474 376 851 hcklasterec@email.cz

Projekt "Hodina pohybu navíc" pokračuje

Vedení HC Tygři Klášterec nad Ohří svolalo na 13.09.2019 schůzku, které se zúčastnily zástupkyně ředitelky za všech mateřských škol v Klášterci. Na setkání byl zhodnocen projekt „Hodina pohybu navíc“, který pořádá hokejový klub společně s mateřskými školami již od roku 2017. Všichni se shodli, že projekt je velice úspěšný, důkazem jsou pozitivní ohlasy učitelek mateřských škol, rodičů a především dětí.

Organizátoři se rozhodli v projektu pokračovat i ve školním roce 2019/2020. „Hodina pohybu navíc“ je zaměřena na rozvíjení všeobecných pohybových schopností a získávání dovedností ve sportovních hrách. Našim společným cílem je radost z pohybu, pocit sounáležitosti a společného prožitku, motivace k pohybu pohybem samotným.

Začátek 3. Ročníku projektu byl stanoven na 30.09.2018, kdy mateřské školky začnou s kurzem bruslení. Pod vedením trenérů HC Petra Mikeše a Lukáše Kozelnického se budou všechny děti učit základům bruslení.

Rozdělení termínů kurzu bruslení:

Pondělí MŠ v Dlouhé ul.

Úterý MŠ v Souběžné ul.

Středa MŠ v Lipové ul.

Čtvrtek MŠ v Školní ul.,/p>

Pátek MŠ v Lesní ul.

Všechny školky budou bruslit ve stejný čas od 10.00 do 10.45 h. Hokejový klub má opět připravené hokejové helmy, brusle a rukavice na zapůjčení dětem, které toto vybavení nevlastní.

Kurs bruslení bude probíhat do konce roku 2019. V dalším průběhu školního roku se pohybové aktivity mateřských škol přesunou do tělocvičny na zimním stadionu. Zde budou děti získávat základní pohybové a obratnostní dovednosti. Dále se budeme věnovat základům míčových her. V jarních a letních měsících se přesuneme ven na nový atletický areál, který byl v Klášterci otevřen v letošním roce.

Na tomto místě je nutné také poděkovat vedení města, které náš projekt podpořilo dotací z dotačního programu „Podpora projektů v oblasti tělovýchovy a sportu“ .

Petr Mikeš

12. října 2019 | 17:00 | Roudnice nad Labem
1:0, 2:3, 1:3

Tygři si odvezli z Roudnice tři body!

14. října 2019

Klášterečtí hokejisté zajížděli k dalšímu duelu Krajské hokejové ligy do Roudnice nad Labem. První třetina přinesla vyrovnanou hru a branky se hrstka diváků dočkala až v samém závěru třetiny a to...

Číst více >

Tygři překvapivě padli s Lovosicemi!

7. října 2019

O velké překvapení se postarali na kláštereckém kluzišti hokejisté Lovosic, kteří v rámci třetího kole Krajské ligy porazili domácí favorizované mužstvo po přestřelce 9:7! Už od úvodních minut šlo...

Číst více >

Mladší žáci vybojovali v Chemnitzu bronzové medaile!

30. září 2019

Mladší žáci z Klášterce se jako jediný tým z České republiky zúčastnil turnaje v německém Chemnitzu. Tygři si nevedli vůbec špatně a po velmi dobrém a bojovném výkonu si vybojovali bronzové medaile,...

Číst více >