Klášterec porazil Děčín i s jeho posilami

Dvě a půl hodiny se hrálo severočeské derby mezi týmy Děčína a Klášterce. Kdo se těšil na atrakrivní hokej, byl asi zklamaný. Kombinační hra, na kterou jsme íod obou celků zvyklí tentokrát chyběla. Časté přerušování hry duelu na kráse také nepřidalo. Více štěstí v koncovce měli nkonec hosté z Klášterce. Na 4:2 pečetil do prázdné brány během závěrečné power play Děčína klášterecký Pavel Březina.
28. ledna 2007 | 17:00
2:4
0:2, 1:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 34. Havlík (Vaníček), 45: Hašek (Luka O., Tomeček) - 15. Kocek (Zika, Pokorný), 20. (Babka (Kocek, Buchal), 39. Buchal (Suk), 60. Březina. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:11, navíc Soukup (KNO)10 min. OT, Buchal (KNO) 5 + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Děčín: Volke - Havlík, Sádovský, Stezka, Pinka, Luka M., Uršev, Kříž - Hašek, Vaníček, Tomeček - Luka O., Stibor, Filipovský - Kuchta, Štverák, Bašta - Nekvinda, Kupec, Chvátal

Klášterec nad Ohří: Damašek - Pokorný, Nerad - Březina, Kocek - Loučka, Znojemský - Soukup, Novotný, Hahn - Babka, Buchal, Zika - Chyba, Řepík, Suk - Tenkač, Šedivý, Diviš

Děčínští již představili dvě nové posily pro play off, teplické Kuchtu se Štverákem. Na ledě se letos poprvé objevil také uzdravený Lukáš Vaníček, který doplnil v první lajně Haška s Tomečkem. Proti Klášterci zatím nenastoupili další očekávaní příchozí z první ligy, děčínský odchovanec Martin Postl (z Kadaně) a jeho jmenovec Martin Tvrzník (z Berouna). V kláštereckém dresu se poprvé objevil Jaroslav Buchal, stejně jako loni pak také klášterecký odchovanec Tomáš Chyba. Na začátku utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zápas lišit od všech předchozích soubojů. V první třetině byly síly hodně vyrovnané a oba celky si vytvořily několik slibných šancí. Zatímco Marcel Tomeček dvakrát přestřelil Damaškovu bránu z bezprostřední blízkosti, neponechali hosté nic náhodě. V 15. minutě Klášterečtí ztratili na okamžik kontrolu nad pukem během zakončení akce, Martin Kocek pak z téměř nemožného úhlu stihl kotouč zvednout a překvapit tak nejen domácí publikum, ale především Volkeho v děčínské brance. Druhým zásadním momentem pak byl okamžik těsně před odchodem do kabin. Dvě vteřiny před sirénou našel puk mezi skrumáží těl v děčínském brankovišti Milan Babka a zvýšil na 2:0 pro hosty. Ve druhé třetině pak měli Klášterečtí plné ruce práce. Zlomová byla především druhá polovina prostřední dvacetiminutovky, kdy bylo během sedmi minut vyloučeno pět hráčů ve žlutomodrém. Dlouhé dvojnásobné oslabení i oslabení 4 proti 5 ale hosté sehráli s přehledem. Inkasovali pouze jednou z hole domácího kapitána Aleše Havlíka. Děčínští si vlastním stylem hry znepříjemňovali život. Efektivní kombinace, které snad měly vést k zakončení do prázdné brány, se jim často nevyplácely a museli tak zakládat útoky znovu a znovu. Damaška znovu ohrozil hlavně první děčínský útok. Tomeček znovu sám před brankářem mířil jen nad Damaškovu hlavu, neprosadil se ani Hašek. Konec přesilovky pak svému týmu zkazili ještě trestoměřiči, kteří zmateni vypouštěli potrestané klášterecké hráče zpět na led jindy než měli. Po vyřešení organizační stránky zápasu si téměř vzápětí po návratu všech vyloučených spoluhráčů vychutnal Volkeho Jaroslav Buchal a hosté znovu odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. V poslední třetině se už tak vyhecované utkání ještě více přiostřilo. Ve 44. minutě seděli na trestné lavici znovu dva hostující hráči, vzápětí ale Pinka zastavil u mantinelu unikajícího Babku. Ne nadarmo se říká, že právě hra 4 proti 3 je nejvýhodnější. Fanoušky o tom přesvědčil Jaroslav Hašek, který zakončoval přihrávku Lukáše Vaníčka do prázdné brány. Ve 49. minutě dostali domácí další výhodu. Buchal zahákoval právě Lukáše Vaníčka, který se po dlouhodobém zranění poprvé objevil na ledě, a hlavní rozhodčí kláštereckého útočníka poslal ven na 5 minut + do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Ani to ale domácím ke vstřelení vyrovnávací branky nepomohlo. Při závěrečné power play pak zpečetil tříbodový zisk střelou do opuštěné děčínské klece Pavel Březina.