Vstup do finále Klášterci nevyšel, Mostečtí se ujali vedení v sérii

Klášterec nad Ohří byl v úvodním finálovém duelu pokořen, a to především díky neproměňování šancí. Zároveň doplatil na častá vylučování, tresty do konce utkání si z duelu odnesli Tibor Radulay a Jakub Loučka. Bojovný a snaživý výkon přinesl Mostu vítězství 5:3 a v sérii průběžné vedení 1:0. Druhé finálové utkání se odehraje v úterý 1. března od 18:00 na mosteckém Zimním stadionu.
27. února 2011 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
3:5
1:0, 2:2, 0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Polanský (Stoklasa, Martínek), 21. Kalinovič (Pražák), 38. Řepík (Martínek) - 27. Luštinec (Vrtek), 32. Havlíček (Vrtek), 43. Tauš (Havlůj, Charousek), 45. Martinec (Setikovský), 60. Divíšek.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Mazanec, Zmeškal, Řezníček, Žižka, Martínek, Mašek, Koblitz, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Řepík, Šíp, Panocha, Polanský, Stoklasa, Miklovič, Radulaj, Toman, Hartman.

Mostečtí Lvi: Brzobohatý - Charousek, Havlůj, Panuška, Martinec, Šulc, Kadela, Boháč, Tauš, Divíšek, Slavíček, Havlíček, Vrtek, Salač, Nedrda, Bíza, Luštinec, Setikovský, Přeučil.

Po opatrném úvodu prověřil v polovině první třetiny Kaššáka střelou z mezikruží Tauš, ale na domácího gólmana nevyzrál. Když poté Radulaj v útočném pásmu zbytečně fauloval Havlůje, měli Mostečtí k dispozici pětiminutovou přesilovou hru. Ta zůstala nevyužita a trestalo se naopak na druhé straně. Pražák pálil od modré čáry, Brzobohatý jeho střelu pouze vyrazil a Tomáš Polanský měl již lehkou úlohu dorazit puk do branky. Hostující gólman měl plné ruce práce také v závěru první dvacetiminutovky, když jej postupně Pražák, Stehlík a Miklovič bombardovali kanonádou střel.

Druhá třetina byla brankově bohatší, než ta první. Pražák poslal přihrávku na modré čáře Martinu Kalinovičovi, který trefil přesně levý roh Brzobohatého branky. Snížení přišlo bleskurychle. Jakub Luštinec propálil Kaššáka tvrdou střelou od modré. Hosté nabírali na aktivitě, v další šanci zkoušel Bíza propálit Kaššáka střelou, ale ten si s jeho pokusem poradil parádním zákrokem lapačkou. Domácí si koledovali o vyrovnání, které přišlo ve 32. minutě. Vrtek našel na druhé straně Kaššákovy branky zcela volného Ondřeje Havlíčka a ten dorážel do prázdné branky. V závěru této brankově bohaté třetiny strhli domácí vedení zpět na svou stranu. Po Martínkově střele se nejlépe v brankovišti zorientoval Libor Řepík, který zakončil do horní části Brzobohatého branky.

Poslední perioda již patřila Mosteckým a Zdeněk Tauš se rychle postaral o vyrovnání, když propálil Kaššáka střelou z poměrně těžkého úhlu. Misky vah se přesypaly na hostující stranu o dvě minuty později, kdy Lukáš Martinec trefil přesně mezeru nad levým Kaššákovým ramenem. Jan Kaššák měl v těchto chvílích spoustu práce. Dokázal si však poradit s Vrtkovou střelou i následnou dorážkou. V úplném závěru vyzkoušel Klášterec hru bez brankáře, ve které definitivně rozhodl o mosteckém vítězství Jan Divíšek. Klášterec tak ve svém úvodním finálovém vystoupení podlehl Mostu 3:5.