil vše co mu stálo v cestě a srovnal stav zápasu na 3:3. Hosté pak ještě měli velkou šanci skórovat v poslední minutě, když Kopáčovi utekl puk a Veverka jel málem sám na Štěrbu.