474 376 851 hcklasterec@email.cz

Hodnocení výsledků mládeže

S příchodem nového roku se letošní sezóna přehoupla do své druhé poloviny, proto se pojďme ohlédnout za výsledky mladých hokejistů v jejich jednotlivých soutěžích.

Liga juniorů - skupina ZÁPAD

6. místo z 10 týmů, 27 bodů, skóre 68:75

V základní části ligy juniorů se spolu všechny celky utkaly dvakrát (doma/venku). Dohromady junioři odehráli 18 utkání s bilancí 6 výher v normální hrací době, 2 výhry na samostatné nájezdy, 5 proher na samostatné nájezdy, 5 proher v základní hrací době. Zajímavostí je, že všechny remízové zápasy dospěly až k samostatným nájezdům, tedy ani jedno prodloužení nepřineslo vítězný gól. Právě ztracené body v penaltových rozstřelech byly jedním z důvodů, proč se juniorům nepodařilo postoupit do finálové čtveřice, která bude ve 2.polovině sezóny bojovat ve skupině "O postup" o účast v extralize juniorů. Konečné 4. místo, na kterém se umístili Letci Letňany, přitom nebylo daleko. Jako osudný se jeví hned první domácí zápas právě s celkem z pražských Letńan, kdy junioři ještě minutu před koncem utkání hájili hubené vedení 1:0, avšak po chybě v posledních vteřinách umožnili soupeři vyrovnat a po penaltách si odvést 2 cenné body. Konečné 6. místo se stejným počtem získaných bodů jako 5. celek tabulky Hvězda Praha, avšak s horším skóre, znamená, že v druhé části sezóny budou klášterečtí junioři "bojovat" ve skupině "O udržení". Vzhledem k tomu, že body ze základní části týmům zůstávají, mají junioři luxusní náskok téměř 30-ti bodů na poslední tým, který sestoupí do krajské soutěže.

Liga starších žáků (r. 2000, 2001)

5. místo z 9 týmů, 15 bodů, skóre 95:91

Družstvo starších žáků odehrálo v základní části celkem 18 utkání, ve kterých se 6x radovalo z vítězství, 3x remizovalo a 7x prohrálo. Celkově se starší žáci umístili na 5. místě se stejným počtem bodů, ale s horším skóre, jako 4. celek tabulky Piráti Chomutov. Klíč k postupu do nadstavbové části je takový, že postupuje první čtveřice souhrnné tabulky starších a mladších žáků. Právě vyrovnanost našich mladších a starších žáků znamenala, že v konečné společné tabulce obsadili klášterečtí mladíci čtvrté, postupové místo a v novém roce si zahrají nadstavbovou skupinu.

Liga mladších žáků (r. 2002, 2003)

4. místo z 9 týmů, 18 bodů, skóre 78:65

Mladší žáci odehráli v základní části se stejnými kluby jako starší žáci rovněž 18 utkání, z nichž s bilancí 8 výher, 2 remízy a 6 proher získali 18 bodů a obsadili konečné 4. místo ve sve tabulce. V souhrnné tabulce pak mladší a starší žáci získali celkem 33 bodů a s náskokem 5-ti bodů před pátým celkem obsadili 4. místo znamenající postup do nadstavbové části. V té se kromě Kadaně, Karlových Varů a Mannheimu utkají nově s Děčínem, Roudnicí nad Labem, Bílinou a Litvínovem systémem 2x každý s každým (celkem tedy 14 utkání)

4. třída - minihokej (r. 2004)

bilance 4 výhry, 13 proher

Družstvo 4. třídy v první polovině sezóny odehrálo celkem 17 utkání v minihokeji (hraje se na šířku třetiny 3 proti 3), ve kterých zvítězilo ve 4 utkáních, ze zbylých 13-ti odešlo poraženo, ve třech utkáních pouze o jednu branku. Velkým problémem této kategorie je nízký počet hráčů, a tak řadu zápasů odehráli čtvrťáci s minimálním počtem hráčů pro utkání (tj. 6+1). V průběhu sezóny se do utkání zapojilo i několik mladších hráčů ze 3. třídy (ročník narození 2005), kteří budou čtvrťáky doplňovat i v druhé polovině soutěže, neboť v té se již nebude hrát minihokej 3x3, ale klasický hokej na velké hřiště, pro nějž je nutné min. 10 hráčů do pole. Nutno říci, že je u čtvrťáků vidět velká snaha a píle, kterou nahrazují chybějící počet spoluhráčů.

3. třída - minihokej (r. 2005)

bilance 4 výhry, 8 proher

Kategorie 3. třídy složená dětmi narozenými v ročníku 2005 je doplněna o ročníky 2006, i 2007! V průběhu letošní sezóny je na hráčích vidět znatelný pokrok, kdy se díky tomu mohli ti nejšikovnější plnohodnotně zapojit do utkání 4. třídy. Třeťáci se i ve druhé polovině sezóny utkají se svými soupeři celkem 12x formou turnajů v minihokeji.

2. třída - minihokej (r. 2006)

bilance 0 výher, 6 proher

Družstvo kláštereckých druháků je z důvodu minimálního počtu dětí v ročníku 2006 složeno především z o rok mladších dětí, pro které je to vůbec první seznámení s "opravdovými" zápasy. Řada dětí začala s hokejem v loňské sezóně, někteří dokonce až v té letošní! Tato turnajová utkání, která se hrají jednou do měsíce, jsou pro ty nejmenší hokejisty především zábavou, která je u těchto dětí na prvním místě.

1. třída - minihokej (r. 2007)

nehraje se soutěž

Klášterečtí prvňáčci, tedy děti v ročnících 2007 a mladších, si na "svou" soutěž musejí počkat do příští sezóny. V letošní sezóně se 1. třída zúčastnila prosincového turnaje "Picaroon CUP" v Chomutově za účasti 8 týmů, ze kterého si přivezla pěkné 4. místo, ocenění pro nejlepšího střelce turnaje a nejmladšího hráče turnaje.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Číst více >

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

Číst více >

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...

Číst více >