Z Milevska žádné body

Teprve v druhém zápase letošní soutěže nezískal Klášterec ani bod. Klášterec hned na začátku zápasu využil svoji první přesilovku, ale Milevsko dokázalo brzo odpovědět. Pomohla mu k tomu dvojnásobná přesilovka, kterou využilo k vyrovnání a během minuty i k otočení skóre v jejím klasickém pokračování. V dalším průběhu hry Milevsko postupně zvýšilo až na stav 5:1, jenž hostující Klášterec závěrečným gólem už jen zkorigoval.

22. října 2011 | 18:00 | Milevsko
5:2
2:1, 1:0, 2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Květoň, 7. Urbanec, 25. Müller, 51. Procházka, 52. Klíma - 2. Dostál, 56. Jáchym (Hartman). Rozhodčí: Hornáček - D. Štětina, J. Štětina. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Klášterec vtrhl do zápasu jak hladová šelma. Hned při prvním střídání se usadil v útočném pásmu a vynutil si faul. Přesilovku pak využil k prvnímu gólu. Pražák z rohu poslal kotouč skrz brankoviště na protější tyč k nepokrytému Kadlecovi, který už neměl problém umístit puk do odkryté branky. Další šanci měl hostující obránce Michal Žižka, který si od modré najel k tyči na přihrávku, ale připraveného Václava Pipka v milevské brance nepřekonal. Brzy poté se však hosté dvakrát v krátké době provinili proti pravidlům a Milevsko dvojnásobnou přesilovku využilo k otočení stavu. Michal Štych dostal prostor popojet s kotoučem od modré až na kruhy, hostující brankař Damašek proti němu vyjel a střelu vyrazil. K puku se však dostal Josef Urbanec, posunul jej na Tomáše Květoně, který doklepl do opuštěné klece. Milevsko se navíc dokázalo prosadit i v klasickém pokračování početní výhody. I když nejprve jen těsně uniklo gólu. Klášterecký Kadlec se z buly dostal s pukem až před branku, jeho první pokus Václav Pipek vyrazil, ale dorážka už jeho chrániči prošla. Puk však dokázal zbrzdit a Michal Štych jej z brankové čáry odpálil do bezpečí. Z protiakce zavelel do útoku po pravé straně Tomáš Květoň, přenechal kotouč za sebe na kruhy Josefu Urbancovi, který hledal přihrávkou k tyči spoluhráče. Hostující Řezníček ve snaze přihrávku překazit si srazil puk do vlastní branky. Hra se poté vyrovnala, a i když se hrál útočný hokej, na další šanci se muselo čekat až do 12. minuty, kdy po vyhraném vhazování vystřelil Kalinovič, Václav Pipek puk zastavil. Na druhé straně Damašek vyrazil střelu Tomáše Květoně, puk se dostal až za kruhy k Lukáši Duškovi, i s jeho střelu si hostující gólman poradil. Pak pálil od modré Pavel Procházka a Filip Kolomý tečoval puk nad branku. Hostující Růžek se prohnal kolem Michala Klímy, ale jeho bekhendové zakončení dokázal Václav Pipek pokrýt. V další hostující šanci si na přihrávku od zadního mantinelu najel mezi kruhy Pražák, Václav Pipek špičkou betonu puk vyrazil. Podobným zákrokem se prezentoval hostující brankař při střele Tomáše Květoně v závěrečné šanci úvodní části.

Ve druhé třetině hra nabrala ještě vyšší tempo. Jako první se k vážnějšímu ohrožení dostalo Milevsko a brzy se také radovalo ze třetího gólu. Josef Urbanec podnikl útočný atak zprava, vystřelil zpoza obránce a nadělal hostujícímu brankaři starosti. Hned vzápětí nedokázali hosté zastavit pas Romana Štěrby, Jiří Müller se tlačil na branku zleva a bekhendem prostřelil gólmana. Pak naopak zahrozili Klášterečtí. Svůj útok z pravé strany zakončil střelou do brankaře Miklovič. V přesilovce vystřelil zpoza kruhů Růžek, Václav Pipek vyrazil. Poté ve vlastním oslabení získali puk na své modré Jakub Hamerle a Jiří Müller, podnikli výborně sehraný útočný výpad, který zakončoval po přihrávce Jakuba Hamerleho Jiří Müller sám proti brankaři, ten však akrobatickým zákrokem vytěsnil puk nad branku. Po polovině zápasu Václav Pipek ramenem vyrazil nebezpečnou střelu hostujícího Kalinoviče. Na opačném konci se ke sraženému puku mezi kruhy dostal Josef Urbance, zakončoval z otočky, ale branku netrefil. Pak se znovu řítil na soupeřovu branku zleva Jiří Müller, ale tentokrát minul. Poté se naopak dostal do úniku hostující Kadlec, pokusil se o kličku, ale Václav Pipek mu vystrčenou holí jeho úmysl překazil. V 36. minutě si Filip Kolomý na modré poradil s posledním protihráčem, najížděl na brankaře, ale v rozhodující chvíli byl zahákován. V přesilovce hledal Jiří Müller před brankou Josefa Urbance, ten by byl sám na brankaře, ale na přihrávku těsně nedosáhl. Z protiútoku v nájezdu jeden na jednoho chytře vystřelil Řepík a donutil Václava Pipka k přerušení hry. Hra se znovu přesunula na druhou stranu. Z rohu centroval před branku, kde číhali Jiří Fořt a Jiří Müller, Roman Štěrba. Protihráč dokázal přihrávku ztečovat, čímž zmátl milevské útočníky, kteří nedokázali nasměrovat kotouč do z poloviny odkryté branky.

I v závěrečném dějství si jako první připravilo možnost Milevsko. Filip Kolomý získal puk za brankou, našel před ní Ivo Nováka, který posunul puk ještě lépe postavenému Jiřímu Heřmánkovi, ten však mezi tři tyče nezamířil. Vzápětí se na druhém konci hřiště po buly ocitl u tyčky sám před brankařem Miklovič, ale nedokázal bekhendem přehodit položený brankařův beton. Pak přihrával Jiří Heřmánek zpoza branky, puk se odrazil od chráničů Ivo Nováka, ale Damašek jej na brankové čáře zastavil. V 49. minutě Jiří Müller po objetí branky našel na kruhu Jiří Fořta, Damašek vyrazil. Definitivní rozuzlení zápasu přinesl přelom 51. minuty, kdy se Milevsko prosadilo dvakrát během 20 vteřin. V přesilovce se domácí dostali do přečíslení 2 na 1. Přihrávku Jakuba Hamerleho protihráč srazil za kruhy, kam dojížděl Michal Klíma a z první napálil puk do branky. Po rozehrání se dostal s pukem do pásma Jiří Heřmánek a vystřelil zpoza kruhů. Damašek jeho střelu vyrazil. Puk se následně dostal na modrou k Milanu Čunátovi, který ranou po ledě prostřelil vše před sebou. Klášterec se však ani za stavu 1:5 nevzdal. Snažil se ještě s výsledkem něco udělat a v poslední desetiminutovce měl více ze hry. Milevsko však pozorně bránilo a nepouštělo soupeře do šancí. Výjimkou byla 56. minuta, kdy se po sérii odrazů dostal puk z rohu před branku, kde neobsazený Jáchym prostřelil Václava Pipka.