Klášterec nakonec podlehl

Po dlouhém a úmorném boji nakonec Klášterec v prodloužení podlehl. Když už si havířovští mysleli, že je konec, tak se pár vteřin před koncem prosadil Liboro Řepík a srovnal tak skóre na 3:3. V prodloužení byli více produktivnější domácí. Už v první minutě prodloužení celé utkání rozhodl Vít Stránský. V dalším utkání bude Klášterec hostit celek z Hodonína.
26. března 2012 | 18:00 | Havířov
4:3p
0:0, 2:1, 1:2 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 35. Stránský (Sztefek, Říčka), 39. Daneček J., 48. Zientek M. (Sztefek, Potočný), 61. Stránský (Potočný, Machálek) - 26. Řepík (Kalinovič), 55. Pražák (Kalinovič), 60. Řepík (Žižka M., Loučka). Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.700. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Havířov: Vrba - Machálek, Rimmel, Vydra, Krisl, Zientek M., Zientek L. - Maruna, Pechanec, Pavlas - Sztefek, Stránský, Potočný - Daneček J., Říčka, Klimša - Brezani, Kraft, Kopún - Matějíček.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Mašek, Kocek, Žižka M., Loučka, Dostál, Kolčava, Pokorný - Hartman, Mužík, Hofmeister - Řepík, Kalinovič, Pražák - Jáchym, Bečvář, Miklovič - Žižka D., Svoboda, Heindl.

2.700 diváků dnes v KK Pneu aréně vidělo opět po dvaceti letech barážové utkání. AZet v něm na svém ledě přivítal hokejisty HC Klášterec nad Ohří, tedy vítěze západní skupiny 2. ligy. Desetidenní zápasová pauza byla zpočátku na havířovských hokejistech znát, ale postupně se dostali do tempa i dvoubrankového vedení. Hosté se však nevzdali a díky velkému tlaku v závěru vyrovnali. V prodloužení se však štěstí opět přiklonilo k AZetu, když o zisku druhého bodu rozhodl za necelou minutu Vít Stránský.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivněji, hned v první minutě si vytvořil šanci Stránský, který ještě nahrál Potočnému, ale Damašek si s jeho pokusem poradil. Ve 4. minutě pálil od modré Krisl, ale i tentokrát si brankář hostí poradil – vykopl levý beton a vyrazil puk mimo tyče. Hrálo se ve vysokém tempu, Klášterečtí hokejisté dohrávali všechny souboje a působili domácím problémy, do vyložených šancí se však nedostávali.

Do poloviny první části měl Klášterec dvě přesilovky, ale neporadil si s nimi příliš dobře, což bylo způsobeno i dobrou obrannou hrou Azetu. Největší šanci si hosté připravili ve 13. minutě, to se před Vrbu prokličkoval Mužík, zkusil na něj kličku do forhendu, ale domácí opora se překonat nenechala. Následoval tvrdý boj, oba celky se hnaly do útoku, ale vždy narážely na pevnou obranu soupeře. Největší šance třetiny přišly až v jejím závěru – byli to domácí hokejisté, kdo měl na holích první branku zápasu. Ale ani rána Vydry od modré čáry, ani kombinace Stránského s Potočným v síti neskončila. Poprvé se tak šlo do šaten za stavu 0:0.

Druhá část se na začátku podobala konci té první, hodně vidět byl havířovský druh útok Stránský-Potočný-Sztefek, který svého soupeře zamkl v obranném pásmu, ale nedokázal z tlaku vytěžit ani střelu. Ve 24. minutě pak přišla gólová šance Klášterce, kterou zázračně zlikvidoval Vrba – Hartman se dostal tváří v tvář domácímu brankáři, položil si ho a vystřelil do odkryté branky. Ale kde se vzala, tu se vzala lapačka muže s číslem 43 a puk zastavila.

Klášterec se však za necelé dvě minuty mohl radovat naplno – za obranu Azetu se dostal Libor Řepík a mířil přesně do levého horního růžku Vrbovy branky. Ve 29. minutě měli přesilovku i domácí, ale nesehráli ji příliš dobře. O šest minut později se domácím podařilo vyrovnat, když Michal Sztefek uvolnil Víta Stránského, který zkušeně překonal Damaška – naznačil kličku na jednu a pak na druhou stranu, brankář se přesunul a útočník Azetu zasunul kotouč do prázdné branky.

Vyrovnávací branka domácí nabudila a přinesla šanci Krafta, který se dostal sám před Damaška, ale nevyšel mu bekhendový blafák. Z následujícího protiútoku zahrozil Pražák, jehož pokus Vrba vyškrábnul lapačkou mimo tyče. Ve 39. minutě poslal domácí do vedení Jan Daneček, když vystihnul rozehrávku hostí a sám před Damaškem nezaváhal – počkal si na jeho pohyb a poslal puk do pravého horního růžku jeho branky.

V závěru třetiny dostali Klášterečtí výhodu přesilové hry, ale byli to naopak domácí, kdo mohl skórovat - zatlačili svého soupeře a po závaru před Damaškem vylétl puk z Marunovy hole těsně nad poloodkrytou branku. Po dvou třetinách utkání tedy ukazovala světelná tabule stav 2:1.

Havířov si přinesl zbytek oslabení do začátku třetí části hry, ale k ničemu hosty nepustili. Naopak v závěru přesilovky fauloval Hofmeister a tak se role obrátily – ale se vším všudy, takže tentokrát nic nepředvedli domácí. Ve 45. minutě nebezpečně pálil, dnes velmi aktivní, Jan Daneček, ale na Damaška nevyzrál.

O 3. minuty později Azet navýšil své vedení, když Martin Potočný našel volného Michala Sztefka, jehož střelu Damašek jen vyrazil před sebe. K volnému puku si od modré čáry sjel Marek Zientek a bombou příklepem překonal brankáře Klášterce potřetí. Poté už se zdálo, že Havířov utkání ovládne, ale to by Pechanec musel ve vyložené šanci střílet. Mladý útočník volil přihrávku a z akce nebylo nic. V 53. minutě pohrdli domácí hráči možnosti jít ve třech proti jedinému obránci, ale sami se špatnou přihrávkou o šanci připravili.

A tak přišel zasloužený trest. V 55. minutě hrál Klášterec další přesilovku, kterou tentokrát využil – Martin Kalinovič šikovně našel Romana Pražáka, jenž zavěsil. V tu chvíli se domácí začali bát o výsledek. O necelé dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, když Hofmeister nahodil puk na Vrbu, který jej zastavil betonem, ale nevěděl, kde přesně puk leží. Nakonec mu pomohl Vydra, který kotouč vyhodil z brankoviště. V 59. minutě se na Vrbu řítil po pravém křídle Kalinovič, vypálil na něj příklepem, ale domácí opora se překonat nenechala a podržela puk.

Hned poté si hosté vyžádali oddechový čas, po kterém zůstal Damašek na sřídačce a Klášterec to zkoušel se šesti hráči v poli. Uplynulo jen 12 vteřin, když se Robert Říčka snažil vyhodit puk, ale vyhodil jej mimo hřiště, takže dostal dvouminutový trest. Klášterec pak hrál přesilovku a odvolal brankáře, takže měl výhodu šesti mužů proti čtyřem. Do konce třetiny zbývalo 38 vteřin, když si vzali oddechový čas domácí.

Na tabuli svítil čas 59:37, když přišlo toužebné vyrovnání Klášterce a s ním gejzír radosti hostujících hráčů. Seběhlo se to takhle – Jakub Loučka nahrál na modrou Michalu Žižkovi, ten se vyhnul padajícímu Krislovi a nahrál Liboru Řepíkovi, který poslal puk pod horní tyč a utkání do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení netrvalo ani minutu – Robert Machálek nahrál Martinu Potočnému, ten objel branku a našel volného Víta Stránského, který nekompromisně zavěsil. Azet tedy po boji získal dva body, Klášterec urval bod a je určitě s výsledkem spokojený.