474 376 851 hcklasterec@email.cz

Lucie Gruntová byla kapitánkou ženské reprezentace na mistrovství světa

Hokejová tygřice Lucie Gruntová patří mezi pilíře ženské hokejové reprezentace do 18 let. Jako kapitánka vedla mladé hokejistky v bojích na mistrovství světa, které probíhalo od 6. června v americkém Madisonu. Dvěma brankami během jedné minuty přispěla k výhře nad Německem.

České hokejistky nakonec obsadily 5. místo, když ve čtvrtfinále podlehly Švédsku 1:2 a následně porazily Slovensko v boji o 5. místo 7:2.

V dresu kláštereckých tygrů tato hráčka startovala za starší žáky a přes družstvo dorostu prošla až do týmu juniorů, ve kterém se i v letošním roce připravuje na další hokejovou sezonu. V sezoně 2021/2022 Lucka nastupovala za družstvo juniorů, ale i v ženském týmu HC Dračice Karlovy Vary. V dalších řádcích přinášíme s naší reprezentantkou rozhovor.

Patříš ke zkušenému jádru reprezentace žen do 18 let. S jakým cílem jste jely na mistrovství světa?

"Náš cíl byl jasný, chtěly jsme bojovat o medaile, bohužel to nevyšlo."

Nedosáhly jste na medaili, v čem byly Švédky, které vás vyřadily ve čtvrtfinále, lepší?

"Se Švédkami jsme sehrály přípravné utkání, které pro nás nedopadlo moc dobře. Proto jsme se na čtvrtfinále zodpovědně připravovaly. Ve čtvrtfinále jsme byly lepší, kromě úseku v úvodu 2. třetiny, kdy nám Švédsko dalo dvě branky. Měly jsme spoustu šancí, ale chybělo nám trošku štěstí. Ukázalo se také, že hokej se musí hrát 60 minut."

V sezoně 2021/2022 jsi dostala pozvánku i do družstva žen, které se připravovalo na olympijské hry v Číně. Co to pro tebe znamenalo?

"Ano, pozvánku jsem dostala, zúčastnit této přípravy byla pro mne velká čest."

Jaké jsou tvé hokejové plány do budoucna?

"Chtěla bych hokej hrát co nejdéle, a pokud přijde možnost hrát hokej v cizině, tak to určitě zkusím, ale uvidíme, je to ve hvězdách."

19. února 2022 | 18:30 | Klášterec nad Ohří
2:3, 4:2, 1:4

První přátelský zápas! Tygři přivítají Kadaň

10. srpna 2022

Čekání je u konce! Půl roku od posledního utkání "A"týmu se ve čtvrtek konečně dočkáme dalšího zápasu. Do města porcelánu přijede poměřit síly v přátelském utkání nedaleká Kadaň. Klášterec, který...

Číst více >

Přípravná utkání mužů a juniorů

19. července 2022

Číst více >

Lucie Gruntová byla kapitánkou ženské reprezentace na mistrovství světa

21. června 2022

Číst více >