Duel proti Sokolovu rozhodly až nájezdy

Klášterec v dnešním zápase porazil Sokolov 4:3 po samostatných nájezdech a připisuje si tak dva body do tabulky. Klášterec ztratil vedení 3:1 ve třetí třetině, kdy se Sokolov neskutečně herně zvedl a byl lepším celkem. Dnešní nájezdy rozhodl svým gólem Vlastimil Salač, který v utkání vstřelil dvě branky po jedné pak přidali Libor Řepík a Aleš Havlůj.
7. listopadu 2012 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:3
2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0

branky a nahrávky: 2. Řepík (Jáchym), 14. Havlůj (Miklovič, Řepík), 35. Salač (Mála), 65. Salač - 18. Kašpar (Říha), 46. Boušek

Klášterec nad Ohří: Damašek(Dvořák); Loučka, Pozděna, Žižka, Havlůj, Mašek, Dostál, Hofmeister, Kalinovič, Hartman, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Heindl, Svoboda

Baník Sokolov: Nechvátal(Francisko); Kocek, Zmeškal, Kuncl, Novák, Koblitz, Vilhelm, Funk, Soukup, Dobřemysl, Pražák, Vrtek, Boušek, Sopr, Kašpar, Říha, Chaljavin, Jakubal

O dnešním zápae by si kdejaký klášterecký fanoušek řekl že snad hraje Klášterec proti Klášterci. Hned sedm hráčů Sokolova melo na kontě i několik startů za Klášterec jak v minulém roce tak i v minulých letech. Klášterec začal souboj velmi aktivně a hned ve 2.minutě se dočkal gólu, kdy se potvrdilo pravidlo nedáš/dostaneš. Sokolov se hnal do útoku ale puk ztratil a zmocnil se ho Marek Jáchym, který poté posunul na Libora Řepíka a ostrostřelec v domácích barvách se nemýlil. Sokolov inkasovaný gól ale nesrazil a hnal se do jedné šance za druhou ovšem bez úspěchu. Další branka padla ve 14.minutě a opět se radovali domácí. V oslabení ujel Aleš Havlůj a prostřelil Nechvátala v hostující brance. Stav byl tedy 2:0 pro Klášterec. I když měl Sokolov několik gólových šancí během první třetiny trefil se až v 17.minutě. Přesně v dobu kdy do hry naskočil z trestné lavice jeden z domácích hráčů napřáhl ke střele Roman Kašpar a puk skončil až v síťi za Damaškem. Stav 2:1 zůstal až do konce třetiny.

Druhá třetina nabídla velmi pohledný hokej, kde se střídala akce za akcí. Sokolov se velmi snažil o vyrovnaní stavu jenže vždy ztroskotal na Damaškovi nebo v koncovce. Klášterec se naopak snažil navýšit vedení ale ani jemu se to moc nedařilo. Branka padla až v 34.minutě. V do šance se dostal Vlastimil Salač a ačkoliv byl podražený uklidil puk do branky a vstřelil tak uklidnující třetí branku domácích. Druhá část se dohrávala v poklidu jelikož ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu.

Teřtí třetina přinesla zvrat v utkání. Sokolov vtrhl do poslední části jako uragán a na ledě řádil. Ve 45.minutě udělala domácí obrana chybu při vyhození kotouče kterého se poté zmocnil Ladislav Boušek a vstřelil druhý gól svého týmu. Tlak Sokolova přinesl své ovoce i za další tři minuty. Ve 48.minutě byl faulován Vladislav Vrtek a bylo nařízeno trestné střílení. K puku se postavil samozřejmě faulovaný Vladislav Vrtek,který "vykoupal" Damaška v brance a pohodlně zakončil do odkryté klece. Stav byl tedy nerozhodný 3:3. Poté se do akcí pouštěl také Klášterec, ale ani jemu se nedařilo v koncovce tak jak by si přál.

V prodloužení se toho moc neudálo. Za zmínku stojí snad jen hra třech proti třem ale ani v té branka nepadla. Nájezdy tedy mohly začít. Sokolov nevyzrál na Damaška ani jednou když neproměnili Roman Pražák, Vladislav Vrtek a Jan Soukup. Za domácí proměnil v nájezdech jen Vlastimil Salač a Klášterec si tak připsal dva body.