Jaroslav Buchal zachránil Klášterci play off

Druholigový Jaroslav Bednář vrátil klášterecké hokejisty do hry. Severočeský penaltový specialista Jaroslav Buchal na jindřichohradeckém ledě rozhodně neudělal svému jmenovci ostudu. Zachoval chladnou hlavu a proměnil dva po sobě jdoucí samostatné nájezdy. Ten druhý rozhodl o výhře hostí. Klášterečtí hráči znovu připravili svým fanouškům infarktový závěr zápasu, tentokrát ale se šťastným koncem. Klášterec prohrává v sérii 1:2, v neděli se bude hrát na severu Čech.
27. března 2009 | 18:00
2:3sn
1:0, 0:1, 1:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Kurikka (Mäkelä, Zykin), 58. Stejskal (Vinogradov) - 29. Bečvář (Loučka), 59. Kadlec (Ton, Buchal), rozhodující nájezd Buchal. Rozhodčí: Nečas - Frodl, Nepomucký. Vyloučení: 4:7, navíc Freiberg (KNO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Jindřichův Hradec: Kubeš - Lang, Havran, Vejvar, Chmel, Vinogradov, Fiedler - Dvořák (od 21. min. Dolina), Cmunt, Skokan - Mäkelä, Kurikka, Zykin - Milotinský, Hofmeister, Stejskal.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Boguský, Loučka, Kocek, Kramár, Ambrož, Palubjak, Panocha, Buchal, Ton, Kalinovič, Kotrouš, Bečvář, Kadlec, Stehlík, Freiberg, Jáchym.

Utkání zahájili aktivněji domácí. Kurikka tečoval puk nad branku a od modré pálil Vejvar. Za Klášterec opláceli stejnou mincí Freiberg nebo Spitzer. Na začátku 7. minuty se dral Mäkelä do šance po Zykinově pasu a Freiberg hákoval. Dlouho to vypadalo, že z přesilovky nic nebude. Skokanova akce skončila kvůli ostrému zákroku hostujícího hráče dříve než začala. Nakonec Vajgar početní výhodu zužitkoval. Obrana v oranžových dresech trochu pozapomněla na Zykina, který přihrál mezi kruhy, Ville Kurikka vystřelil švihem nad Damaškovu vyrážečku a rázem Vajgar vedl 1:0. V 11. minutě trefil Hofmeister Damaškovu masku, ve stejné minutě Stejskal ukázal před kláštereckým gólmanem svůj důraz. Od poloviny první třetiny vyráželi hosté na nebezpečné výpady, Palubjak pálil z úhlu, Ton trefil jen Kubešovy betony. Na druhé straně Vajgar kontroval obrovskou šancí, jenže brejk dvou na jednoho v podání Skokana s Cmuntem dokázal Damaška pořádně protáhnout, ale skóre se neměnilo.

Od úvodních vteřin druhé třetiny se Klášterec tlačil dopředu, Kubeše protáhl Petr Freiberg. V polovině 23. minuty vypíchl Kubeš puk svou holí ven ze třetiny, Zykin mohl upalovat sám na Damaška, ale Kramár ruského forvarda zahákoval. O pár vteřin později vyslal Vinogradov do sóla Milotinského, ale jeho bekend nepřekvapil Damaška v brance Klášterce. O minutu později vyfasoval osobní trest Freiberg, když se pustil do diskuze s hlavním arbitrem Nečasem. Ve 27. minutě zahrozil Marek Dvořák při vlastním oslabení, aby o pár okamžiků později musel na trestnou lavici. Vajgar přečkal půl minutu dvojnásobného oslabení a ani zbytek přesilovky hostům nic nepřinesl. Jenže Klášterec vše dohnal o 12 vteřin později. Jiří Bečvář projel domácí obranou a jeho švih rozsvítil červené světlo za Kubešem – 1:1. Ve 31. minutě měl obrovskou šanci Dolina, ale tváří v tvář trefil jen gólmana hostů. Další okamžiky zápasu patřily opět Klášterci, kdy se Vajgar nedokázal vymanit z tlaku. Hned jak Vajgar vyrazil do protiútoku, vyfasoval Bečvář dvě minuty za vysokou hůl a domácí Kurikka ho následoval kvůli sekání. O chvilku později fauloval kolenem Loučka a v přesilovce čtyř proti třem úřadoval Aleš Skokan, ale ani jedna z jeho střel v brance neskončila, stejně dopadla i Vinogradova dorážka. V oslabení mohl zahrozit Spitzer, když ho s pukem vyslal do brejku Buchal, ale rána z dálky nemohla uspět. V závěru třetiny sehrál Vajgar ještě jednu přesilovku, akce Milotinského, Stejskala nebo Kurikky skončily u Damaška.

Ve 41. minutě měl Panocha na holi gól, ale Kubeš v pádu vyrazil betonem puk mimo tři tyče. Klášterec pokračoval v útocích na branku Vajgaru. Spitzer pálil z kruhu, Bečvářovu ránu lapil Kubeš do své rukavice. Damašek musel řešit Zykinův pokus, když ho do šance vyslal Kurikka. Obrovskou šanci měl v 52. minutě Aleš Skokan. Přejel s pukem na holi modrou čáru, jeho golfák orazítkoval břevno Damaškovy branky, puk se odrazil těsně před brankovou čáru, kde se o něj postaral jeden z hostujících beků. O dvě minuty nepřebruslil hostující obranu Stejskal a k zakončení se nedostal. V 57. minutě tečoval puk vedle branky Freiberg. Na začátku 58. minuty se Vladimír Stejskal neunáhlil se zakončením, s pukem na holi si vyjel trochu z úhlu, objel vše, co mu stálo v cestě a zakončil do odkryté branky – 2:1. O minutu později nedokázala hradecká obrana obrat Buchala o puk, přes Tona putoval puk až k Martinu Kadlecovi, který vyrovnal na 2:2.

Vajgar měl v úvodu prodloužení slušné šance, Hofmeisterova rána pleskla o Damaškovy betony, o minutu později se do přečíslení prodrali Skokan s Cmuntem, ale první jmenovaný nedostrkal puk do branky. Vinogradov o minutu později vyslal na kláštereckou branku tvrdou střelu. Druhá polovina prodloužení zase vyšla lépe Klášterci. Buchal kroužil kolem branky, Freibergova rána byla sražena do ochranné sítě. V 68. minutě si Stejskal nenechal vzít puk, ošálil hostující obranu a jeho jedovku lapil Damašek.

Nájezdy zahájili domácí. Skokan trefil tyčku, aby Kocek poslal hosty do vedení, když propálil Kubeše mezi nohy. Stejným způsobem vyrovnal Stejskal, aby posléze Kubeš vypíchl Panochovi puk. Jiří Cmunt dostal Vajgar do vedení forhendovým blafákem, jenže Jaroslav Buchal ranou pod víko vyrovnal. Ten samý hráč zahájil druhou sérii nájezdů, a stejnou ranou pod víko pokořil Kubeše podruhé. Jiří Cmunt trefil jen horní rantl Damaškovy lapačky a hosté dokázali v sérii snížit na 1:2.